Bali, Endonezya Seyahat yaparken güvenlik nasıl

Posted on

Yürüyüş, Bali civarında Sürüş ve Yüzme iken Nasıl Güvenli kalmak

Bali, Endonezya Seyahat yaparken güvenlik nasıl

Bali ziyaret Eğer batıdan ile gelen olandan tamamen farklı bir beceri seti aldığında Güvende olma. ortalama Bali yol alın: hiçbir kural yayalar başa çıkmak için vardır (bildiğim kadarıyla motosikletçiler söz konusu olduğunda), böylece her iki yönde bakmak ve karşıdan karşıya olduğunda hızlı hareket etmemiz lazım.

Bu aksi mükemmel adanın etrafında genel emin bir anlaşma Emniyet daha az: kapmak-hırsızlık, araç kazaları ve dip akıntısı Bali çok gerçek olasılıklar, seyahat acentesi genellikle size değil şeyler türüdür.

  • Ouches kaçınmak: Diğer için dos ve Bali yapmayacak , bizim makaleleri okumak Bali Görgü Kuralları İpuçları ve Bali Sağlık İpuçları .

Güvenli eşyalarınızı tutulması

Hırsızlık Bali nispeten düşük riskli, ama otel odalarından kapmak-hırsızlık ve hırsızlık bilinmeyen değil. Bu yazarın bir tanıdık bir kez hırsızların kırma tarafından mağdur ve onların tesisi odasına giren (onların eşyalarını soydular olsa o tanıdık ve kız kardeşi nispeten yara almadan kaçmayı şanslı) oldu. Yani Bali değil% 100 güvenlidir; Dolayısıyla Aşağıdaki notlar gerekir:

  • güvenli otel odasından zaman kilitli kapı ve pencereleri tutun, ya da gece.
  • senin pasaport ve seyahat belgelerinin tek kopyalarını Carry; otel odasında kilitli orijinalleri bırakın.
  • kullanılabilir otelin güvenli veya güvenlik kutusunu kullanın.
  • Bali gezinirken bir ön taşıma çantası içinde değerli eşyalarınızı tutun.
  • Mevcut varsa otelinizin güvenlik kutusunu kullanın. Değilse, o zaman bir ön taşıma çantası içinde bütün değerli eşyalarınızı taşımak. Sokakta güvende ama risk altında olan bazı otellerde geride bırakmak şeydir.

Bir otele güvenli olduğunda kendinizi ve eşyalarını tutmak hakkında daha fazla bilgi edinmek için otel odası emniyet ipuçları bu toparlama okuyun.

Bali Caddesi’nde Emniyet

bunun için hazır değilseniz Bali’nin ünlü kaotik trafik durumu sorun neden olabilir. Eğer bir yayaya veya kalkınan sürücünün olsanız, aşağıdaki kurallar eğlenceli Bali tatil ve çekiş ya da kötü bir hafta arasındaki farkı yazım olabilir.

Cadde üzerinde: Bakın, dur dinle. Bali hiçbir trafik kuralları, sadece öneri bulunmamaktadır. Böylece yaya geçitleri (eğer bunları bulabilirsiniz zaman) fazla saygı, ne de üzerlerinde treading yaya yapmazlar.

Eğer geçerken araçlar duracak sanmayın – motosikletler durdurmadan çevrenizdeki çalışacaktır. Araç her zaman yol hakkına sahip olduğunu varsayalım ve güvende kalacağım.

Kendini sürmeyin – yerine şoförlü bir araba almak. Kendiniz ada etrafında almak planlıyorsanız yaptığında (gereksinimlerini karşılamak özellikle) Bali kendinden sürücü araba kiralamak için cazip olabilir. Hayatına değer Ama, eğer kendi yolunu sürme.

yerine şoförlü araç kiralama; fiyatların çok daha pahalı değildir, ve sürücü etrafında almak için yolun onun mahrem bilgisini kullanır iken rahatlatacaktır.

Kendi kendine sürücü motorsiklet hayır diyoruz. Kesinlikle kendi kendine tahrik motosiklet kiralamak için izin ama akıllıca bir karar olsun bambaşka bir şeydir ediyoruz. Orada çok fazla örneği olan sakatlanıyordu turist veya Bali scooter sürme öldürüldü , bu yüzden bizim kadar olsaydı, mutlaka tek parça Bali dışına almak istiyorsanız, kendi kendine tahrik motosiklet kiralama önlemek düşündürmektedir.

Bali ulaşım durumun özetimizde fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bali Kanunun Sağ Tarafında kalmak

Bali çoğu turist yasa hakkında çok fazla düşünmüyorum, ama Balinese makamlarının sakınmak istiyorsanız akılda tutulması gereken birkaç şey vardır.

Bali uyuşturucu almayın. Bali ilaç yasa ve Endonezya geri kalanı Güneydoğu Asya’nın geri kalanında ilaç yasaları tarafından belirlenen bir desen takip – onlar sıkı ve süre üzerinde yasadışı uyuşturucu düşkünlük yakalanmak kadar aptal herhangi bir turist bir örneğini yapmaya hazır ada.

Sokaklarda yürürken acımasız uyuşturucu karşıtı yasalara rağmen, turistler genellikle örtülü uyuşturucu satıcıları sinsice olasılıkla görünümlü seyahat ucuz marihuana teklifleri veya mantar fısıldayan ile, sinsi uyuşturucu teklifleri almak. Bu durum söz konusu olduğunda, uzaklaşmak . Bir uyuşturucu operasyonunda kendinizi kıstırılmış bulmak olasıdır.

Genel alanlarda sigara içmeyin. 28 Kasım 2011 itibarıyla bir “dumansız” bylaw çoğu kamu alanlarında sigara içilmesini yasaklayan, Bali genelinde yürürlüğe girmiştir. Yasak sigaraya Alanları restoranlar, oteller, tapınaklar, turistik, hastaneler ve okullar bulunmaktadır. Yasasını ihlal ederken yakalanan Sigara içenler altı aya kadar hapis ve / veya US $ 5,500 (IDR 50 milyon) kadar para cezası olabilir. ( Kaynak )

Bali’de Beach Emniyet

Bali’nin plajları adanın en gözde turistik arasında saymak, ama yine de turistler için% 100 güvenli değildir. Riptides, hatta yakıcı güneş ve Bali yüzücüler için mevcut beton riskleri tusunamiler, ama geri kalanı için Bali’nin plajları ilgili şüpheler koyabilirsiniz birkaç basit önlem aşağıdaki.

Kırmızı bayraklar dikkat. Bali güneybatı kısmında plajlar tehlikeli soygun gelgitler ve undertows sahip oldukları bilinmektedir. Tehlikeli plajlar kırmızı bayraklarla tarafından işaretlenmiştir. Bu sahiller denize kesen güçlü akımlara sahip olarak, kırmızı bayraklarla sahillerde yüzmek çalışmayın.

Otelinizde tsunami bilgileri okuyun. Öngörülemeyen ve yıkıcı tsunami şimdiye kadar Bali ziyaret kaçındık, ama Endonezya’nın tsunami neden olan yitim bölgelerinin yakınlığı felaket bu tür bir olasılık olun. Tsunami tahliye prosedürleri hakkında otelinizi sorun; aksi halde, iç konaklama yerinin deniz seviyesinden en az 150 ayak ve 2 mil bulabilirsiniz. Bali, Endonezya Tsunami: Burada konuyla ilgili daha fazla bilgi.

Güneş kremi bol giyin. UV yanmış cilt ıstırabı önlemek için yüksek SPF güneş kremi uygulayın; Hiçbir daha düşük 40 SPF (güneş koruma faktörü) bir Bali tatil için yeterli olması gerektiğini.

Bali’nin Maymun dikkat

Makak maymunları Bali etrafında sıkça rastlanmaktadır ancak bunların sevimli görünümü ile kanmayın. Bali özgü maymunlar habersiz turist gelen parlak nesneler ve gıda çalmalarını scruple olmayacaktır. Birçok turist kaybetmiş gözlük, bu kaypak hayvanlara takı ve MP3 çalarlar; ve primatların düz görüş alanı içinde herhangi bir şey yeme unutun, onlar da uzman gıda hırsız.

makak olan çoğu yakın karşılaşmalar Pura Luhur Uluwatu ve Orta Bali Ubud Maymun Ormanı etrafında olur. maymun davranış kalıplarının Cehalet genellikle maymun saldırıları çökeltileri; maymunları saldırganlık olarak dişlerini gösterdi yorumlanacağıyla olarak maymunlar gülümseme turist, hemen bir saldırı risk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *