Bali Ziyaret Best Time

Posted on

 Bali Ziyaret Best Time
Hava kurak ve günler güneşli olduğunda Bali ziyaret için en uygun zaman Haziran, Temmuz ve Ağustos yaz aylarında genellikle. ada haline de Ne yazık ki, işte en kalabalık-sörf, kum ve güneşin arayışı içinde tek olmayacak!

Güney Yarımküre’nın kış aylar kaçmak için fırsat onlarca Bali kadar kısa, ucuz uçuşlar kapmak Avustralyalıların binlerce için sadece biraz çok cazip.

Hiçbir yılın zamanı önemli, Bali kalabalık olmasını bekliyoruz. ada sadece daha yoğun meşgul gider. Aslında, Endonezya, dünyanın en büyük adası ulus ve en kalabalık dördüncü ülkeye seyahat çoğunluğu, sadece Bali ziyaret.

O Endonezya seçimler eksikliği değil. Bali fazla 8.800 Endonezya adlandırılmış adalar, artı takımadalarındaki daha birçok isimsiz adaların sadece biridir.

Bali Tepe Sezon

Eğer yoğun trafik ve paylaşım kalabalık plajlar sakıncası yoksa hava iyi olduğu zaman, git. Temmuz ve Ağustos genellikle hoş sıcaklıklar kurak aylardır.

İyi bir uzlaşma daha barış karşılığında zaman zaman yağmur duşları riske atmaktır. öncesi ve yüksek sezonda (özellikle Nisan, Mayıs ve Eylül) omuz ay zevkli ve deneyim birçok güneşli günler.

Bali ziyaret etmek yağış alan aylar Kasım-Mart ayları vardır. Aralık, Ocak ve Şubat ekstra yağışlı ve biraz daha sıcak bulunmaktadır. Bunlar kuzey ısı gerçekten de hareket etmeden önce onların kuru mevsim kutluyorlar Endonezya zirve Tayland’da ay ve ülkeler.

Aralık ayında yağmur ve hafifçe daha sıcak sıcaklıklarda rağmen, Bali hala Noel ve yeni yıl tatili sırasında Eğlenenlerin ile meşgul olur.

Bali Hava

Islak ve kuru: Bali yıl boyunca sıcak ve rahat olsa da, ada iki ayrı mevsimi vardır.

Şaşırtıcı değil, ziyaretçi sayısı olarak güneşli günlerde artış artırır. Herkesin sevdiği ada faaliyetleri, özellikle, güneşlenme trekking ve motorbiking, muson yağmur olmadan çok daha keyifli.

70 derece 80 derece Fahrenheit (27 santigrat derece) Fahrenheit (21 santigrat derece), Aralık ve Ocak Temmuz ve Ağustos aralığında Bali Sıcaklıklar ya çok uzakta değildir.

Bali ekvatorun güneyine sadece 8 derece bulunmaktadır ve tropikal bir iklime yararlanmaktadır. Çok ileri esintili kıyıdan dolaşmaya kez olanlar factoids terli üç duş günde bir gerçeklik haline gelir. Nem genellikle yaklaşık 85 yüzde dolaşmakta. Bir istisna iç Ubud yeşil Kintamani bölgesi kuzey. Mount Batur bile hava serin yapmak ve motosiklet üzerinde seyahat için birkaç gün çiseleyen için yeterli yüksekliğe sağlar.

Kuru ve yüksek sezon boyunca yolculuk tüm güneşli günler garanti etmez. Tabiat yıl boyunca ada taze tutar. Hatta kurak mevsim sırasında, sen kısa açılır fırtınalar hazırlıklı olmak isteyeceksiniz.

Düşük Sezon boyunca Bali ziyaret

Yağmur tam plaj veya adanın iç keşfetmek güzel bir gün için yapmaz da, “yeşil” mevsiminde Bali ziyaret için bazı avantajları vardır.

Sen konaklama daha iyi fırsatlar elde edeceğiz ve normalde bir bütçe misafirhane için ödeyecekleri aynı fiyata daha hoş odalar yükseltebilirsiniz. Birkaç içeriden hileler ile, Bali otellerde büyük fırsatlar skor olabilir.

Artı, daha az turist böyle Ubud gibi popüler noktaları tıkanma edilecektir. Böyle kendine Goa Gajah (Fil Mağarası) gibi ilgi çekici olabilir. Yüksek sezonda, sen içeri girmek beklemek zorunda kalabilir. Ayrıca, hava temizleyici olduğunu. Yangından çıkan az toz ve partiküler madde havada asılı. Yerliler çok yoğun sezonunda çalıştırılıyordu edilmediğinde Ve nihayet, etkileşimler bazen dostça.

Tabii ki, düşük sezon boyunca ziyaret de olumsuz yanları vardır. Diğerleri bir saat içinde dağıtmak iken Bazen tutarlı Yağış günlerce yayılan. Asla bilemezsin. Artı, nem, ısı o kadar kötü hissettiren, çok daha yüksektir. Sivrisinekler yapım yağmurlar arasında çok kötüdür dang humması adada daha tehlikeli. Dalış ve şnorkel sitelerinde Görünürlük çünkü denize döküldü tortu genellikle kötüdür. Sert denizler tekne turları az zevkli hale getirebilir.

dezavantajları çekici daha az ses, ancak birçok gezginler sadece düşük mevsimlerde yerler ziyaret tercih ediyorum.

