Bali’nin En Festivaller ve Kutlamalar – Bali’nin Bayramları kutlayın hem Ruhsal ve Laik

Posted on

Bali'nin En Festivaller ve Kutlamalar - Bali'nin Bayramları kutlayın hem Ruhsal ve Laik
Bali Güneydoğu Asya’da nadir geçerli: İslam ve Budizm egemen olduğu bir bölgede canlı bir Hindu çoğunluk topluluk; Batı ve geleneksel olarak yerli fikirler istikrarlı henüz huzursuz dengede oturup sıcak bir turist emtia.

Hindu bir karışımı ve iyi niyetle turist de katılabilirsiniz laik kutlamaları: Bali’nin tatil takvimi adada gelenekler ve etkilerin bu paradoksal itme ve çekme-temsil eder. Bali ziyaretinizi planlarken, bu listeye bakın ve aşağıdaki kutlamaları herhangi biriyle yolculuk senkronize!

Nyepi

Nyepi, Bali Yeni Yıl, bildiğim kadarıyla geleneksel yeni yıl kutlamaları giderken ilginç bir anomalidir. Bunun yerine havai fişek ve düdük ile yeni yıl çınlaması, derinden dindar Balinese yakın mutlak sessizlik içinde Nyepi kutluyoruz.

Nyepi bir gün önce Güneş batarken, Bali olarak bilinen bir kısık kutlama kendi köylerinin ana kavşağında yakınsama Pengerupukan Bali köylüler taşımak, ogoh-ogoh o yükü insanların hayatını kötü ruhları simgeleyen (canavarlar).

Nyepi kendisinin gününde, Bali, tüm faaliyetlerini durdurmak tüm ışıkları kapatmak, eğlence kaçınmaları ve bütün gün oruç. Nyepi sessizliği ada ıssız olduğunu düşünüyorum ve huzur içinde Bali bırakacaktır kötü ruhları, aptal gerekiyordu.

Nyepi sırasında, turist bütün gün kendi otellerde kalmak rica olunur. Etkinlik yalnızca Nyepi olarak bilinen bir günün ardından gün alır Ngembak Geni Balinese birbirinden af dilemek için buluşmak gibi.

2020 yılında Nyepi 25 Mart gerçekleşir.

Bali Spirit Festivali

Bali çok önce Güneydoğu Asya’da wellness turizmi pazar köşeli “Aşk Pray yiyin.” Bali Spirit Festival atölyeler, konserler, marketler ve diğer olayların yedi günlük festivalle, doruğa adanın maneviyatı getiriyor.

Bali’nin kültür başkenti Ubud yer alarak, Bali Spirit Festivali onların ruhsal canlarından farklı boyutlarını keşfetmek isteyen ziyaretçiler getiriyor. Vinyasa, astanga, Kundalini, Tantra ve daha Yoga severler farklı disiplinleri kapsayan sınıflar katılabilir. Dans dersleri akışının farklı bir tür üzerinde katılımcıları almak ve her gece müzik festivalleri dünya müziği ve hipnotik EDM atım iyi birleştirir.

Dünyanın dört bir yanından farklı uzmanların savunulan Holistik şifa yöntemleri, hafta boyunca oturumlar aracılığıyla deneyimli olabilir. Ve diğer maneviyat ilgili atölyeler geniş bir yelpazede festivalin kurs boyunca ortaya çıkacak.

2020 yılında Bali Spirit Festivali Nisan (tarihleri ​​TBA) gerçekleşir.

Tumpek Wayang

Balili için yılın en önemli günü wayang (gölge kukla) sanatçılar, Tumpek Wayang ada boyunca wayang performanslar çiçekli görür.

Bu tarihte wayang performansları tutma geleneği Bali efsane yatmaktadır. Bali Hindular yeraltı, Batara Kala tanrısı Tumpek Wayang doğmuş çocuklar lanetli inanıyorsanız; örneğin “yanlış doğmuş” insanlar olarak adlandırılan gölge oyununun özel tip düzenleyerek kendilerini arındırmak olabilir sapuh leger .

Tumpek Wayang sırasında ziyaret ederken, bir sapuh Leger performansı için yerel bir topluluk ile kontrol etmek veya bir rahip tarafından lütfettiğin için üst üste düzenlenmiş kuklalar, görmek için yerel Balinese tapınak ise salıncak.

