Skip to main content

Autobusovej a vlakovej stanice v Barcelone

Autobusovej a vlakovej stanice v Barcelone

Tam sú dve hlavné železničné stanice v Barcelone (Estació de Sants a Estació de França) a dve hlavné autobusovej stanice (Estació de Sants a Estació de Nord).

Avšak, v deviatich prípadoch z desiatich budete chcieť vlakovou stanicou Barcelona Sants alebo Barcelona Nord autobusovej stanice. Často služby prejsť na oboch autobusovej zastávky, stanice, ale obvykle, vaše cestovné čas bude kratší, od hlavnej autobusovej a vlakovej stanice. Je tiež možné, budete môcť odísť od vlakovej stanice Passeig de Gracia v prípade mnohých miestnych ciest, čo je oveľa viac než centrálnej Sants.

Pri rezervácii, vždy skontrolujte, akú stanicu budete potrebovať.

Estació de Sants autobusov a vlaková stanica

  • Kde to je? Severozápadne od mesta, desať minút chôdze od Plaza de España. Metro je Sants Estació, hoci to je zvyčajne rýchlejšie dostať vlakom od Passeig de Gracia, Plaça de Catalunya, Víťazný oblúk, alebo Estació de Francia.
  • Pre cestu do: Medzinárodná autobusová destinácií a väčšina domácich aj medzinárodných destinácií vlakov.

Estació Bus Station del Nord

  • Kde to je? A kúsok od vlakovej stanice França. Na Carrer d’Ali Bei v blízkosti stanice metra Arc de Triomf. Stanica Arc de Triomf je tiež podávaný v Cercania železničnej dopravy, ktorý je oveľa rýchlejší spôsob, ako dostať do stanice Sants (zastaví iba na Plaça de Catalunya na ceste.
  • Pre cestu do:  Väčšina národných služby odchýliť sa od Estació del Nord. Mnoho medzinárodných služieb (ktoré zvyčajne začínajú v Sants) tiež prejsť tu.

Estació de França

  • Kde to je? Pár minút chôdze od pláže a Parc de Ciutadella. Najbližšia stanica metra je Barceloneta, hoci to je tiež spojený vlakom do Barcelona Sants cez nádražie Passeig de Gracia. Adresa: Avda. Marqués de L’Argentera
  • Pre cestu do:  Niektoré stredné vzdialenosti trasách v Katalánsku a iných častí Španielska. Hlavné línie do Francúzska a zvyšok Európy bolo odtiaľto. Avšak, nové vysokorýchlostné vlaky z Barcelona do Figueres, ktoré spájajú s Francúzskom, odísť od Sants. Mnoho služieb štart v Françaem ale prechádzajú Sants, takže vybrať najlepší stanicu podľa toho, kde budete ubytovaní.

Travel Time Porovnávacia tabuľka

Lietanie je samozrejme najrýchlejší spôsob dopravy, ale je tiež najdrahší. Ak vezmeme vlak je zvyčajne rýchlejší, než s autobusom, ale nie vždy a často nestojí za vyššiu cenu.

cestaautobusVlakovzdušia
Barcelona Girona1h30 (od Barcelona Sants)
Barcelona Tarragona1h301h15 (od Barcelona Sants a Franca – Sants je lepšie)
Barcelona Sitges1h45 m (od Barcelona Sants a Franca – Sants je lepšie)
barcelona Figueres2h151h (od Barcelona Sants)
Barcelona Valencia4h453h (od Sants)1h
Barcelona Bilbao7h6h20 (od Sants)1h
barcelona Pamplona7h3h45 (od Sants)1h
barcelona Cordoba13h4h30 (od Sants)
Barcelona Granada13h7h30 (od Sants)1h
Barcelona do Sevilla15h5h30 (od Sants)1h
Barcelona na San Sebastian7h6h (od Sants)1h30
barcelona Coruña16h12h (od Sants)1h30
Barcelona do Madridu7h303h (od Sants)

You may also like