Skip to main content

Anglicko Woodhenge: Kompletný sprievodca pre návštevu Woodhenge

Anglicko Woodhenge: Kompletný sprievodca pre návštevu Woodhenge
Woodhenge vo Wiltshire je posledný tajomný funkcia Stone Age, aby sa zapojili pozornosť archeológov študovať Stonehenge Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Prvý objavený letecký fotograf v roku 1926, ale dlho trvalo na zadnom sedadle jeho ďalšiu zaujímavú suseda, dve míle ďaleko. Ale teraz, keď toľko bolo objavené okolo Stonehenge, výskumníci chopí nový pohľad na Woodhenge.

histórie

Pravdou je, že jeden naozaj vie veľa. Existuje šesť sústredné, mierne oválne krúžky pracovných miest, s dlhou osou ukazuje na letných a zimných slnovratov. Ak navštívite dnes, uvidíte pole plné miest, ale to sú len betónové markery ukazujúce, kde by boli umiestnené pôvodné drevené stĺpiky. Pôvodný príspevky rozpadol dávno zanechal tieni objavených antény fotografom Squadron Leader Gilbert Insall, VC , v roku 1926.

Pred Insall objavu, miestni obyvatelia si myslel, že polia mohla byť stará mohyla alebo koliesko s okolitou priekopa a bankou, človekom dielo neznámeho účelu. Ale to, čo sa letecké snímky odhalili boli sústredné kruhy tmavé škvrny v poli pšenice. Spočiatku archeológovia mysleli, že by mohlo byť hrobov, ale na výkopu, že sa zistilo, že príspevok diery. Boli podpery veľkého, rituálne objektu, polovične prikryté, kde drevené stĺpiky boli väčšie, a prístupu vzduchu v stredu?

Alebo to bol proste poľa trvalých trámov, oveľa primitívnejší verzia Stonehenge, ale slúži podobný rituálne účel.

Aj napriek tomu, že nikto vlastne nevie, účelu alebo štruktúry Woodhenge nad rámec týchto poštových dier, čo viem, je, ako staré to je a kedy to bolo naposledy použité vďaka keramiky.

Pottery (alebo aspoň zlomené kusy nej) vydrží skoro večne, a oni môžu byť uhlík starý. Navyše, oni sú vždy našiel, kde došlo k ľudskej obydlia. Kúsky keramiky a ďalších artefaktov nájdených na tomto mieste vyplýva, že bol postavený okolo 2300 pred naším letopočtom, zhruba v rovnakej dobe ako Stonehenge. A uhlíkové datovania nálezov z priekopy ukazujú, že to bolo v prevádzke až v roku 1800 pred naším letopočtom Oveľa neskôr, miesto bolo používané Anglo Sasi a Rimanov (priekopách a banky možno slúžiace k obrane.)

A hrozný objav v samom centre miesta naznačuje pôvodný účel Woodhenge bol takmer určite z náboženských rituálov nejakom druhu. Vedci hĺbenie webe našiel telo 3-ročného dieťaťa, jeho lebka roztrhnutiu sekerou, pravdepodobne v akte ľudské obete.

Aký je Blízko

Woodhenge je v srdci hlavné náboženské krajine, ktorá zahŕňa Stonehenge, ku ktorému je pravdepodobne súvisí nejakým spôsobom.

Iné náleziská v blízkosti vedľa Stonehenge patria:

  • Durrington Walls: táborisku miesto, ktoré čiastočne prekrýva Woodhenge, kde sa ľudia, ktorí sa zúčastňujú rituálov v tejto oblasti žili po časť roka. Vykopávky ukazujú, že je to miesto, hody a druh zvieracích kostí nekrytých dokonca ukazujú narážky na ročnom období. Vykopávky v Durrington Walls sa zbavujú veľké množstvo nové svetlo na Stonehenge. Ľudia sa zhromaždili a pred, rovnako ako 4500 rok hodoval na mieste. Zrazu toľko ako 2,000 ľudí by táborili v Durrington Walls, a to bolo v čase, keď sa počet obyvateľov celého ostrova Británia bola sotva 10.000 ľudí. National Trust vynesená cross-country prechádzku medzi neolitických centier na tomto mieste.
  • Silbury Hill : Najväčší prehistorický, umelý kopec v Európe. Na takmer 100 stôp vysoké a 525 stôp v obvode, to je väčšia ako pyramídy. Jeho prítomnosť na relatívne plochej oblasti krajiny je náhle a prekvapivé. Kopec nebol nikdy uspokojivo vykopaná, a jej účel zostáva trvalým tajomstvom. Je to asi 15 míľ od Woodhenge na okraji iného neolitického náboja, Avebury.
  • Avebury : Jeden z najväčších neolitických a najzložitejších slávnostných krajín v Británii, miesto Avebury obsahuje kamenný kruh, ktorý čiastočne obaľuje dedinu, procesné aleje kamenných pamiatok, kruhový Henge bánk a priekop a múzeum o marmelády dediča archeológ Alexander Keiller, ktorý nielenže kúpil namiesto aby ju zachránil, ale tiež riadil vedecké výskumy tam.

Ako k návšteve

Kde: Woodhenge, Countess Road, Amesbury, vädne SP4 7aR. Je to asi míľu a pol severne od mesta Wiltshire Amesbury. Dávajte pozor na príznaky Off the A345 južne od Durrington. Ak si vziať autobus, Salisbury Reds 8 a X5 prejsť stránky na svojich pravidelných linkách. V národnej cyklistickej siete je trasa 45 beží juhovýchodne od henge

Kedy: Toto miesto, rovnako ako všetky ostatné vonkajšie miesta uvedené v tomto dokumente, je otvorený po celý rok a je možné navštíviť v akúkoľvek rozumnú hodinu.

Cena: Vstupné je zdarma.

Pre viac informácií navštívte English Heritage web Woodhenge.

dôležitá Upozornenie

Amesbury a okolie Salisbury sú v strede vyšetrovaní Novichok otravy. V marci 2018, Sergej Skripal a jeho dcéra Julia boli otrávení ruského agenta nervu a prežil. V júli, ďalšie dva boli náhodne otrávený, možno od podal odhodenú flakón, ktorý obsahoval Novichok. Jeden z nich, Britka Dawn Sturgess, následne zomrel. Vyšetrovanie o zdroji jedu stále prebiehajú. Kým všetky informácie je, že je pravdepodobne múdre používať extrémne opatrnosť o dotýkať všetky nájdené predmety v tejto oblasti.

Rodiny s malými deťmi, ktorí by mohli byť v pokušení manipulovať lesklé predmety a malých fľaštičkách by mal pravdepodobne vyhnúť priestor pre túto chvíľu.

You may also like