Bali, Endonezya Çevresinde Seyahat için ipuçları

Posted on

Bali, Endonezya Çevresinde Seyahat için ipuçları

Ulaşım Bali tatlar bol geliyor, turist dostu bazıları diğerlerinden daha fazla. Etrafında-olmayan yanlış bir şey olması seni almak için otele güvenerek değilseniz o-Kiraladığınız bisiklet veya motosiklet üzerinde veya bemo yoluyla, yaya olarak şehir etrafında alabilirsiniz.

Eğer şehirleri arasında gitmek isteyen ediyorsanız, bir kamu bemo (otobüs) bir yolculuk, özel bemo, taksi, araba / sürücü kiralama paketi yakalamak veya sürücüye bir araba kiralayabilirsiniz.

Sayesinde büyük ve spottily-regüle turizm sektörüne, Bali kısa ve uzun mesafeli taşıma girişimci sonsuz sayıda her iş almak için jostling barındırır. Bazıları dürüst brokerleri; bazıları değildir. Eğer vicdansız Bali taşıma sağlayıcılar tarafından sökük etmediğinden emin olmak için bizim ipuçlarını izleyin.

taksiler

Bali taksi başka her yerde yapar aynı şekilde çalışır Binicilik: Eğer kaldırımdan taksi dolu; Bir taksi seni almaya durur; ve defol git.

Maalesef, bazı taksi sürücüleri sahtekâr. İki favori hileler kırık metre var olduğunu iddia eden ya da uzun yolu vardır. mavi taksiler (Mavi Kuş Taksi olarak da bilinir) “Bali taksi” olarak işaretlenmiş diğer taksi operatörleri bu adamlar için sorun çıkarmaya çalışıyorum, o kadar ki o en dürüst.

 • Aralık: Güney Bali ve Ubud içinde sınırlıdır
 • Maliyet: Her eklenen kilometre için IDR 5,000 ardından IDR 2.500 (yaklaşık dörtte) (ABD para birimi cinsinden yaklaşık elli sent), Bayrağı aşağı oranı
 • Artıları: iyi yolu her yerde Güney Bali hızlı ve kullanılabilir aşmanın
 • Eksileri: Eğer gitmek planlıyorsanız, çoğunlukla Güney Bali ile sınırlıdır, bu nedenle Kintamani ya da bir yere benzer uzak, şans bitti

Araba kiralama

Yedek için para varsa, bunu kendiniz sürücü seçeneği ile, Bali bir araba kiralayabilirsiniz. Eğer saygın bir araba şirketten kira ederseniz, dizi, Bali’nin Az gitti hedeflere kendi araç sürüş yararı sadece gaz Bütçeyle sınırlı olma olabilir.

Diğer sürücüler yol kurallarını kırmak zaman kolayca sağ el yolculuğu araba ya panik sürüş için kullanılan değilseniz, olsa da, rahatsız etmeyin. Bali’nin trafik kaotik ve tehlikelidir. Eğer o kadar değilseniz şoförlü bir araba alın.

 • Aralık: Her yerde Bali kadarıyla gaz bütçe izin verecektir olarak aracılığıyla bir araba sürebilirim.
 • Maliyet: Günlük oranları büyük minibüs yaklaşık 60 $ için küçük bir araba için yaklaşık 20 $ arasında değişmektedir, gaz dahil değildir.
 • Artıları: Kendi başına Bali keşfetmek için harika bir yoldur; Kendi güzergah oluşturmak ve sürüş boyunca arkadaşlarınız / sevdiklerinize getirmek sağlar
 • Eksileri: etrafında almanın Pahalı yolu; yalnızca sağ el yolculuğu araçlar; Bali’nin kaotik sürüş koşullarına kullanılmayan acemi araç sürücüleri için önerilmez

Motosiklet & Scooter Kiralama

Size kiralık bir motosiklet veya scooter ile kendi üzerinde çarpıcı düşünmeden önce duraklatmak vermelidir önce Bali’nin herkesin de yollar, söz ettik. Eğer gerçekten iyi bir binici değilseniz, o zaman elbette bir motosiklet kiralamak ve Bali’nin yollardan sürme deneyin. Ancak, emin seyahat sigortası yapmak ve orada çok, çok dikkatli olmak, çok defansif sürücüsü olmak.

