Apmeklētāju ceļvedis Luksorā un Senās Thebes, Ēģiptē

Posted on

Apmeklētāju ceļvedis Luksorā un Senās Thebes, Ēģiptē

Viens no Ēģiptes vissvarīgākajiem un mīlētākajiem senākajiem apskates objektiem Luksoru parasti sauc par pasaules lielāko brīvdabas muzeju. Mūsdienīgā Luksoras pilsēta ir uzcelta uz senās Thebes pilsētas vietas un ap to, kuru vēsturnieki lēš, ka tā ir bijusi apdzīvota kopš 3200. gada pirms mūsu ēras. Tajā atrodas arī Karnakas tempļu komplekss, kas kalpoja par galveno Thebans pielūgšanas vietu. Kopā trīs vietas ir piesaistījušas tūristus kopš grieķu-romiešu laikiem, un tās visas ir piesaistījusi apgabala neticamā seno tempļu un pieminekļu kolekcija.

Luksora zelta laikmets

Luksora vēsture ir pirms mūsdienīgās pilsētas, un tā ir nesaraujami austa ar Thebes – leģendārās metropoles, kuru senie ēģiptieši pazina kā Waset – vēsturi.

Thebes sasniedza tās krāšņuma un ietekmes augstumu laika posmā no 1550. līdz 1050. gadam pirms mūsu ēras. Šajā laikā tā kalpoja par nesen vienotās Ēģiptes galvaspilsētu un kļuva pazīstama kā ekonomikas, mākslas un arhitektūras centrs, kas saistīts ar Ēģiptes dievu Amunu. Faraoni, kas šajā laikā valdīja, tērēja milzīgas naudas summas tempļiem, kas bija paredzēti Amuna (un viņu pašu) godināšanai, un tādējādi radās neticami pieminekļi, par kuriem pilsēta šodien ir slavena. Šajā laika posmā, kas pazīstams kā Jaunā Karaliste, daudzi faraoni un viņu karalienes, kuras ievēlēja apbedīt Tebesas nekropolē, mūsdienās pazīstamas kā Karaļu ieleja un Karalienes ieleja.

Populārākās atrakcijas Luksorā

Mūsdienu Luksorai, kas atrodas Nīlas upes austrumu krastā, vajadzētu būt pirmajai pieturai reģiona apmeklētājiem. Sāciet no Luksoras muzeja, kuru Lonely Planet klasificēja kā vienu no labākajiem muzejiem valstī. Šeit izstādes, kas piepildītas ar apkārtējo tempļu un kapu artefaktiem, sniedz visaptverošu ieskatu apkārtnes obligātajās atrakcijās. Arābu un angļu valodā rakstītās zīmes iepazīstina ar nenovērtējamu faraonu mākslu, kolosālām statujām un sarežģītām rotaslietām. Pielikumā, kas veltīts Jaunās Karalistes dārgumiem, jūs atradīsit divas karaliskās mūmijas, no kurām viena, domājams, ir Ramesses I mirstīgās atliekas.

Ja jūs aizraujat ar mumifikācijas procesu, nepalaidiet garām tuvumā esošo Mumifikācijas muzeju ar tā ekspozīcijām ar rūpīgi saglabātām cilvēku un dzīvnieku atliekām.

Pašā Luksorā galvenā atrakcija tomēr ir Luksoras templis. Celtniecību sāka Amenhotep III aptuveni 1390. gadā pirms mūsu ēras, pievienojot virkni vēlāku faraonu, ieskaitot Tutanhamonu un Ramesses II. Arhitektūras izstādēs ietilpst planējošu kolonnu kolonāde, kas dekorēta ar hieroglifiskiem reljefiem; un vārti, kurus sargā divas masīvas Ramesses II statujas.

