Arc de Triomphe – Przewodnik ten popularny Paryż Zwiedzanie Przyciągania

Posted on

 Arc de Triomphe - Przewodnik ten popularny Paryż Zwiedzanie Przyciągania

Dlaczego wizyta

Łuk Triumfalny. Kto nie widział, że wielki symbol, otoczona ruchu, ale dumny stoi na środku 12 wspaniałych alejach i na końcu Pól Elizejskich? To część L’Axe Historique , serię wspaniałych zabytków i łaskawy bulwarów na trasie, przez Paryż od Luwru Pałacu na obrzeżach miasta. Jedną z wielkich ikon Paryża, jest również jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji 1,7 miliona odwiedzających rocznie, i nie bez powodu; Widok z góry zapiera dech w piersiach.

Krótka historia

Podobnie jak wiele wielkich projektów we Francji, Łuk Triumfalny zaczęło się Napoleona I, który nakazał jej budowę. Został on zaprojektowany przez architekta Jean-François Chalgrin, zainspirowany pojedynczego łuku Łuk Tytusa zbudowany w ok. 81 ne w Rzymie. Łuk Triumfalny jest jednak większy, solidny 49,5 m (162 ft) metrów wysokości, 45 metrów (150 stóp) długości i 22 metrów (72 stóp) szerokości, zbudowany bez kolumn. Posągi wokół podstawy są heroiczne, przedstawiających bohaterskich młodych żołnierzy francuskich przeciwko wrogowi, a upamiętniający wojen napoleońskich. Nie przegap jest François Rude za Marsylianka przedstawiających Marianne, symbol Francji, wzywając żołnierzy. Wewnątrz ściany są wpisane z nazwiskami ponad 500 francuskich żołnierzy w wojnach napoleońskich, z martwych podkreślone. Łuk nie została zakończona do 1836 roku, w którym to czasie Napoleon zmarł, i została otwarta z wielką pompą i okoliczności przez króla Ludwika Filipa.

Pod łukiem leży Grób Nieznanego Żołnierza z I wojny światowej, położył tu w 1920 roku Dwa lata później idea Pamięci Płomień została podniesiona. Płomień został po raz pierwszy zapalił w dniu 11 listopada 1923 roku i nigdy nie został ugaszony. Stał się wielkim symbolem wyzwolenia, gdy generał Charles de Gaulle położył białą Kwitnące krzyż lotaryński na grobie w dniu 26 sierpnia 1944 r.

Do dnia dzisiejszego nie codziennie ceremonia gdy płomień rekindled jako hołd.

W 1961 roku amerykański prezydent John F. Kennedy odwiedził grób na zabytkowym wizyty we Francji. Jego żona, Jacqueline Kennedy Onassis, poprosił o wiecznym płomieniem być oświetlone na JFK po jego zabójstwie w 1963 roku, kiedy został pochowany na Narodowym Cmentarzu w Arlington w Wirginii. Prezydent Charles de Gaulle uczestniczył w pogrzebie.

Wydarzenia w Arco

Łuk jest centralnym punktem wszystkich wielkich uroczystości narodowych: 8 maja, 11 listopada i Bastille Day, 14 lipca, jak Sylwester, gdy pojawia się fantastyczny dźwięk i światło pokaz gry na Arch. Od końca listopada do połowy stycznia można uzyskać wspaniały widok z lampek choinkowych poniżej was wzdłuż Pól Elizejskich.

Odwiedzicie Łuk Triumfalny

Place Charles de Gaulle
Tel .: 00 33 (0) 1 55 37 73 77
Strona internetowa

Dojazd do Łuku Triumfalnego

Metro:  Charles de Gaulle Etoile (Linia 1, 2 lub 6)
RER:  Charles de Gaulle Etoile (linia A)

Autobus:  linie 22, 30, 31, 52, 73, 92 i Balabus
spoza Paryża: zjazd Porte Maillot i avenue de la Grande Armee lub zjazd Porte Dauphine i avenue Foch
Od centrum Paryża: dysk lub spacer na Pola Elizejskie
If jesteś na piechotę, najbezpieczniej jest poprzez wpisanie podziemnego chodnika wzdłuż Pól Elizejskich.

Godziny otwarcia

Otwórz  sty 2 do Mar 31: codziennie od 10 am-10.30pm
Apr 1 września do 30: 10 AM-11PM
1 października do 31 grudnia: 10 am-10.30pm
Ostatni wpis: 45 minut przed zamknięciem czas
zamknięty 1 stycznia, 1 maja, 8 maja (rano) , 14 lipca, 11 listopada (norming) 25 grudnia

Wstęp: Dorośli € 12; 18 do 25 lat € 9; poniżej 18 roku życia wolnych

Można zrobić własny wycieczkę z ulotki w języku francuskim, angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim i rosyjskim.
Jest wycieczka wykład w języku francuskim, angielskim i hiszpańskim trwałych 90 minut.
Są toalety publiczne i mała księgarnia.