Tumpek Wayang 210 günlük takip pawukon takvimi; 2019 yılında festival 20 Nisan ve 16 Kasım, iki kez yapılmaktadır.

Ubud Gıda Festivali

Bali’nin gıda sahne zengin ve çeşitlidir, ancak adanın büyüklüğü sadece birkaç gün kalacaksanız eğer onun dizi keyfini anlamına gelir. Zaman için gezi Ubud Gıda Festivali yerine – sadece Ubud kalmak ve gıda sahne size gelmesini izleyebilirsiniz!

dünya ile Endonezya’nın zengin mutfak kültürünü paylaşmak amacıyla – Festival, yerel ve uluslararası şefler ve gıda kişilikleri bir araya getirir. Mutfak sahne demolarını ziyaret edip Peranakan mutfağı ve yavaş yemek kadar çeşitli konuları kapsayan Endonezya’nın William Wongso ve MasterChef dondurma maven Ben Ungermann gibi ünlü uzmanlar tarafından sunulan görüşmelere katılabilir Foodies.

Sigara profesyoneller Festivali için hazırlanan Bali ve uluslararası yemekleri denemek için olaya geçer satın alabilirsiniz.

2019 yılında Ubud Gıda Festivali 28 Nisan 26 gerçekleşir.

Bali Sanat Festivali

Adres: Jl. Nusa Indah No.1 , Panjer, Kec. Denpasar Sel. , Kota Denpasar , Bali 80236 , Endonezya

Telefon: +62 361 227176

bir ay boyunca ifade Modern araçlarına bağlayarak, Bali’nin doğal mirasını en iyi kutluyor düşünün. Modern performanslar dönüşüyor Geleneksel tiyatro. Balinese ve Batı-füzyon gıda Mutfak sergiler. Ve resimden belgesel sinemaya ekranda sanat formlarının bir bütün gamı, müzik kuklaları gölge.

Denpasar Taman Werdhi Budaya Sanat Merkezi’nde Sahnelenen, Bali Sanat Festivali, sanat vitrini oluşturmak için Merkezi’nin açık pavyonlar, aşamaları ve oditoryum alanlarda yararlanır. Hiçbir iki gün aynı dizilişte gösterir: her ziyaret gününde yeni ve ilginç bir şey görürsünüz!

2019 yılında Bali Sanat Festivali 16 Haziran ve 14 Temmuz arasında gerçekleşir.

Galungan

210 günlük geleneksel pawukon Balili Hindular tarafından takip takvim tek festivali her şeyden onur: Galungan, Balinese ölü ruhları yeryüzünü dolaşmak inanmak bir zaman.

Galungan başladı gibi Balili ritüelleri ile ruhları için sıcak bir karşılama gösterir: Galungan her şeyden biri Tanrı’yı ​​(Ida Hyang Widi Wasa Sang), ayrıca Inconceivable (Acintya) olarak adlandırılan onurlandıran 10 günlük, Bali çapında kutlama başladı Her iki evlerinde ve yerel tapınaklarda.

Ngelawang bir “barong” (ilahi koruma simgeleyen mitolojik canavar) gibi giyinmiş bir adam ile bir şeytan çıkarma töreni: ayin Galungan sırasında görmek bir manzara. Köyün içinden Barong en mermi iyi ve kötünün dengeyi yeniden amaçlanmıştır – halk karşılığında Barong için küçük bir teklif yapmak.

2019 yılında Galungan 24 Temmuz ve 3 Ağustos arasında gerçekleşir.

Bali Uçurtma Şenliği

Adres: Gg. Bintang Laut, Kesiman, Kec. Denpasar Sel., Kota Denpasar, Bali 80223, Endonezya
Telefon 62 819-9473-1816

rüzgarlar (gerçekten) kendi renkleri uçurmak Balinese uygun bir bahane vererek temmuz ayında hız alarak başlayın. Bali Uçurtma Festivali süresince Sanur yakınındaki Padang Galak Plajı ziyaret edin ve uçurtma el ilanları tasarımları bir isyan taşıyan uçan kareleri açığa izle: bütün gökyüzünün kendi parçası için yarışan, vahşi hayvanlar, tekneler, ejderhalar.

o uçurtma el ilanları katılan en büyük para ödülü sunan muhtemelen en prestijli olsa Padang Galak olay, bu süre içinde Bali genelinde meydana gelen çeşitli uçurtma festivalleri sadece bir tanesidir.