Neden Bali kadar popüler mi?

Bali ağırlıklı Hindu ziyade Müslüman veya Hıristiyan Belki de, kendisini çevreleyen adalar farklı olan benzersiz havası sahiptir. Olursa olsun sebebi, Bali hep Asya’daki üst düzey bir yer.

Bali uzun süredir Muz Gözleme Trail üzerinde sırt çantalı için bir uğrak olmuştur. Ada da Güneydoğu Asya’da bir ünlü bir sörf ve Asya’da bir üst balayı nokta.

Elizabeth Gilbert gerçekten onun isabet kitap ile yaymak , Pray, Love yiyin . Julia Roberts Ubud kapılarını ardına kadar açmakla aynı adı taşıyan 2010 filmde rol aldı. 2010 öncesinde, Ubud çoğunlukla sessiz ve Kuta azgın taraflara sağlıklı bir alternatif ilgilenen bütçe gezginler çekti.

Ama Hollywood’un coğrafya gibi suçlu olduğu kadar değil. Sırt Çantası öğrenciler ve Avustralya aileleri-birlikte emekli bol Bali ucuz uçuşlar kapma tarafından güney yarımkürede soğutucu hava kaçmak için gurbetçilerin-seçin.

Genç revellers gece hayatının tadını gelmek olarak yaz aylarında okul dışında çok sayıda öğrenci ile, bu tür Kuta olarak parti ile çekim merkezleri kabadayı olur. Jalan Legian’daki boyunca atmosfer üniversite bahar tatilinde bazı Amerikan plajlarda ne beklenir benzer. Neyse ki, kıyı boyunca az bilinen yerlerde bol şunlardır: Amed, Lovina ve Padangbai hala kaçış sunuyoruz. şeyler gerçekten kontrolden çıkmak eğer, Lembongan ve Nusa Penida yakındaki adaları cazip bulunmaktadır.

bahar

Bahar Mart ayında Bali yağmur getirir ve sıcaklıklar oldukça sıcak olabilir. Ancak, bir ay bekleyip April çok daha rahat olması için bulacaksınız ve kuru mevsim Mayıs ayında başlar. Bahar adadan sörf için popüler bir zamandır.

Olaylar kontrol etmek:

  • Nyepi, Sessizlik Balinese Günü, Hindu yeni yıl düşer ve kesinlikle etkileyecektir gezi-ama önceki gece çok eğlenceli olduğunu! tam 24 saat boyunca, turistler kendi otellerde içine kalması beklenir ve gürültü izin verilir. Plajlar ve işletmeler yakın hatta uluslararası havalimanı kapanıyor! Nyepi Hindu ay takvimine bağlı olarak Mart veya Nisan ayında vurur.
  • Holi renkli festivali genellikle geç Mart ayında kutlanır.

Yaz

Çoğu Batılılar için yaz Bali kış. Aynı zamanda (halk Temmuz ve Ağustos “soğuk” dikkate rağmen) sıcak ve kuru hava isterseniz ziyaret için en iyi zaman. ara sıra yağmurlar, ancak muson sezonu gibisi yoktur.

Olaylar kontrol etmek:

  • 17 Ağustos tarihinde Hari Merdeka (Endonezya’nın Bağımsızlık Günü), aynı zamanda ve Bali seyahat etkileyebilir. Endonezyalılar da Bali ziyaret zevk ve bildiğim kadarıyla Sumatra ve adalar başka yerlerde olduğu gibi gelir.
  • Bali Sanat Festivali ülkenin en popüler arasındadır uzun süren bir festival. festival geleneksel Haziran ayının ikinci Cumartesi günü başlar ve Temmuz ayı ortasına kadar devam edecek.

Düşmek

Bir bütün olarak Endonezya gerçekten bir sonbahar mevsimi olmasa da, Kasım ile Eylül ay streç net, kuru hava ile başlar. Kasım ayında, daha az turist var ama yüzmek için umut olmadığını, denizler şu anda kaba olabilir.

Olaylar kontrol etmek:

  • Nusa Dua Fiesta sanat sergileri, kültürel performansların eğlenceli bir hafta olduğunu ve Bali’nin güneydoğu kıyısı boyunca fazlası. Genellikle Ekim veya Kasım ayında tutuluyor.
  • Bali’nin en popüler olaylar arasında, mekepung (manda) yarışları Negara’daki sonbaharda boyunca düzenlenmektedir.

Kış

Endonezya’nın yaz sezonu Aralık tekmeler. Nem yüksek ve gök gürültülü saatleri duyulmamış değildir. Sıcak denizler, kaba sular var ideal daha az yüzme yapım ancak Şubat koşullar sörfçü için çok uygundur.

Olaylar kontrol etmek:

  • Galungan Bali en önemli dini bayramıdır. Bu atalarının ruhları Dünya’yı ziyaret zamanı işaretler.
  • Asya’da tüm popüler yerlerinden olduğu gibi, Ay Yeni Yılı (tarih yıldan yıla değişiklik) Ocak ve Şubat aylarında yağışlı havaya rağmen, bir kalabalık çizer.