 • Aralık: Her yerde Bali, kadarıyla gaz bütçe izin verecektir
 • Maliyet:  Günlük oranları motor hacmi bağlı yaklaşık 4 $ 10 $ arasında değişmektedir, gaz dahil değildir
 • Artıları: Kendi başına Bali keşfetmek için harika bir yoldur; Kendi güzergah oluşturmak ve yollar keşfetmeye olanak sağlar kendi hızınızda Az gitti
 • Eksileri: Bali’nin tehlikeli yollar kesinlikle acemi scooter veya motosiklet sürücüleri için önerilmez bu seçeneği olun.

Bisiklet Kiralama

Mümkün olan en toprak dostu bir şekilde Bali görmek istiyorsanız bir bisiklet kiralayın. Eğer bağımsız binmek için seçerseniz, kendi zamanında Bali kırsal ilk elden görebilirsiniz. Bali’nin bisiklet parçaları off-road parçaları asfaltlanmış yollar haricinde çeşitli formlarda gelir.

Bali Organize bisiklet turları da mevcuttur her yaştan bisikletçileri her türlü catering. Tur paketleri genellikle etmek ve otelden yemek, güvenlik dişli ve dönüş turları yer almaktadır.

 • Menzil: Genellikle ve çevresinde ülke yollar ile sınırlı Ubud ve güvenli olmasını güneydeki otoyol kapalı Lovina-kal
 • Maliyet: Tur operatörleri yaklaşık 2,50 $ veya IDR 25,000 günde bisiklet kiraya verebilir; daha pahalı olabilir belli Bali alanların günlük turlar için paket maliyetleri
 • Artıları: Bisiklet sadece etrafında yürüyüş daha büyük aralığı ile Bali, keşfetme çevre dostu bir yoludur
 • Eksileri: Bali’nin ana yollar ziyaret etmek çok tehlikeli; Sert hava da bir şekilde alabilirsiniz

Turist Servisi Otobüsler

Otobüs seyahat çok iyi Bali geliştirilen değildir; otobüslerin çoğu Eğer Uluwatu gibi yerlere jaunting turist grupları için ayrılan otobüs kiralamada ait göreceksiniz. Otobüs seçenekleri olsa da, mevzubahis değildir.

Nispeten yeni Kura-Kura Otobüs Servisi servisi de Duty Free DFS otobüs terminalinde kendi merkezinden dışarı yayar Jalan Bypass Ngurah Rai Kuta, Seminyak ve Ubud gibi hedeflere. Günlük otobüs servisi içinde bir kaplumbağa tasarımı dışında motif ve WiFi ve seslendirme kılavuzu ile şirin süslüdür otobüsleri faaliyet göstermektedir.

Turist otobüs seferleri turist gider ve güçlük az miktarda noktadan noktaya seyahat hakkı. Perama Servisi Kuzey ve Doğu ve ötesine Kuta Ubud için Bali genelinde ulaşmak otobüs ve feribot hizmetleri ile, en adada kurulan biridir. Nusa Penida ve Lombok kapalı ya da arka Java Boğazın karşısında Perama feribotlar gemi turist.

Toplu Taşıma: Bemo

En az masraf ile Bali etrafında almak için denilen minibüs biri sürme deneyin bemo adanın etrafında set yolları üzerinde olduğu vadede. Düşük fiyatlara rağmen, sürücüler hala yabancılar için daha fazla ücret, bu nedenle pazarlık becerilerini kıracak.

 • Aralık: Her yerde Bali
 • Maliyet:  Kısa mesafeler için IDR hakkında 5,000 başlar, ancak sürücü kasaba yerinden değiliz bilir eğer daha ödeme alınır
 • Artıları: aşmanın ucuz yolu
 • Eksileri: Sıcak tozlu öğeleri açık ve uzun mesafeler sürme konum kasabaları arasında bir sabit zorlanmak olabilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *