Au Lapin Agile Cabaret v Paríži

Posted on

Au Lapin Agile Cabaret v Paríži

Potom, čo počul o legendárnej Montmartre kabaretný Au Lapin Agile (doslovne, Agile králik) v Paríži, som sa rozhodol so svojím priateľom do domu “piesní, humoru a poézie” k narodeninám, ktorý sa snaží poskytnúť mu s autentickým francúzštine zážitok. Potom, čo navštevujú likes Pabla Picassa, Maurice Utrillo a Toulouse-Lautrec (všetky z nich boli obrazy visia vo vnútri), kabaret bol chrliť živú zábavu od prelomu devätnásteho a dvadsiateho storočia, zachovanie kultúrneho bohatstva Montmartre dobre a nažive.

Dorazí na “králika”

Dav už vytvorená pred 9 hod. Ľudia sedeli mimo iconically ružové dvojposchodový dom na lavičkách tkané z prírodných zdrojov, alebo sa opieral o vonkajší oplotenia vzrušene fotenie. Niekoľko minút po 9 hodín, dvere boli konečne otvorili personálom, a dav sa zatlačí do malej, nízko visiace vchodu chaty.

Prvé dojmy

Pri vstupe, bolo jasné, že som urobil správne rozhodnutie v rezervácii týždne before–, keď sme boli požiadaní o naše kabáty, tie bez ich mená na zozname boli ostro povedané, aby počkali vonku a informoval, že by sa len nechať v prípade nedostatku miesta ponechaná na to. Boli sme rýchlo odprevadil do strmého schodiska do veľkej miestnosti na druhom poschodí, zdobená vyrezávanými drevenými stolmi a lavicami, a maľovanie pokrytých stien. Klavirista už hral živú melódiu. vylisované sme do lavice vedľa klavíra a server nám podal pohárov na Dom Výnimočný, čerešňový víno, doplnený štyrmi vínom nasiaknuté čerešní.

Okrem malej pozornosti na klavír, tak dve žiarovky zavesené na strope, na ktoré sa v žiarivo červenej ročníkom tienidlá, zatiaľ čo okná boli prelakovať v žiarivých olejov, aby sa podobal vitráže. Napínať mojich očiach trochu vidieť toľko umenia, ako som mohol, som bol prekonaný náčrtky, obrazy a ropných prác, ktoré potvrdzuje dlhodobo pôsobenie kabaretu je.

Snáď najvýraznejšou práca bola olejomaľba znázorňujúci Bubon a patróna sedí vedľa seba pri bare, uchopovacie svoje nápoje a zírající túžobne v rôznych smeroch pre pravdepodobne z rôznych dôvodov. Bolo Picassa “Na Lapin Agile” z roku 1905.

Nechajte Cabaret začať

Miestnosť bola celkom plné 9:30 hod, sa dav sa zdalo, že sa skladajú predovšetkým z francúzskych patrónov, s len pár turistov, ktorí hľadajú na fascinovane. Dav (a žiadne skutočné windows) tiež znamenalo, teplo, takže sa uistite, budete nosiť tričko ako jeden z vašich layers– má tendenciu sa dostať zaparené tam. Ako prehliadka začala, bol som prekvapený, že “hostia” v prostrednej tabuľke poznal všetky slová na celý rad francúzskych piesní, ktoré odštartovala v noci. Po rovnakej hostia začali robiť sóla a predvádzať časťou každej skladby, doplnený momenty psieho štekanie a tváre plačali, uvedomil som si, to bola skupina, ktorá by sa nám zábavné na noc.

Miestnosť okamžite vzal na rodinnú atmosféru a vrátil sa do doby, kedy sa rodiny sedieť dlhé hodiny pri piana spevu piesní dohromady. Z nostalgických piesní zachytávajúce Francúzsko starých k pocty Montmartre a balád sa potvrdzuje lásku k vínu, rýchlo som si prial som mal spevník pri mojom stole, aby sa pripojili.

Čoskoro som dostal šancu skočiť, ale v priebehu “oui, oui, oui – non, non, non” Časť “Les Chevaliers de la Tabuľka Ronde” a osobný favorit bane pretože predškolskom ” Alouette. “

zákony

Každý z členov skupiny so sídlom v hlavnom tabuľke sa nechá asi dvadsať minút pre sólové predstavenie. Jednalo sa o klasické francúzskej poézie zhudobnil, humorné piesne sprevádzané akustickou gitarou a– zákona, ktorý som našiel najviac mesmerizing– ženu, ktorá spieval a hral na harmonike. Bol som transportovaný späť v čase, keď obaja nadšený dav s hudbou halových popevky a umlčal s pohybujúcim sa stvárnením “A Saint-Lazare,” balada o ženskej väznici, ktoré kedysi zaberala teraz moderné vlaková stanica. Medzi jednotlivými sólistu, živé, bielovlasý manažéra, oblečený v all-čiernu kompletu s červenou šatkou, pôsobil ako cirkusový, udržiavanie spievajúci žije s dunivým hlasom.

nevýhody

Aj keď som zvyčajne užil svoj večer v Au Lapin Agile, tam bolo niekoľko menej pozitívne body nehovoriac. Uistite sa, že na záchod, než budete mať svoje miesto, pretože vzhľadom k davu a prebiehajúcej výkony v malom priestore, je veľmi ťažké nielen vstať, ale tiež k hlave cez temné zamatovej opony vedúce dole do kúpeľne na strane prvé poschodie. Išiel som počas krátkeho zmenu sólistami a po dokončení, bolo mi povedané, čakať v “miestnosti hudobníkov”, až došlo k ďalšej pauza, aby sa nechal zálohovať. To bolo v poriadku so mnou, keď som bol schopný vziať v nejakom vzduchu z menej preplnenom priestore, počúvať hudobníci diskutovať súčasnú politickú situáciu, a považujú medené hrnce a panvice visiace na stenách. Keď prišiel čas, kedy som smel naspäť hore, bol som ponáhľal zamestnanci sa tlačí ruky a “Vite, vite.” Stoly sú vybavené každý nápoj menu, kde možno zakúpiť aj alkohol a vodu. Avšak, nie sú tam žiadne servery pracujú v miestnosti, a to nebolo až krátko pred polnocou, keď hosť zakričal na drink, že objednávky boli rýchlo prijatá. Bol som na opačnej strane miestnosti, tak som zostal pražené. Asi po troch hodinách nonstop zábavu, sme sa rozhodli odísť za účelom lovu Posledné metro domov a dýchať v nočnom vzduchu.

Au Lapin Agile – Praktické informácie a otváraciu dobu

Au Lapin Agile nevyžaduje výhrady, ale je vysoko odporúča vykonať jeden. Platba za noc je prijatá na výstupe.

Miesto a kontaktné údaje

Adresa:  22, Rue des Saules
Metro:  Lamarck-Caulaincourt (riadok 12)
Otvorené:  utorok až nedeľa od 9 hodín do 1 hod. Zatvorené v pondelok.
Tel:  +33 (0) 1 46 06 85 87

Vstup a pitie Au Lapin Agile:

Kabaret v súčasnosti účtuje vstupný poplatok vo výške 24 € za osobu, ktorá zahŕňa pohárik čerešňovej domáceho vína. Druhý sklo špeciality, whisky alebo koňaku stojí 7 €, zatiaľ čo pohári Bordeaux, pivo, oranžáda alebo Perrier stojí € 6. Upozorňujeme, že ceny sa môžu kedykoľvek zmeniť.