Populārākās atrakcijas Karnakā

Uz ziemeļiem no Luksoras atrodas Karnakas tempļu komplekss. Senatnē Karnaka bija pazīstama kā Ipet-isut jeb Visizvēlētākās vietas un kalpoja par galveno dievkalpojumu vietu 18. dinastijas Thebaniem. Pirmais faraons, kas tur uzcēla, bija Senusret I Vidējās Karalistes laikā, lai gan lielākā daļa ēku, kas palikušas, ir datētas ar Jaunās Karalistes zelta laikmetu. Mūsdienās šī vietne ir plašs rezervātu, kiosku, pilonu un obelisku komplekss, kas visi ir veltīti Theban Triad (Amun, viņa pavadonis Muts un viņu dēls Khonsu). Tiek uzskatīts, ka tas ir otrs lielākais reliģiskais komplekss pasaulē pēc Angkor Wat Kambodžā. Ja jūsu spaiņu saraksta augšgalā ir viens apskates objekts, tai vajadzētu būt Lielajai Hypostyle zālei, kas ir daļa no Amun-Re iecirkņa.

Populārākās atrakcijas senās Thebes

Dodieties pāri Nīlas upei uz Rietumkrastu un atklājiet lielo seno Thebes nekropoli. No daudzajām sekcijām visapmeklētākā ir Karaļu ieleja, kur Jaunās Karalistes faraoni izvēlējās tikt ierauti, gatavojoties pēcnāvei. Viņu mumificētie līķi tika aprakti līdzās visam, ko viņi vēlējās paņemt sev līdzi, ieskaitot mēbelēm, rotaslietām, drēbēm, kā arī ēdienu un dzērienu piegādēm lielajās urnās. Karaļu ielejā ir vairāk nekā 60 zināmas kapenes, no kurām daudzām jau sen ir atņemti dārgumi. No tiem visslavenākais (un neskarts) ir Tutankhamuna kaps, nepilngadīgs faraons, kurš valdīja tikai deviņus gadus.

Uz dienvidiem no Kings ielejas atrodas Kvīnsas ieleja, kur aprakti faraonu ģimeņu locekļi (ieskaitot gan vīriešus, gan sievietes). Lai gan šajā nekropoles sadaļā ir vairāk nekā 75 kapavietu, sabiedrībai ir pieejama tikai neliela daļa. No tiem visslavenākais ir karalienes Nefertari attēls, kura sienas ir pārklātas ar krāšņām gleznām.

Kad iet

Vasaras mēnešos (no maija līdz septembrim) karstums var padarīt apskati neērtu, taču budžeta ceļotāji var saņemt labas atlaides naktsmītnēm Luksorā un ekskursijām. Ziema (no decembra līdz februārim) ir stilīgākais gada laiks, bet arī darbīgākais un dārgākais. Vislabākais laiks ceļošanai ir marta līdz aprīlim un no oktobra līdz novembrim plecu sezonās, kad pūļi nav tik intensīvi un temperatūra joprojām ir paciešama.

Kur palikt

Luksorā ir daudz dažādu naktsmītņu iespēju, no kurām lielākā daļa atrodas austrumu krastā. Jums vajadzētu būt spējīgam atrast kaut ko par katru budžetu, sākot ar pieejamām iespējām, piemēram, visaugstāk novērtēto, trīs zvaigžņu viesnīcu Nefertiti (ar cenām, sākot no USD 22 par nakti par vienvietīgu numuru); uz krāšņo piecu zvaigžņu viesnīcu greznību, piemēram, vēsturisko Sofitel Winter Palace Luxor. Maiņas kurss ir tāds, ka ārvalstu viesi varēs ērti uzturēties, neizlaužot banku. Pilnu iespēju sarakstu skatiet TripAdvisor ierakstā par Luxor.

Nokļūšana

Daudzi cilvēki apmeklēs Luksoru garākas tūres vai Nīlas kruīza ietvaros (tas ir sākumpunkts lielākajai daļai kruīza maršrutu). Ja plānojat apmeklēt patstāvīgi, varat nokļūt regulāros autobusos un vilcienos no Kairas un citām lielākajām Ēģiptes pilsētām. Alternatīva ir Luksoras Starptautiskā lidosta (LXR), kas ļauj jums lidot no neskaitāmiem vietējiem un starptautiskiem izlidošanas punktiem. Apsveriet iespēju pievienoties dienas ekskursijai, kuru vadīs ēģiptologa rokasgrāmata, lai labāk izprastu redzēto. Viatorā ir uzskaitītas daudz un dažādas iespējas, sākot no privātām luksusa ekskursijām un beidzot ar karstā gaisa balonu lidojumiem virs tempļiem.