Skip to main content

Atrakcje w Chiang Mai: 7 Największe atrakcje cieszyć się w Chiang Mai

Atrakcje w Chiang Mai: 7 Największe atrakcje cieszyć się w Chiang Mai

Nieważne, czy jesteś na zakupy, jedzenie, lub po prostu chodzą, znajdziesz zabawy i ciekawych rzeczy do zrobienia w Chiang Mai, największego miasta w północnej Tajlandii.

Chiang Mai jest jednym z najbardziej popularnych miast w kraju dla turystów – i nie bez powodu. Jest tam miła atmosfera, super-przyjazne mieszkańcom, wspaniałe jedzenie, pretensjonalnymi sceny zakupy i wiele innych sklepów. A jeśli to nie wystarczy, na obrzeżach miasta są jednymi z najpiękniejszych gór w regionie.

1. Odwiedź Świątynie

Chiang Mai świątynie są jednym z głównych powodów ludzie odwiedzają to miejsce. Istnieją setki w okolicach miasta, w pewnym sięga wieków.

W obrębie murów Starego Miasta jest około tuzina bardzo popularne, w tym świątynie Wat Chiang Man , Wat Chedi Luang i Wat Phra Singh .

Tuż poza granicami miasta (i łatwe dojazdy na transport publiczny) jest Wat Doi Suthep położonym na zboczu góry. Na pewno warto podróż z boku!

Na spokojny, „inny” doświadczenie świątyni, trochę poza Starego Miasta Wat Umong, Świątyni tunelem. Kierowcy tuk-tuk będzie wiedział, jak się tam dostać.

Wskazówka: Chociaż strój nie zawsze jest egzekwowane te świątynie są nie tylko atrakcje turystyczne w Chiang Mai – są nadal aktywne miejsca kultu! Ubierz zachowawczo, zdjąć buty przy wejściu i unikać wspólnego kulturowego faux pas : odwracać się plecami do posągów Buddy na Autoportrety.

2. Przejdź Trekking

Innym bardzo popularnym zajęciem w północnej Tajlandii jest turystyka czy trekkingu. Czy po prostu chcesz wziąć kilka godzin na spacer po wzgórzach i dolinach lub szukasz intensywne, kilkudniowe przygody dżungli, która obejmuje znaczną przebieg, znajdziesz go w Chiang Mai. Opcje obejmują pobyt w wiosce rdzennych „ wzgórze plemię ludzi”, rafting i inne przygody ubocznych.

wycieczki piesze są prawie zawsze wykonywane jako część pakietu wycieczkowego i może być łatwo ustawione przez dowolnego Guest House, hotelu lub biura podróży. dostępnych jest wiele opcji, jak to jest główny powód, dla którego wiele osób odwiedza Chiang Mai.

Jeśli szukasz czegoś innego, trzeba zatrudnić własnego przewodnika i zorganizować własny plan. Chiang Mai znajduje się w niewielkiej odległości uderzające Chiang Dao, w parku narodowym i trzeci najwyższy szczyt w Tajlandii.

Wskazówka: Trekking niezależnie w okolicy nie jest bardzo łatwo zrobić. Będziesz przegapić wielu kulturowych doświadczeń odwiedzających wsiach, plus trzeba lokalnego przewodnika dla bezpieczeństwa.

3. Wizyta Doi Suthep

Doi Suthep, zaledwie dziewięć mil albo tak od Chiang Mai, to góra, która zapewnia doskonałe widoki i możliwości do robienia zdjęć miasta.

Świątynia na górze, Wat Phra That Doi Suthep, jest szczególnie ważne dla obszaru i sięga 14 wieku. Wizyta na wschodu lub zachodu słońca na magiczne widoki – i lepszych zdjęć. W nocy, Golden Temple świeci nad miastem.

Wskazówka: Stroma, górzysta droga do szczytu spalił swój sprawiedliwy udział wynajmu motocykli. Sprawdź swoją umowę najmu przed podjęciem decyzji do podjęcia skuter tam się ostrożnie.

4. Idź na zakupy

Chiang Mai ma jedne z najlepszych sklepów w Tajlandii, a nawet mieszkańcy Bangkoku, którzy mają jedne z największych centrów handlowych na świecie w pobliżu, rutynowo stada do Chiang Mai, aby zaopatrzyć się w rzemiośle i sztuce odjazdowe.

