Atzīmējot Lieldienas Itālijā – Klusā nedēļa reliģiskās piemiņas Itālijā

Posted on

Atzīmējot Lieldienas Itālijā - Klusā nedēļa reliģiskās piemiņas Itālijā
Ja jūs paveicies būt Itālijā Lieldienām, jums nebūs redzēt slaveno zaķa vai iet uz Lieldienu olu medības. Bet Lieldienas Itālijā ir milzīgs svētki, otrais tikai uz Ziemassvētkiem tās nozīmi itāļi. Lai gan dienas līdz Lieldienām Itālijā ietver svinīgos gājienus un masu,  Lieldienas, jo tas, ko sauc par itāļu valodā, ir līksms svinības marķētas ar rituāliem un tradīcijām. La Pasquetta pirmdienā pēc Lieldienu svētdienā , ir arī valsts svētku visā Itālijā.

Lieldienas ar pāvestu Romā pie Svētā Pētera

Lielajā piektdienā, pāvests svin  Via Crucis  vai Krusta Romā pie Kolizeja. Milzīgs krusts ar degšanas lāpas iedegas debesīm, kā stacijas krusta ir aprakstīti vairākās valodās. Beigās, pāvests dod svētību. Lieldienu masu notiek katrā baznīcā Itālijā ar lielākais un populārākais svinēja pāvests pie Svētā Pētera bazilikas. Pāvesta Prefecture, uzņēmums, kas atbild par organizēšanu pāvesta auditoriju, iesaka pasūtot biļetes , kas ir bez maksas, vismaz 2-6 mēnešus iepriekš.

Lielā piektdiena un Lieldienu nedēļa gājieniem Itālijā

Svinīgs reliģiskās gājieni notiek Itālijas pilsētās uz piektdienā vai sestdienā pirms Lieldienām, un dažreiz uz Lieldienu svētdienā. Daudzas baznīcas ir īpašas statujas no Jaunavas Marijas un Jēzus, kas var paraded pa pilsētu vai redzamos galvenajā laukumā.

Parade dalībnieki bieži tērpušies tradicionālajos seno tērpos, un olīvu zari bieži izmanto kopā ar palmu fronds, piemēram gājienu un rotā baznīcas.

Enna, Sicīlijā, ir liela procesija Lielajā piektdienā, ar vairāk nekā 2000 friars ģērbušies senos tērpos gājienā pa pilsētas ielām. Trapani, arī Sicīlijā, ir laba vieta, lai redzētu gājienus, kas notika dažas dienas Klusās nedēļas laikā. Viņu Lielā piektdiena gājiens, Misteri di Trapani , ir 24 stundas gara. Šie gājieni ir ļoti izstrādāt un diezgan dramatiska.

Kas ir domājams, ir vecākā Lielā piektdiena gājiens Itālijā ir Chieti Abruzzo reģionā. Gājiens ar SECCHI s Miserere spēlē 100 vijolēm, ir ļoti aizkustinoša.

Dažas pilsētas, piemēram, Montefalco un Gualdo Tadino Umbrijā, tur dzīvo kaisles izrādes naktī Lielās piektdienas laikā. Citi likts lugas pamatdaļas staciju no krusta, vai Via Crucis. Skaistas lāpu gājieni notiek Umbrijas in kalnu pilsētās, piemēram, Orvieto un Assisi.

Lieldienas Florencē un  Scoppio del Carro

Florencē, Lieldienas svin kopā ar Scoppio del Carro  (eksplozija grozā). Milzīgs, dekorēts vagons ir vilka pa Florenci ar baltu vērsi, līdz tas sasniedz Basilica di Santa Maria del Fiore Florences vēsturiskajā centrā.

Pēc masas arhibīskaps sūta balodis formas raķešu uguņošanas pildītas grozā, radot iespaidīgu displeju. Parāde izpildītāju viduslaiku tērpos šādi.

La Madonna Che Scappa Piazza Abruzzo reģionā

Sulmona, Abruzzo reģionā svin Lieldienas ar La Madonna Che Scappa Piazza . Lieldienu svētdienā cilvēki ģērbties zaļā un baltā, krāsu mieru, cerību un augšāmcelšanās, un savākt galvenajā Piazza. Sieviete spēlē Virgen Marijai ir tērpies melnā krāsā. Kā viņa pārceļas strūklakas, baloži ir atbrīvota, un sieviete pēkšņi tērpies zaļā krāsā. Mūzika un Dzīrojošs sekot.

Svētā nedēļa salā Sardīnijā

Sardīnijas sala ir daļa no Itālijas labākajām tradīcijām un labu vietu izjust svētkus un brīvdienas. Jo tā ilgi kopā ar Spāniju, daži Lieldienu tradīcijas ir cieši saistītas ar Spānijas Semana Santa .

Lieldienu Pārtikas Itālijā

Tā Lieldienas ir beigas Gavēņa sezonu, kas prasa upuri un rezerves, pārtikas spēlē liela daļa no svinībām. Tradicionālās Lieldienu pārtika visā Itālijā var ietvert jēra vai kazu, artišoki un īpašas Lieldienu maize, kas atšķiras no reģiona uz reģionu. Pannetone un Colomba (dūju formā) maize bieži dāvinātas, tāpat kā dobās šokolādes olas, kas parasti nāk ar pārsteigumu iekšā.

Lieldienas Itālijā:  La Pasquetta

Lieldienu pirmdienā, dažas pilsētas rīkot dejas, bezmaksas koncertus vai neparastas spēles, bieži vien iesaistot olas. Jo Umbrijas kalnu pilsētas Panicale, siers ir zvaigzne. Ruzzolone spēlē ritošā milzīgus riteņus sieru, kas sver apmēram 4 kilogramus, ap ciema sienām. Mērķis ir, lai saņemtu savu sieru ap kursu, izmantojot vismazāko vēzienu skaitu. Pēc siera konkursā, ir grupa, kas Piazza un, protams, vīns.