Bali Nerede? İlk Kez Ziyaretçiler için Bali ve İpuçları Yer

Posted on

Bali Nerede?  İlk Kez Ziyaretçiler için Bali ve İpuçları Yer
Nerede Bali Endonezya’nın 17.000’den fazla adalar arasında yer almaktadır?

Bali Endonezya takım adalardan binlerce ünlüdür. 4 milyondan fazla sakinlerinin yoğun ada yıllardır bir turist favori olmuştur. Kesinlikle Endonezya üst bir hedef. güney ve gür, volkan çoğunlukta olduğu iç çapında plajlar yılda yakın 3 milyon yabancı turist çekmek! Diğer adalardan Endonezyalılar Skorlar da her yıl Bali’nin güzelliği yararlanmak.

Bali, Endonezya Yer

Dünyanın en kalabalık ada ve evde milyon 141 fazla kişiye – Bali, sadece iki mil doğusunda Java ucunun Hint Okyanusu’nda bulunan bir 95 mil genişliğinde bir adadır.

Bali Lesser Sunda Adaları, Lombok, Flores, Timor’u, ve diğerleri dahildir adalar dizisi çok batı ucunda oturur. batıya Bali’nin en yakın komşusu Lombok’un Dağı Rinjani ev adadır.

  • Bali yaklaşık 1.600 mil Batı Avustralya’daki Perth nedeniyle kuzey bulunmaktadır.
  • Bali yaklaşık 600 mil doğusunda Cakarta, Endonezya sermaye olduğunu.
  • Nusa Penida ve Nusa Lembongan küçük adalar Bali ve Lombok arasında güneydoğuda yer almaktadır.

Neden Bali yüzden Ünlü midir?

Elizabeth Gilbert kesinlikle kitabında yla gündeme, Ubud, Bali kültürel merkezini itti , Pray, Love yiyin . Kitap ve film, 2010 yılında büyük vurmadan önce Fakat, Bali sessizce bir bütçe güzellik ve bütünsel bir yaşam arayışı içinde sırt çantalı, sörfçü ve seyahat çekerek edildi.

Belki de derinin altına almak Bali’nin sahne, ya da sadece benzersiz vibe var. Endonezya geri kalanı çoğunluğu Müslüman veya Hıristiyan iken, Bali Hindu adadır. eşsiz mimarisi – antik hem de modern – Mevcut ve geçmiş karıştırır. Bazen geçen yıl inşa 500 yaşındaki tapınak ve misafirhane / restoran arasındaki farkı anlatan beklendiği kadar kolay değil!

Bali dünyanın en romantik adalarından biri olarak kabul edilir ve Asya’daki üst düzey balayı hedef almaktadır. trafik tıkanmış yollar bir dönüş-on pek olmasa da, lav-karşılar-deniz sahil şeridi ve pirinç terasları gerçekten egzotik göz vardır. Ada etrafında dağınık birçok gizli bulgular vardır.

Volkanik toprak pirinç terasları, sürekli çiçek çiçekler ve Rainforest gölgelik bir bereketli manzara sunar. Sayısız sanatçı ve yaratıcı türleri sağlıklı enerji ve temiz hava keyfini Bali taşındı var. David Bowie gelişmeler, lüks otel ve golf sahaları ağır dozda rağmen 2016 yılında orada dağınık külleri, Bali hala gezginler küçük bir avuç yıl önce keşfedilen orijinal büyü büyük oranda muhafaza vardı.

Belki Bali en cazip yönlerinden biri yolcuları bir bütçe keyfini lüks seviyesidir. Muhteşem butik oteller gecelik 50 $ ABD için bulunabilir. kolayca diğer ada destinasyonlarda gecelik 200 $ + mal olacağını sadece biraz daha verimleri lüks harcama.

Bali bazıları için cennet olabilir, ama bu bile bir bütün olarak Endonezya’yı tanımlayan yakın gelmiyor. daha uzak mesafelere diğer davet yerlerinden bol vardır. Ne yazık ki, Endonezya’ya uluslararası ziyaretçilerin tahminen yüzde 80 eve dönmeden önce sadece Bali bakın. Endonezya’nın diğer heyecan verici yerlerden biri ile Bali için gezi takviye düşünün!

Yapılacak Bali Yapılacak

Kenara alışveriş, yemek ve rahatlatıcı (her üç adada mükemmel) olağan üçlü gelen, Bali ilginç faaliyetleri sunuyor.

  • Sörf deneyin: Bali 1930’lardan bu yana sörfçü ikna edildi. Bir resif ve sörf okulları bolluk olmaması tahtasına Bir aceminin şansınızı denemek için dünyanın en popüler yerlerinden Kuta Beach biri yapmaktadır. Profesyoneller için Uluwatu ve adanın etrafında diğer alanlarda bir sorun daha sunuyoruz.
  • Ubud Ziyaret: Bali’nin yeşil küçük hippi kaçış sonra, Ubud’un ünü yaygın yayıldı ve böylece gelişimini sahiptir – Tayland’da Pai acı çektiğini hemen aynı kaderi. Hatta hala yemyeşil pirinç tarlaları, butik mağazalar, kaplıcalar ve bütünsel şifa merkezleri plajlarına ve sıcak ada içine uzakta insanları cezbetmek için yeterlidir.
  • Beaches tadını çıkarın: Kuta meşgul sahnesi güneşlenmek ve gece hayatı ile, daha lüks ve sofistike tatil Güney Bali , herkes için bir plaj var. Seminyak ve Legian’a geniş, popüler plajları vardır, ama diğer seçenekleri bol uzakta meşgul batı kıyılarından vardır.
  • İç bakınız: Lakes, volkanları, pirinç terasları – Denpasar dışında Bali gür iç keyifli. Aktif volkanlar ve sıcak su kaynaklarının yamaçları tutunmuş Köyler seçeneklerdir. Neyse ki, Bali yeterince o gün gezileri bir geceleme gerek kalmadan yağmur ormanlarını keşfetmek için yapılabilir küçüktür. Ve gidin (Ubud başlatmak için merkezi bir yerdir) bir motosiklet kapın!
  • Dalış ve Şnorkel: Bali dalış Tayland’da bu genellikle daha ucuz ve daha da tatmin edici olduğunu. Tüplü mağazaları boldur. Mantas ve mola-mola (güneş balığı), düzenli olarak yakındaki Nusa Penida içine diyoruz. Eski USAT Liberty enkazı görmeye gelen ve adanın cazibesi dalgıçlar kuzey kısmında Amed kara kumlarını iyi sahil dalış keyfini çıkarın.

Bali Uçak Bileti Bulmak için ipuçları

Denpasar Uluslararası Havalimanı (havaalanı kodu: DPS), resmen Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı, Endonezya’nın ikinci en yoğun havaalanı. Neyse ki, çok az havaalanı 2013 2014 güzel ve pek çok gelen yolcu selamlıyorum daha yetenekli hem yapımında yenilenmiştir.

Endonezya ve Güneydoğu Asya Tüm servis uçuş ile dört havayolu – Havaalanı Garuda, Wings Air, Lion Air ve Endonezya AirAsia için bir merkez olarak hizmet vermektedir. Doğrudan uçuşlar Avrupa, Orta Doğu, Çin, Japonya, Avustralya, Rusya ve diğer yerlerden bulunabilir.

İnconveniently Bali ABD’den direkt uçuşlar hala vardır. Amerikalı yolcular ilk önce Bali aşağı bir bütçe “hop” alarak Bangkok veya Kuala Lumpur içine uçarak iyi fırsatlar elde edebilirsiniz.

Ama iyi haber var: Bali’nin havaalanı Kuta sadece bir mil bulunur – adanın en popüler turistik plaj. Ubud Yolculuk başlar sürece, bir saat ya da iniş daha kısa sürede havaalanının dışına ve bir sahilde olabilir!

En iyi Times Bali ziyaret etmek

Bali hava yıl boyunca sıcak geçer, ama Güneydoğu Asya’da çoğu yerde olduğu gibi, yıllık muson ada eğlenceli bir damper koyabilirsiniz.

Kış aylarında şiddetli yağışlar plaj günleri kıymak yapabilirsiniz. Aralık ve Mart ayları arasında en kötü yağmur bekleniyor. hemen önce ve yağışlı sezon sonra “omuz” ay genellikle adanın tadını ve kalabalık bazı önlemek için iyi zamanlardır.

Bali Haziran ve Ağustos ayları arasında yaz aylarında kurak ve en yoğun olduğu. Güney yarımkürede kış kaçmak isteyen yolcular çok sayıda Bali için kestirmeden Ne yazık ki, bu aynı zamanda. Bu saatler boyunca seyahat ediyorsanız, adanın paylaşmak zorunda gidiyoruz!

Bali yaz aylarında da tadı için çok meşgulse, Lombok yakındaki Gili Adaları’ndan biri için üzerinde haşhaş düşünün.