Bali Alışveriş git nasıl

Posted on

Bali Alışveriş git nasıl

Bali’nin sanat ve fantastik kültür eve getirmek ister misiniz? Yapabilirsin, alışveriş için adanın birçok çıkışları ziyaret ederek – Geleneksel pazarlara sokak satıcılarından alışveriş merkezleri pırıl pırıl için. Orta Bali ve Güney Bali küçük kasaba atölyeler yakmak için para ile Bali turistler için envanter bol üretmek: sanat, ev eşyaları, mücevher, giysi ve biblolar, sen Güney ve Orta Bali butiklerine hepsini bulacaksınız marketler, alışveriş merkezleri.

Hatta lüks Batılı markalar DKNY ve Armani Uluwatu dantel ve Animale giyim gibi yerel high-end markalar arasındaki jostling gibi Batılı markalarla, Bali güneşte güne olsun.

Ne Alınır

telif ve yüksek kültürün bir arazi olarak Bali’nin yüzyıllar boyu miras nedeniyle, iç kasabalarda bir dizi bir veya daha fazla el sanatları konusunda uzmanlaşmış iyi gelişmiş zanaat toplulukları sahiptir. Sidemen ince tekstil ünlüdür iken Batubulan, örneğin taş oyma endüstrisi ile ünlüdür. merkezi Bali’de know alışveriş altın ve gümüş için Celuk gidip odun heykel satın Mas ziyaret edin.

Çok ileri ince Celuk yapımı küpe veya Sidemen bez birkaç yarda ellerini almak için yol dışına gitmek zorunda değilsiniz. gösterişli kaplardan Bali’nin tam kapsamlı adanın yüksek trafikli turistik bölgelerde, Kuta ve Ubud özellikle kasabalarda bulunan birçok alışveriş merkezleri ve alışveriş merkezlerinde, otele yakın satın alınabilir.

Bali maskeler

Singapadu bıçaklamak Merkez Bali kasabasından Esnaf topeng kültürel dansçılar ve Bali tapınakları için (maskeler); Bu el yapımı, patlak gözlü yüzler tüm Bali performansları görülebilir. Bu maskeler genellikle yalnızca geleneksel amaçlar için hazırlanmıştır, ancak birçok örnekler Güney Bali ve Ubud sanat pazarları ve alışveriş merkezleri için kendi yolunu bulur.

Takı

Nesiller boyu, Celuk kasaba gümüş ve altın takı üretiminde çok başarılı bulunuyor. Ziyaretçiler artık hem geleneksel hem de modern tasarımlarda, şehrin ana yol boyunca mağazalar, tüm hawking yüzük, küpe, bilezik, broş, ve daha fazlası geniş bir ürün yelpazesine arasında göz atabilir olarak Turizm, yerel teknenin içerisine yeni bir soluk getiren. Sen gerçek esnaf karşılamak için köye derinliklerine gitmek ve muhtemelen daha düşük bir fiyat pazarlık yapabilirsiniz. Gibi yerel takı markaları Prapen ve Mario Gümüş uzak yurtdışında Celuk yapımı Kuta, Ubud bling ve satmak.

Denpasar olarak, Jalan Hasanuddin ve Jalan Sulawesi’ye kesiştiği boyunca altın ve gümüş bayi bol bulabilirsiniz.

Heykel

Bali’nin ustalar uzun ahşap ve taş deneyimine sahip – antik Balinese geleneksel törenlerde kullanılmak üzere bol yerel hammadde dışına heykel bol yarattı. Yerel taş heykel (aslında kumtaşı dışına hazırlanmış) ve ahşap oymalar, geleneksel Hindu mitleri uyandırmak, ama modern temalar ve stiller dükkanlarda daha fazla raf alanı kapladığını.

Ev eşyaları

Kısmen Avustralyalı ev kadınları tatilde gelen talebi filizlenen sayesinde birçok Bali sanatçı arkadaşlarının herhangi mutfağa Asya yetenek eklemek zevkle tasarlanmış ev öğeleri dışarı çalkalama döndü. Senin düzeltme için Matahari ve Centro Lifestyle gibi Balinese mağazalara ziyaret edebilir veya benzeri çıkışlarından toptan fiyatlarla bunları satın Cenevre , Krisna Bali ve Biarritz .

Kumaşlar

Bali’nin başkenti Denpasar Jalan Sulawesi’de de tekstil piyasası toptan fiyatlarda hem geleneksel hem de modern kumaşlar satar. Batik, dantel, suni ipek – bunun adı, burada. (Ekteki yüksek işaretleri ile) Bitmiş ürün Güney Bali herhangi lüks alışveriş merkezinde satın alınabilir.

Nerede Alışveriş gitmek

Bali’nin satış yerlerinin çoğu bulunabilir Güney Bali (özellikle Kuta, Legian ve Denpasar) ve Merkez Bali (özellikle Ubud). Her iki bölge için hedef pazar arasında bazı örtüşme ile oldukça farklıdır.

Güney Bali

Güney Bali’de alışveriş ucuz hediyelik eşya, moda, takı, Beachwear ve el sanatları arayın. Güney Bali kalmak Bali turist seçim için şımarık: onlar sonra devam Kuta Meydanı, turistik streç ana perakende alanında alışveriş çılgınlığı başlayabilir ya üst sınıf (Matahari Mağazası, elverişli Kuta Meydanı veya lüks alışveriş hiçbirinde Kuta Legian) ya da Cenevre ya Kampung Bali gibi downmarket (çıkışları) içinde alışveriş merkezleri.

Merkez Bali

Centeral Bali iken, uçucu yağlar, sabunlar ve tütsü gibi sanat ve sağlık ürünleri arayın. Eğer yüksek kalitesi üzerinde düşük fiyat değeri varsa, o zaman Ubud Market tarafından durmalı ve etrafında yavaş göz atın: onun dar koridorlar ucuz sanat, el oyması ahşap hediyelik eşya ve renkli sarongs ve batiks bol satmak.

Jalan Raya Ubud ve – şehir merkezinden uzakta yayılan sokaklar Jalan Monkey Forest – üst sınıf sabunlar, takı ve korur satan butikler ile trimming.

Ubud çevreleyen el sanatları köylere dışarı daha da girişim ve iyi pazarlık nasıl biliyorsanız, toptan fiyatlarda da sanat düzeltme alabilirsiniz. Mas bir ağaç şehridir; Yukarıda belirtilen Celuk altın ve merkezi gümüş; ve Batubulan taş işçiliği için merkezidir.

Alışveriş İpuçları

Ödevini yap. Birincisi, Bali’nin sabit fiyatlı dükkanlarda arzu maliyetinin ne kadar nesneleri bulmak. Bunu yaptıktan sonra, bir Bali pazara gitmek ve güven ile pazarlık yapabilirsiniz. Sabit fiyatlı dükkanlarda fiyatlar bütçenizi karşılarsanız, tamamen pazarlık-at-pazar bölümü atlayabilirsiniz.

Eve götürün emin olun. Bali satışa Her şey güvenle ABD Korsan DVD, silah, hayvan derisi geri alınabilir ve alkollü içkiler ele olabilir veya Amerika’da geldikten sonra, ağır para cezasına tabi olabilir.