Bali, Endonezya Ziyaret Kintamani ve dağ Batur

Posted on

Bali, Endonezya Ziyaret Kintamani ve dağ Batur
Sadece bir saat kuzeyinde Ubud’un, Doğu Bali güzel Kintamani bölge uzakta Kuta’nın yoğun plajlarından kaldırıldı görünüyor. Mount Batur yeşillik canlı manzara üstünde belirgin yükselir; Kristal Lake Batur aktif Kalderası içinde durur. İlginç köy ve Bali’nin en yüksek tapınak aktif volkanın kenarına tutunmaya.

Kintamani turizm çekiç vurdu önce Bali yani büyü yaptı şeyin bir kartpostal mükemmel hatırlatmadır.

Bölgeye iyi yollar ile, Kintamani kolayca Ubud hatta Güney Bali günlük seyahate kaşif olabilir. Volkan ve göl mükemmel manzarası ile t Penelokan ait o köy Kintamani bölgesine açılan bir kapı haline gelmiştir.

  • Buradan başlayın: bir bakış için Bali bizim giriş okuyun.

Yapılacaklar Kintamani görmek için

Çoğu insan Penelokan yoldan Dağı Batur ve Batur Gölü’nün büyüleyici manzarasıyla Kintamani ziyaret edin. Bulutlar genellikle öğleden sonraları sırasında hareket gün daha iyi fotoğraf fırsatlar sunar erken gelen .

Kintamani, Penulisan, Batur ve Toya Bungkah kenarı köylerde kolayca Penelokan ulaşılabilir ve keşfetmek için keyifli edilir. köyler kez balıkçılık ve meyve bahçeleri ile öncelikle kendilerini sürekli rağmen, turizm kurşun endüstrisi olarak ele geçirdi. Büyük bir pazar her üç günde Kintamani tutulur; gölden ucuz Endonezya gıda, taze yakalanmış balık yararlanmak ve bölgeden kaliteli portakal.

Penulisan köyü üzerinde tünemiş olan Bali’nin en yüksek tapınak . Volkan orijinal Hindu tapınağı iddia sonrasında Pura Puncak Penulisan 1926 yılında yeniden inşa edildi. 333 adımların tırmanma kıyısı ve çevresindeki manzara mükemmel manzarasına sağlar. 11. yüzyıla önce hiç tapınak tarih içindeki Heykeller. Uygun kıyafet ve en az $ 1 bağışta Pura Puncak Penulisan girmesi bekleniyor.

  • Sağ Tapınağı: ibadet Kintamani adlı yerlere daha fazla bilgi için Bali’nin tapınaklar bizim kılavuzunu okuyun.

Bali Mount Batur

Ya Gunung Batur – – hala etkin ve yeni patlamalar zirvesine tırmanma bile şaşırttı sırt çantasıyla sahip herhangi bir hata, dağ Batur olun. Dev kaldera kısmen Danau Batur tarafından doldurulur Bali büyük krater gölü yanı sıra ağız çevresinde yerleşim ve köylerde. Bir 2300 metrelik ikincil açılış krater gölü juts ve sık sık patlak.

Turistler Penelokan veya Kintamani Village birinden portakal bemos (minivan) birini kapmak olabilir krater jant ziyaret etmek isteyen. Bemos $ civarında 1 tek yönlü için kullanıcılara gün boyunca mekik.

Batur Gölü’nün inanılmaz bakıldı ancak kılavuzları ve hatıra satıcıları tarafından çok fazla güçlük çoğu insan fotoğraf çekip hızla terk yapmak, açık bir günde görülebilir.

Batur Tırmanma: Kintamani kılavuzları sayıda aksi takdirde fiziksel olarak formda gezginler tur grubu olmadan bağımsız zirve yanardağ can diyecekler rağmen. 5633 feet zirveye, ulaşan bir günde yapılabilir Batur Dağı’nın tırmanma uygun ayakkabılarla Ancak beklenmedik yağmur şeyl gevşek ve tehlikeli kaygan yapabilirsiniz.

Zirveye Dik, crisscrossing yolları zor en kısa rotayı ayırt etmek yapmak – iki saat etrafında – on saat en uzun rotadan!

  • Sağ üstüne: Dağı Batur ve Endonezya’da tırmanma volkanlar hakkında daha fazlasını okuyun.

Kintamani Hot Springs

Kintamani volkanik aktivite yüzeyinin altında yakıcı sıcaklıklarda girmeleri kaplıcalar ve kaplıcalar bir dizi yol vermiştir.

Batur Temma Penelokan bir dik, yokuş aşağı karayolu ile ulaşmak mümkündür. Göl Batur, sıcak havuzlar ve soğutucu göl sağlanan yüzme havuzları vardır kaplıcalar batı kenarında doğrudan bulunan. Göl boyunca uzanmanız için paspaslar bir içki almak ve keşfetmek uzun bir günün ardından dinlenmek için mükemmel bir yer vardır.

Bali Kintamani Ulaşım

Kintamani alan Ubud ve Penelokan arasında uzanan aynı kuzey-güney yol boyunca, kuzeydoğu Bali yer almaktadır.

Kuta Gönderen: Kintamani Ulaştırma Kuta etrafında seyahat acenteleri ve misafirhanesi düzenlenebilir. Minibüs genellikle Kintamani giderken Denpasar ve Ubud yoluyla seyahat; binmek durur ve trafiğe bağlı hemen altında iki saat sürer.

Havaalanından Kintamani düz gidiyor, önce orta Batubulan bemo / minibüs terminaline binebilir. Minibüs Kintamani sporadik zaman tam bırakın; fiyat $ civarında 3’tür. Yerel bemos yol boyunca durur onlarca yapmak ve sabır gerektirir!

Ubud Gönderen: turist ve Orta Bali Kintamani ve Ubud arasında günlük çalıştırmak yerel otobüsler Hem; yolculuk sadece bir saatten az sürer. Bir gün önce Ubud birçok seyahat acenteleri birinden bilet ayırtın.

Kintamani konaklama: kolayca düzenlenebilir Gölü Batur veya Gunung Batur, görünümü içinde bir gece veya iki geçirmek planlıyorsanız. Dört yıldızdan yatak en ince bütçelerle backpacker yalnız doğru ağır önyargılı ile hiç yıldızlı için alan aralığında Resorts.

Motosiklet ile: Kintamani keşfetmek için kendi ulaşım olması büyük bir avantajdır. Scooter $ civarında 5 günde Ubud kiralanabilir. Bir motosiklet üzerinde yeterince emin değilse, açık yolda Bali’yi unutulmaz. Bir kez Ubud etrafında tıkanıklık geçmiş, yol kuzey enjoyably düz ve binmek kolaydır. Bütün araçlar sadece Penelokan köye girmeden önce bölgeye 60 sent giriş ödemeleri gerekmektedir.

Ne zaman git İklim ve

Yağmur bolluğu yıl boyunca gür ve yeşil Kintamani bölgesini tutar. Şubat Ocak wettest ay bazen yollar geçilmez olun. Kintamani hala daha kuru yaz aylarında yağmur aldığında ; bir motosiklet sürme veya eğer Dağı Batur tırmanmaya çalışırken eğer en kötüsü için planlıyoruz.

Lombok Dağı Rinjani yaklaşık olarak soğuk olmasa da, Kintamani akşam sıcaklıkları Bali’de beklenenden daha hala serindir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *