Apžvalga Egipto geografija, istorija ir šiuolaikinės politikos

Posted on

Apžvalga Egipto geografija, istorija ir šiuolaikinės politikos

Dažnai laikoma Šiaurės Afrikoje karūnos brangakmenis, Egiptas yra populiarios istorijos mėgėjai, gamtos mylėtojams ir nuotykių ieškančių. Jis gyvena kai dauguma pasaulio Portretų paminklų, įskaitant Didžiosios piramidės Giza, kad vienintelis likęs narys septyni pasaulio stebuklai. Norėdami gauti maksimalią naudą iš savo apsilankymo, atsigaivinti savo žinias apie šalies geografiją ir istoriją, prieš išvykdami.

Kur yra Egiptas?

Egiptas užima šiaurės rytų kampe Šiaurės Afrikoje. Ji ribojasi su Libija į vakarus, su Sudanu pietuose ir Viduržemio jūros iki šiaurės. Į rytus šalis ribojasi Raudonąją jūrą ir yra atskirta nuo Egipto Sinajaus pusiasalyje prie Sueco kanalo. Sinajaus pusiasalis ribojasi su Izraeliu ir Gazos ruožu.

Egipto geografija

Egiptas turi bendrą sausumos iš 384,345 kvadratinių mylių / 995,450 kvadratinių kilometrų, todėl daugiau nei aštuonis kartus Ohajo dydžio, o daugiau nei tris kartus Naujoji Meksika dydį. Tai karšta, sausa šalis, su sausringos dykumos klimatas, kad rezultatų karštas vasaras ir vidutinio žiemomis. Egipto žemiausias taškas yra Kataros Depresija A smegduobė su -436 pėdų / -133 metrų gylyje, o jo didžiausias aukštis yra 8625 pėdų / 2629 metrų viršūnė Mount Catherine.

Šalies pirminės vandens šaltinis yra upė Nilas. Teka į šiaurę per 11 Afrikos šalių, Nilo priemonės 4,358 mylių / 6,853 kilometrų ilgio ir yra laikoma ilgiausia upė pasaulyje. Egipte, derlingos Nilo deltos yra atsakingas už didžiąją dalį šalies žemės ūkio produkcijos. Per toli į pietus melo Lake Nasser, vienas iš planetos didžiausių žmogaus sukeltų ežerų. Jis turi bendras plotas 2,030 kvadratinių mylių / 5,357 kvadratinių kilometrų ir buvo sukurtas potvynių sukelia Asuano užtvanka statybos.

Sinajaus pusiasalis

Į šalies šiaurės rytuose yra Sinajaus pusiasalio, trikampio ruožas dykumoje, kad tiltai tarp Šiaurės Afrikos ir Pietvakarių Azijos atskirtį. Egiptas taip pat kontroliuoja Sueco kanalas, kuris sudaro jūros ryšį tarp Viduržemio jūros ir Raudonosios jūros, leidžianti m praėjimą į Indijos vandenyną. Egipto dydis, strateginė vieta ir arti Izraelio ir Gazos ruožo įdėti tautą į Artimųjų Rytų geopolitikos priešakyje.

Senovės istorija

Įrodymai žmonėms gyventi Egipte datuojamas 10 tūkstantmečio pr. Senovės Egiptas tapo vieninga karalystė maždaug 3150 BC ir valdė iš eilės dinastijų serijos beveik 3000 metų. Šis piramidžių ir faraonų laikotarpis buvo nustatytas pagal savo nepaprastą kultūra, su pagrindinių pažangos religijos, meno, architektūros ir kalbos srityse. Egipto kultūros turtingumą buvo paremtas neįtikėtinai turtus, įkurta ant žemės ūkio ir prekybos palankias sąlygas sudaro Nilo slėnis vaisingumui.

Nuo 669 BC m, iš Senojo ir Naujojo Kingdoms dinastijos žlugo po kurio užsienio invazijų antpuolio. Egiptas buvo užkariauta paeiliui Mesopotamijos, Persijos, o 332 mpme Aleksandro Makedonija Didysis. Šalyje išliko dalį Makedonijos imperijos iki 31 Kristų, kai jis pateko į Romos valstybę. Iki 4 mūsų eros amžiuje, krikščionybės plitimas visoje Romos imperijoje buvo prieita prie tradicinės Egipto religijos pakeitimo – iki musulmonų arabai užkariavo šalį 642 AD.

Viduramžiais į 20-ojo amžiaus

Arabų valdovai toliau valdyti Egiptą, kol jis buvo absorbuojamas į Osmanų imperijos 1517 Po to buvo susilpninti ekonomiką, maro ir bado, o tai savo ruožtu atvėrė kelią tris šimtmečius trukusio konflikto per šalies kontrolę laikas – įskaitant trumpai sėkmingai įsiveržimas Napoleono Prancūziją. Napoleonas buvo priverstas palikti Egiptą britų ir Osmanų turkų, sukuriant vakuumą, kuris leido Osmanų Albanų vadas Muhammadas Ali Paša sukurti dinastiją, kad būtų ir toliau valdys Egipto iki 1952 m.

1869, Sueco kanalas buvo baigtas po 10 metų statybos. Projektas beveik bankrutuoti Egiptas, ir iš skolų Europos šalių mastu atvėrė duris britų perėmimo 1882 1914, Egiptas buvo įsteigta kaip britų protektoratu. Po aštuonerių metų, šalis atgavo nominalią nepriklausomybę pagal karaliaus Fuad I; Tačiau politinis ir religinis konfliktas Artimuosiuose Rytuose į Antrojo pasaulinio karo tinklą paskatino karinį perversmą 1952 metais ir vėliau įstaigoje Egipto Respublikoje. 1956 metais, prezidento Nasser sprendimas nacionalizuoti Sueco kanalo vedė į Sueco krizės konflikte, kuriame Egiptas buvo įsiveržė Izraelio, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos, bet galiausiai atsirado triumfuojantis.

Egipto Modernus Politika

Nuo 1952 m revoliucijos, Egiptas patyrė ekonominių, religinių ir politinių neramumų laiką. 2011, diktatoriškas prezidentas Hosnis Mubarakas buvo priverstas atsistatydinti po 30 metų valdžią iš darbo streikuose ir smurtinių protestų serijos, kad galiausiai lėmė vyriausybės buvo perduotas Egipto kariuomenei. 2012, Musulmonų brolijos parlamentaras Mohammedas Morsis laimėjo prezidento rinkimus, bet taisyklė buvo trumpalaikis; 2013 metais, jis buvo nuverstas kariuomenė po tolesnio konflikto tarp vyriausybės ir anti-Musulmonų brolijos protestuotojų.

Nauja konstitucija buvo patvirtinta 2014 m pradžioje, o netrukus po to buvo išrinktas dabartinis prezidentas Abdel Fattah al Sisi. Nuo tada, Egipto politinė situacija stabilizavosi, nors šalis patyrė teroristinių išpuolių, atliktų pagal grupes, pavyzdžiui, Daesh-Sinai potvynis (anksčiau žinomas kaip Işıl ar ISIS). Naujausia iš jų apima 2017 lapkričio incidentą, kai 300 civiliai žuvo, o garbinimą esant Šiaurės Sinajaus mečetėje; ir 2018 m lapkričio, kai kariūnai užpuolė koptų krikščionių Minya provincijoje autobusu, žudyti septynis žmones.

Sauga turistams Egipte

Kaip padidėjusio teroristų veiklą ir politinio nestabilumo rezultatas, turizmas pasiekė visų laikų lygio 2015 metais, tačiau pradėjo atsigauti per pastaruosius ketverius metus. JAV Valstybės departamento kelionių patariamoji užima Egiptą kaip 2 lygio šalyje, o tai reiškia, kad turistai turėtų vykdyti padidėjusi atsargiai. Tačiau tiek JAV, tiek UK vyriausybės mano, kad šalies populiariausių turistinių vietų, kad būtų saugūs, įskaitant Kairą, Luksoro, Abu Simbel, Hurgada Marsa Alam ir Šarm el Šeichas. Patikrinkite atnaujinimus BEFORE BOOKING savo kelionę.