Arc de Triomphe v Paríži: Sprievodca Kompletné návštevnícke

Posted on

Arc de Triomphe v Paríži: Sprievodca Kompletné návštevnícke
Arc de Triomphe je uznávaný po celom svete ako hlavný symbol parížskej pompou a elegancie. Postavený podľa cisár Napoleon I. v roku 1806 pri príležitosti francúzsku vojenskú zdatnosť (a hrdý vládca sám), že 50 metrov / 164 stôp vysoký zdobené arch korún západného konca Champs-Elysées, mesto je najviac ikonické avenue, v okamihu známy ako Etoile (hviezda), kde 12 prestížne aleje vyžarovať vo polkruhový vzor.

Vzhľadom k svojej významné miesto v history– francúzskej metropoly evokuje ako triumfálny a tmavý historický events– rovnako ako jeho kultový status, Arc de Triomphe má zrejmý miesto na akomkoľvek Úplný zoznam najlepších parížskych turistických atrakcií.

Lokalita a kontaktné informácie:

Slávny oblúk sa nachádza na západnom konci Avenue des Champs-Elysées, na námestí Place Charles de Gaulle (často označovaný aj ako Place de l’Etoile).

Adresa: Place Charles de Gaulle, 8. arrondissement
Metro: Charles de Gaulle Etoile (linky 1, 2 alebo 6)
RER: Charles de Gaulle Etoile (Line A)
Telefón: +33 (0) 155 377 377
Navštívte webové stránky

V blízkosti štvrtí a turistických atrakcií na Preskúmať:

  • Petit Palais
  • Grand Palais Národná galéria
  • Ladurée Bakery a Čajovňa
  • Fouquet (historická reštaurácia)
  • Guerlain (slávna Parfumy a kozmetika inštitút)

Prístup, otváracia doba a vstupenky:

Môžete navštíviť spodné hladinu oblúka zadarmo. Vezmite podchodom pre prístup k oblúku.

Nikdy sa nepokúšajte prekročiť chaotické a nebezpečné kruhového objazdu od Champs Elysées!

Pre prístup na vrchol , môžete vyliezť 284 krokov, alebo sa výťahom na strednej úrovni a stúpanie 64 schodov na vrchol.

Otváracia doba
apríl-september: Mon.-Fri, 10 am-11 pm.
Október-marec: . Mon.-Sun, 10 am-10 pm

Vstupenky
vstupenky liezť alebo sa výťah hore klenbe sú nakupované na úrovni terénu.

Voľný vstup pre deti do 18 rokov
v Paríži múzeum priesmyk zahŕňa vstup do Víťazného oblúka. (Kúpte priamo z Rail Europe)

Prístup pre návštevníkov so zdravotným postihnutím:

Návštevníci na invalidnom vozíku: Bohužiaľ, Arc de Triomphe je len čiastočne prístupný návštevníkom na vozíčku. Podjazd nemožno pristupovať pomocou invalidného vozíka a jediný spôsob, ako dosiahnuť oblúk je autom alebo taxi dropoff pri vchode. Toto číslo volať, aby informoval zamestnancov vašej návštevy: +33 (0) 1 55 37 73 78.

K dispozícii je bezbariérový prístup výťahom na strednej úrovni, ale nie až na vrchol.

Návštevy s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie prístup k oblúku , ale môže potrebovať pomoc dostať podchodom. Aj keď je tam jeden výťah, musíte vystúpať 46 schodov prístup hľadisko.

Kedy je najlepší čas pre návštevu?

Najlepší čas na návštevu Arc je, podľa môjho názoru, po 6:30 hod, kedy plameň neznámeho vojaka svieti a Champs-Elysées sa kúpe v trblietavými svetlami. Z ochodze na vrchole oblúku, dych berúci výhľad na Eiffelovu vežu, Sacré Coeur a Louvre sú tiež v obchode.

Kľúčové dáta a Zaujímavé fakty o Víťazného oblúka:

1806: Cisár Napoleon Aj objednáva stavbu Víťazného oblúka na pamiatku francúzskych vojakov.

Oblúk je dokončený v roku 1836, za vlády kráľa Ľudovíta Filipa. Napoleon nikdy neuvidia jeho dokončenie. Napriek tomu sa to stalo navždy spojené s hrdým Cisárová nadrozmerných ego– a túžbou postaviť pamiatky tak, aby zodpovedala.

Základ oblúku zdobia štyri skupiny komplikované alegorické sochy. Najznámejší z nich je François Rude je “La Marseillaise”, čo svedčí o kultový francúzska žena, “Marianne”, vyzývajúce ľudí k boju.
Vnútorné steny zobrazovať názvy vyše 500 francúzskych vojakov z napoleonských vojen; Mená tých, ktorí zahynuli sú podčiarknuté.

1840: Popol Napoleona I sa prenesú do Víťazného oblúka.

1885: Slávna francúzskeho spisovateľa Victora Huga pohreb sa oslavuje pod oblúkom.

1920: Hrob neznámeho vojaka je uvedený pod oblúk, iba dva roky po skončení prvej svetovej vojny a v tandeme s podobným pamätník odhalený v Londýne pri príležitosti Deň prímeria.

Večný plameň svieti prvýkrát 11. novembra 1923, držať stráž nad hrobom každý večer.

1940: Adolf Hitler a nacistické sily pochod na Champs-Elysées okolo oblúka a dole po Champs-Elysées, dramaticky ohlasovať začiatok štvorročného zamestnania.

1944: Spojenecké sily a civilistov oslavuje oslobodenie Paríža v radostnom udalosti zachytené vo fotografiách kultový parížsku fotografa Roberta Doisneau.

1961: Americký prezident John F. Kennedy navštevuje hrob neznámeho vojaka. Po vražde svojho manžela v roku 1963, Jacqueline Kennedy Onassis požadoval, aby večný plameň bude svietiť JFK v Arlingtone národnej cintorín vo Virgínii.

Každoročné akcie a aktivity 

Vzhľadom k tomu, Champs-Elysées je tak prirodzene regal a fotogenická, široká avenue hostí každoročné akcie, vrátane Silvestra strany v Paríži (vrátane oslnivú svetelnú a video relácie premietnutej na Arch od roku 2014) a oslavy Bastille deň (každý 14. júla) , Alej je tiež osvetlený s krásnym sviatok svetiel od konca novembra do polovice januára.