Położony na obrzeżach Starego Miasta, obszar Nimmanhaemin Road ma wiele małych butików i ciekawych sklepów. Wiele rynków Chiang Mai sprzedają prawie wszystko z lokalnym jedzeniem i produkować do ręcznie tkane materiały włókiennicze.

Ulice pieszo sobotę i niedzielę (odbywała się w dwóch różnych miejscach) są szalenie popularne wśród mieszkańców i turystów. Nawet jeśli nie jesteś w nastroju do kupowania, są świetne na spacery, obserwowanie ludzi, i pobierania próbek lokalne smakołyki. Przybyć wcześnie, zanim zrobi się zbyt zajęty, jeśli chcesz zrobić jakieś poważne zakupy.

Stała „Rynek noc” na ulicy Chang Klan poza Starego Miasta jest bardzo zorientowany turysta. Będziesz musiał targować trudno uniknąć oszukany.

Porada: Wielu rzemieślników osiedlili się w okolicy. Unikaj importu masowo produkowane i szukać lokalnie produkowanych rękodzieła jako pamiątki.

5. Spróbuj lokalne jedzenie

Smaki Chiang Mai są wyraźnie odmienne od Bangkoku, Isaan lub na południu Tajlandii.

Kulinarne inspiracje, które obejmują sąsiedniej Birmy, tworzą pachnące curry, ciekawe zupy i dania z ryżu. Ponieważ jest to Tajlandia, mimo wszystko, się spodziewać dużo przypraw z tym, co starasz.

Ale jedzenie w Chiang Mai nie chodzi tylko o pikantnym jedzeniem. Miasto jest pozornie obsesję ciast i ciastek, a tam są dziesiątki piekarni i kawiarni na przekąski. Scena street food żyje i ma się dobrze w Chiang Mai.

Khao soi jest regionalnym – i smaczne – jajko makaron curry. W regionie produkuje również wiele odmian pikantnej kiełbasy ( sai OUA ).

Ku uciesze niektórych podróżnych, Chiang Mai ma wysoką gęstość wegetariańskich restauracji i zdrowych juiceries dostępnych.

W przeciwieństwie do dużej części Azji Południowo-Wschodniej, prawdziwa kawa jest „rzeczą” w Chiang Mai; Liczne kawiarnie oferują lokalnie uprawianych fasoli.

6. Weź kurs gotowania

Jeśli lubisz gotować i chcesz dowiedzieć się, jak zrobić niektóre z Twoich ulubionych dań tajskich, udaj się do jednej z wielu szkół gotowania Chiang Mai.

Nauczysz się przygotować dania z całego kraju, jak również regionalne specjały. Lekcje gotowania prowadzony połowę lub pełne dni i obejmują odbiorem i usługi wysiadania z domu, hotelu czy pensjonacie.

Możliwe jest również, aby wziąć udział w zajęciach w kuchni wegetariańskiej lub zwiedzić gospodarstwo ekologiczne w ramach lekcji. Chiang Mai jest prawdopodobnie najbardziej popularnym miejscem zrobić kurs gotowania w Tajlandii.

7. dostać masaż (lub nauczyć)

Oczywiście, można dostać masaż całkiem dobrze wszędzie w Tajlandii, ale centra w Chiang Mai należą do najlepszych – i najmniej kosztowne – w kraju. Masaż tajski jest poważna sprawa.

Na wyjątkowe doświadczenie, szukać „w ciemno” masaż doświadczenie w Chiang Mai. Wspiera dobrą sprawę i może być jednym z najbardziej intensywnych masaży leczniczych i kiedykolwiek otrzymanych!

Innym wyjątkowym przeżyciem – i dobry powód – jest dostać masaż z jednego z więźniów z rehabilitowanych Kobiet Correctional Institute Chiang Mai. Program dostarcza umiejętności prawdziwego życia i sposób zarobkowania za uwolnienie skazanych.

Tajlandia jest domem dla wielu ośrodków edukacyjnych, rekolekcje, holistyczne i szkołach masażu. Jeśli lubisz odbioru i dając

You may also like