2019 yılında Bali Uçurtma Şenliği 28 Temmuz’da başlar ve Ekim sonuna kadar devam eder.

Ubud Village Caz Festivali

Adres: Jl. Raya Pengosekan Ubud, Ubud, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Endonezya
Telefon 62 361 976659

Balili 2010, nezaket beri caz bir yıldız eğitim almış Ubud Village Caz Festivali .

Bu yılki etkinlik gerçekleşir Sanat Agung Rai Museum daha uzak Endonezya’dan eylemleri ile 5000’den fazla eğlenceli misafirler. Bölgede birçok sanat müzeleri kanıtladığı gibi caz sanatının yerel himayesi, sanat ateşli desteğin uzun Ubud geleneğinin sadece bir parçasıdır.

Sadece müzik ötesinde, Ubud Village Caz Festivali da daha az armonik eğimli için yiyecek ve zanaat fuarları küratörlüğünü zaman alır.

2019 yılında Ubud Village Caz Festivali 16-17 Ağustos gerçekleşir.

Sanur Köy Şenliği

Güney Bali’nin Sanur özellikle 2005 Bali bombardımanında sert vurdum, ama büyük bir şekilde geri döndü edildi Sanur Köy Festivali , ertesi yıl düzenledi.

gamelan müzik, uçurtma uçurma, plaj futbolu ve wayang kulit performansları ile dolu olan beş gün – Bali hakkında iyi olduğunu tüm bir patlama ile trajediye yanıt veren Sanur Köy Şenliği her yıl Bali kültürü, gelenek ve sporun en sergiliyor. Geçen Festivali Baştan sona 20.000’den fazla ziyaretçi çekti.

Çeşitli büyük spor etkinlikleri (, yüzme ve kano çalışan birleştirerek bisikleti) Sanur Quadrathon dahil Festival programına içine katlanmış ve bir Amatör Açık düzenlenen edilmiştir Bali Beach Golf Sahası .

2019 yılında Sanur Köy Şenliği yer Ağustos 16-22 sürer.

Maybank Bali Maraton

2012 yılında ilk silah Başından beri, Maybank Bali Maraton bir uluslararası koşu olayı görülmesi gereken olarak büyümüştür. 46 ülkeden 10.000’den fazla koşucu Koşucular Dünya dergisi tarafından “Dünya üzerinde 52 En Yarışları” biri olarak bilinen bir ders çalıştırmak için bu yıl imzalaması bekleniyor.

giderken dört mesafeler biri için kayıt turist pirinç tarlaları Gianyar ve Klungkung regencies görkemli görünümünde almak (kesikli çizgi, Yarım ve tam maraton için bir 10k olabilir çocuk itibaren) fikirli-Koşu ve tepelerle tezgâhından.

Bali yerel bilgelik ve ağırlama yerel topluluklar şarkılar, danslar ve diğer Balinese kültürel eylemlerde ile, yarış güzergahı boyunca farklı noktalarda sergilenecek. Bu videoyu izleyin maraton, seyri ve sonrası bir fikir edinmesini.

2019 yılında Maybank Bali Maraton 9 Eylül’de gerçekleşir.

Odalan

kaçınılmaz ada boyunca tapınaklar binlerce verilmiş – haftanın her günü Bali oluyor bir tapınak festivali (Odalan) var. geleneksel müzik eşliğinde yerel kullarca teklifleri geçit tapınakta kuruluşunu kutlamak Odalan. Yeryüzünde her iki tanrı ve kalabalıkları eğlendirmek için, tapınak Bali dans gösterileri tutar.

Tapınak cümbüşü olur Penjor (Bali afiş), olay yerine çiçek ve müritler bir topluluk olarak kutlamak için. Çoğu tam veya yeni ayla birlikte aynı tarihte, bir veya birden fazla gün boyunca gerçekleşecek odalan.

Her tapınak kendi vardır odalan, 210 günlük pawukon takvimine tarafından dikte. Bali üst tapınaklarından biri için, bir sonraki listeledik odalan buna göre gezi planı böylece sezonu.