Arc de Triomphe – Sprievodca po tomto Popular Paris Prehliadka príťažlivosti

Posted on

 Arc de Triomphe - Sprievodca po tomto Popular Paris Prehliadka príťažlivosti

preto návšteva

Arc de Triomphe. Kto nevidel, že veľký symbol, obklopený prevádzky, ale stojaci hrdý na stredu 12 krásnych ciest a na konci slávneho bulvári Champs-Elysées? Je to súčasť L’Historique sekery , séria veľkých pamiatok a láskavý bulvárov na trase cez Paríž Louvre, kam z paláca na okraji mesta. Jedným z najväčších ikon v Paríži, to je tiež jeden z najnavštevovanejších atrakcií s 1,7 milióna návštevníkov ročne, a to z dobrého dôvodu; pohľad z vrcholu je dych berúce.

trocha histórie

Ako veľa z veľkých vzorov vo Francúzsku, Arc de Triomphe začal Napoleona I., ktorý nariadil jeho stavbu. To bolo navrhol architekt Jean-François Chalgrin, inšpirovaný jediného oblúk oblúk Titus postavený v c. 81 nl v Ríme. Víťazný oblúk je však väčšia, o asi 49,5 m (162 stôp) m vysoký, 45 m (150 stôp) dlhé a 22 m (72 ft) široký, postavený bez stĺpcov. Sochy okolo základne sú hrdinské, líčiť hrdinskej mladých francúzskych vojakov proti nepriateľovi, a pripomínajúce napoleonské vojny. Nenechajte si ujsť je François Rude v La Marseillaise líčiť Marianne, symbol Francúzsko, nútiť vojakov ďalej. Vnútorné steny sú vyryté mená viac ako 500 francúzskych vojakov v napoleonských vojnách, s mŕtvymi sú podčiarknuté. Arch bola dokončená až roku 1836, do ktorej doby Napoleon zomrel a bol otvorený s veľkou slávou kráľa Ľudovíta Filipa.

Pod oblúkom leží hrob neznámeho vojaka z prvej svetovej vojny, tu položený v roku 1920. O dva roky neskôr idea Pamätníku Flame bola rozvinutá. Plameň bol najprv zapálil 11. novembra 1923 a nikdy nebol uhasený. To sa stalo veľkým symbolom oslobodenie keď generál Charles de Gaulle položený biely kvitnúce kríž Lorraine na hrob 26. augusta 1944.

K dnešnému dňu je tu denná obrad, kedy sa plameň rekindled ako pocta.

V roku 1961 americký prezident John F. Kennedy navštívil hrob na historickú návštevu do Francúzska. Jeho manželka Jacqueline Kennedy Onassis, požiadal o večnom plameni svietiť JFK po jeho zavraždení v roku 1963, kedy bol pochovaný na Arlingtone národnej cintorín vo Virgínii. Prezident Charles de Gaulle sa zúčastnil pohrebu.

Akcia v Arch

Arch je stredobodom všetkých veľkých národných osláv: 8. mája, November 11 a Deň Bastily 14. júla, rovnako ako Silvester, keď je tu báječný zvuk a svetelná show hranie cez Arch. Medzi konca novembra do polovice januára budete mať nádherný výhľad na vianočné osvetlenie pod vami pozdĺž Champs-Elysées.

Návšteve Arc de Triomphe

Place Charles de Gaulle
Tel.: 00 33 (0) 1 55 37 73 77
Webové stránky

Ako sa dostať do Víťazného oblúka

Metro:  Charles de Gaulle Etoile (linky 1, 2 alebo 6)
RER:  Charles de Gaulle Etoile (Line A)

Autobus:  linky 22, 30, 31, 52, 73, 92 a Balabus
zvonku Paríži: výjazd Porte Maillot a Avenue de Grande Armee la alebo výjazd Porte Dauphine a avenue Foch
Od centra Paríža: pre jazdu alebo chôdzu do Champs-Elysées
If ste na nohy, najbezpečnejší spôsob, ako zadať, je cez podzemné chodbou pozdĺž Champs-Elysées.

Otváracie hodiny

Otvorenie  2. januára do III 31: denne 10 am-10.30pm
Dub 1 Sept 30: 10 am-11pm
1. októbra do decembra 31: 10 am-10.30pm
Posledný vstup 45 minút pred zatváracou dobou
Closed Jn 1, 1. mája, 8. mája (dopoludnia) , Jul 14. Nov 11 (norming) Dec 25

Vstupné: Dospelí € 12; 18 až 25 rokov 9 €; mladšie ako 18 rokov zadarmo

Môžete si urobiť svoj vlastný turné s informačnom letáku vo francúzštine, angličtine, nemčine, taliančine, španielčine, holandčine, japončine a ruštine.
K dispozícii je prehliadka prednášky vo francúzštine, angličtine a španielskych trvajúci 90 minút.
Tam sú verejné toalety a malá kníhkupectvá.