Bali, Endonezya Gezginler için sağlık ipuçları

Posted on

Bali kazaları & Hastalık Nasıl Önlenir – ve nerede Tıbbi Dikkat Get

Bali, Endonezya Gezginler için sağlık ipuçları

modernite içine Bali’nin paldır küldür acele rağmen, bu Endonezya adanın bazı kısımları hala sağlık için tehlikeli olabilir. “Bali oryantal” (gezgin ishal) olarak bilinen sindirim güçlüğü üzüntülerin en az olabilir. , Maymun saldırısı, güneş yanığından ve kötü dövmeler sadece birkaç saymak – Sorun yerden çıkabilir.

Neyse ki, bu sorunların büyük ölçüde önlenebilir niteliktedir.

Eğer sağlık pembe sizin Bali tatil tamamlamak emin olmak için aşağıda listelenen ipuçlarını izleyin. (Diğer dos için ve Bali yapmayacak, Bali Kuralları İpuçları, Bali Güvenlik İpuçları ve Bali Plaj Güvenliği İpuçları bizim makaleler okuyun.)

Yeme ve Bali İçme – Dos ve Do not en

Çok su içiniz … ama musluktan içmem. Bali musluk suyu belirsiz bir kaliteye sahip ve genellikle “Bali göbek” birçoğu turistin davanın nedeni olarak saptanmış. Bali, konserve içecekler veya şişelenmiş su sopa zaman. Bali buz güvenlidir – adanın buz tedarik kalite kontrollü yerel yönetim gereğidir.

Bali hava genellikle güneşli olduğu gibi, su kullanışlı bir hazır kaynağı olmadan olmamaya çalışın; Kendinizi sağlıklı daha uzun süre susuz gitmesine izin eğer sıcak çarpması meydana gelebilir.

Sadece her yerde yemem. Yüksek kaliteli oteller ve restoranlar çoğu orta turistler için mükemmel güvenli, ancak bilinmeyen bir restorana oturarak zaman dikkatli.

müşterilerine yüksek ciro belirgindir yerlerde yemek Stick; Bu taze gıda ve güvenliği için iyi bir üne (yerel müşterilerin hijyen bir şüpheli üne sahip bir restoran dönmek asla) gösterir.

yanlışlıkla almış olabilecek herhangi ishal neden olan bakterileri ortadan kaldırmak için, düzenli olarak ellerinizi yıkayın. Eğer Bali karşılaştığınız her banyoda sabun bulmak olası değil gibi bu amaç için el dezenfektanı taşıyın.

Önlemek arak . Denilen yerel damıtılmış pirinç ruhu arak Bali etrafında son derece kullanılabilir – havaalanında veya çoğu bakkallarda şeyler şişeleri satın alabilirsiniz – ama kötü yapılmış arak öldürücüdür. Damıtma işleminde bir hata demlemek için ölümcül metanol ekleyebilir ve Birini öldürene kadar karıştırılmamış içki iyi malzeme ayırt edilemez.

Turist bir dizi kötü tarafından öldürülmüş arak , son birkaç yıl içinde 25 kişi tek bir kötü partiden öldüğünde kötü durum 2009 yılında meydana gelen. 2011 yılında, 29 yaşındaki Yeni Zelandalı Michael Denton kötü içtikten sonra öldü arak . Aynı hafta 25 yaşındaki Avustralyalı Jamie Johnston bir metanol-bağcıklı içtikten sonra böbrek yetmezliği, yüz felci ve beyin hasarına uğramış arak kokteyl.

Özellikle onların nereden mutlaka reklamını yapmayan çubuklarla – kalite kontrol Bali yapmak zor olduğu için arak gelen – içeren herhangi bir içecek kaçınmak tavsiye edilebilir arak tamamen. Diğer alkollü içeceklerin bol zaten Bali vardır.

Dövme – Ins ve Çıkışları

Kabataslak dövme dükkanları kaçının. Bali almak dövmeler popülaritesi rağmen, dövme salonları için beklediğiniz yüksek standartlar Amerika’da evrensel Bali tüm dövme dükkanları için geçerli değildir. Bali enfekte iğneler aracılığı iletilen HIV bilinen en az bir durum vardır. ( Kaynak )

Bali de dövme yaptırmayı önce, dövme dükkanı belirli minimum gereksinimleri karşıladığından emin olun; diğer şeylerin yanı sıra dövme iğneleri, sterilizasyon için uygun bir otoklav olmalıdır.

Siyah-kına dövme kaçının. Bir kına-leke “dövme” Bir Bali gezisi için ortak hatıra. Ancak bazı Bali turistler onlar adada var “kara kına” dövmeler kötü bir alerjik reaksiyon elde bildirdin.

Siyah kına aslında ilk etapta cilde uygulanabilir olmayı düşünmedi saç boyasının türüdür. Onun siyah rengini doğal Kına en kırmızımsı-kahverengi bir renk için siyah kınanın en koyu gölge tercih bazı müşteriler için cazip kılan; o da bunu daha iyi bilmeyen turistler için daha kolay bir satış yapma, hızlı ayarlar.

Doğal kına farklı olsa da, siyah kına, bir alerjik reaksiyona neden olabilir parafenilendiamin (PPD) olarak bilinen katkı maddesi içerir. Reaksiyonlar kabarcıklar basit kaşıntı, şiddetli kaşıntı, ve uzun süreli bir yara izi arasında değişir. Siyah kına boyama işleminden sonra bir alerjik reaksiyon üç hafta bir gün arasında başlayabilir.

Bir kına dövme önce, yerine doğal kına isteyin. Siyah kına dövmesi sunulan ediyorsanız, hayır diyoruz. Uzun ömürlü yara eve götürmek istiyorum Bali hatıra türden değil.

Bali Doğal Tehlikeler

Makak maymunlarının adresinin mesafe bırakın. Bali bazı kısımları olumlu makak maymunlarının tarafından istila edilir. Onlar eşyalarını çalmaya veya size saldırmaya çalışırken onlar kadar eğlenceli değiller, uzaktan izlemek eğlenceli olabilir rağmen (Onlar Ubud, Bali. Başlıca turistik birisin).

Bir karşılaşma kaçınılmaz ise, yapıyor kaçının herhangi aşağıdadır: gülen makaklar saldırganlık işareti olarak diş gösterisi algıladıkları gibi; onlar tutuyorlar şey kapma turistler genellikle kendi kişisel öğelerden birini çalmalarını bir macaque durdurmaya çalışıyor sonra ısırılan sona kadar; ve korku gösteren .

Güneş kremi bol giyin. Güneş yanığı senin Bali tatil mahvetmesine izin vermeyin. Sık sık yüksek SPF Güneş bol uygulayın, tercihen düşük 40 den bir SPF (güneş koruma faktörü) ile güneşten.

Aynı zamanda, güneşte kaldığınız süreyi en aza indirmeye çalışın. Güneş 10am ve 3 arasında gökyüzünde en yüksek noktaya ulaştığında doğrudan güneş ışığı olmak kaçının. Hatta gölgeli alanlar hain olabilir; ultraviyole ışıma, bu yüzeylerden yukarıya yansıyan güneş, kum veya su kadar yansıtılmaz barınak bulmak.

Bali Önlemleri alarak

Eğer Bali tehlikeli spor yapıyorsan seyahat sigortası güncel tutun. Sörf ve bisiklet olumlu tehlikeli olabilir Bali birçok spor arasındadır. Biz bunları önlemek öneride bulunmuyoruz, ama doğru tedbirleri almak ve itmek planlıyorsanız seyahat sigortası poliçesi güncel tutmak gerekir. Kazalar kaplı olduğundan emin olmak için ilkeyi kontrol edin.

Bölgenizdeki en yakın hastaneyi nerede bulacağını bilir. Bali’nin tıbbi altyapı adasında temsil zor acil disiplinlerinde hava ambulans, dil bilen personel ve uzmanlar her ile çok ileri düzeydedir. Acil servisler acil numaralar birkaç yoluyla herhangi bir yerde Bali üzerinde ulaşılabilir: ambulans hizmetleri için 118 ve 112 operatör destekli genel acil servisler için.

Bali birincil hastane adanın en zor davalarına bakan Sanglah, Denpasar, hükümet tesistir. klinikler bir dizi Bali daha uzak bölgelerde acil ve temel sağlık hizmetleri sağlamaktadır.

  • Bali, Endonezya hastane ve klinikler: Tıbbi burada adada tesislerin listemizi okuyun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *