Skip to main content

Bangkok Best Plajlar

Bangkok Best Plajlar
Bangkok yakınlarındaki anakara plajlar Tayland’ın birçok ada seçimler ile karşılaştırıldığında meşgul görünüyor. Yüksek sezonda hava iyi olduğu zaman, hafta sonları bazı menziller de hummalı olabilir. Zaman düşükken Fakat, kıyı plajları birkaç gün başkent dışına almak için mükemmel seçimler yapmak.

Tabii, Bangkok’un takılar vardır. çoğu yabancı gezginler gelmesi yer. 14600000 sakinlerinin büyükşehir tımarhane genellikle Tayland ilk izlenim olarak hizmet vermektedir. Ama Tayland’ın somut kalbinde çok fazla sefer payını alabilir; Pek çok yemek ve alışveriş imkanlarının mutluluk soluk bir kez kirliliği ve sürekli trafik sinirini giyerler.

Neyse ki, gezginler Bangkok kolay çıkışlı bir avuç mübarek edilir. Yeşil sahne ve taze hava bekliyor. En iyi seçenek, tabii ki, daha ziyade betonu dumanı tüten daha kum üzerinde yorgun ayak koydu.

Ne Pattaya hakkında?

Pattaya Bangkok’tan sadece iki etrafında saat olmasına rağmen, sert gece hayatı ve keyifsiz yetişkin eğlence kenara şeyde “en iyi” olarak nitelemek için basılı olacaktır. Güneydoğu Asya standartlarına göre, plajlar bile çok hoş değildir. Ama plaj Pattaya meşgul kalır başlıca nedeni değildir.

Son çabaları kongre destinasyonu haline kez Tayland’ın seks turizminin bir üssü olarak bilinen Pattaya, çevirmek ve belki birkaç ailelerde cezbetmek için hükümet tarafından yapılmıştır.

Bazı ziyaretçiler görmemezlikten yönetmek ve yine plaj keyfini, ama daha az güçlük vaat Bangkok yakınlarındaki pek çok diğer büyük plajları ile neden rahatsız?

1. Bang Saen


Bu en pastoral olmayabilir, ama kesinlikle en yakın bulunuyor. Bang Saen şehirde kalktığı bağlı olarak sadece 1,5 saat Bangkok dışında bir plaj şehridir.

Bang Saen ancak, bir deniz meltemi için başkent kirliliğini takas için çabuk oluyor, kesinlikle uluslararası turist daha halk ile daha popüler.

Kum Bang Saen iri ama temiz; Neyse ki, bu sahil boyunca birçok restoran tarafından bakımlı oluyor. sahilde bir yürüyüş yapabilir ve manzaralı taze deniz yemek yeterince uzun şehir dışına almak istiyorsanız, Bang Saen çözümdür.

Oraya Ekamai Otobüs Terminalinde otobüs veya minibüs hakkında bilgi almak için. Ayrıca Pattaya gitmekte otobüslerden birine alıp Nong Mon erken inebilirsiniz Suvarnabhumi Havaalanı’ndan gündüz taksi yaklaşık US $ 30 artı gişelerinden mal olacak.

2. Ko Laan


(Koh Lan ve Koh Larn olarak yazılır) Koh Laan Pattaya Plajı’na kıyıları görülen küçük adaların biridir.

2.5 mil uzunluğunda biraz altında adresinde geliyor, o kümedeki büyük ada. Koh Laan Pattaya kaçmak için bir günlük gezi faaliyeti olarak en ünlü olmasına rağmen, adada gece geçirmek için çeşitli konaklama seçenekleri vardır.

Koh Laan altı güzel plajları vardır, ancak gün karşındaki istila. Jet ski ve muz tekneler plaj müziği vardır. Adada kaldıkları takdirde insanlar öğleden sonra ya da erken akşam anakarayı bırakın bir kez, biraz daha huzur ve kişisel alan elde edersiniz.

Feribot rezil Pattaya Walking Street yakınındaki Bali Hai İskelesi’ne kalkmaktadır. Koh Laan yanına yolculuk sadece yaklaşık bir saat sürer. Geçen feribot 6:30 pm Pattaya bırakır


Hua Hin iyi yoğun bir tesis, plaj olarak tarif edilir; kesinlikle yerliler ve göçmenler için popüler bir seçimdir. Sen sırt çantalı ve bütçe yalnız daha aileleri ve golfçüler görüyoruz.

ve daha az keyifsiz – – Bangkok yakın bir plaj olarak Pattaya için yedek Yani Bangkok Hua Hin en kolay ulaşılabilen konumu sayesinde cazip kılan söyledi.

Yerliler, özellikle hafta sonları, Hua Hin keyfini rağmen, bir “egzotik” cennet beklemeyin. Yoğun şerit Amerikan fast-food ve kahve zincirlerine yönelik tanıdık işaretler ile yüklenir. Spa ve Tay de atılmış sıkmak.

Hua Hin plaj üç mil boyunca uzanır ve böyle bir kentsel plaj için şaşırtıcı derecede temiz. Golf Hua Hin ciddi bir seçenektir; kurslar dünyaca şöhret oldular. şerit uluslararası beğeni kazanmaktadır sayısız kaplıcalar ve bütünsel sağlık merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Bangkok’tan Hua Hin Ulaşım 3-4 saat arası sürer ve her zamanki gibi, Bangkok’un korkunç trafik durumdan etkilenir. Farklı bir şey ve yollar bir mola vermek için, Hua Hin tren alarak düşünün. Trenler biraz daha uzun (4-5 saat) alacak ama yolculuk doğal ve rahat.

4. Cha-am


Cha-am Hua Hin daha Bangkok (16 mil civarında) Hatta biraz daha yakın. kıyısında diğer noktalar gibi, meşgul ve kentsel fikir olsa da, yakın plaj kapalı almak için doğal konumlar bir avuç vardır.

Eğer yeterli güneş ibadet bulduğunuzda, ilginç kaya oluşumları arasında bazı kısa yürüyüş parkurları için Khao Nang Phanthurat parka kafa. Wat Cha-am, çok uzak olmayan ana şerit, uzanmış bir Buda heykeli içeren bir mağaradır. Tüm tapınaklar olduğu gibi, mayo ziyaret etmeyen. Kral Rama VI saraylarından biri Cha-am gezdi edilebilir.

Tamamen farklı bir şey için, Santorini Park-Yunan adası küçük mikrokozmosu çoğaltma arabayla kısa yapmayı düşünün. Hafta sonları ve canlı performanslar ile bir sanat piyasası turist odaklı köy daha ilginç hale. Bu bir gündüz şey: kapanış süresi 7 de olduğu

Cha-am Bangkok etrafında 107 mil; Eğer otobüsle oraya ya Suvarnabhumi Havalimanı’na doğrudan özel taksi kiralayabilirsiniz.

İpucu: planlama jet kayaklar kira ise bu listede plajları herhangi birinden kiralarken, dikkatli ol. Plaj kiralama dükkanlarına yıl önce motosiklet kiralama mağazaları tarafından teslim aynı aldatmaca benimsedik. Eğer kiralama döndüğünüzde, personel daha sonra tamir için makul olmayan taleplerde mevcut olan ufak çaplı hasara, işaret etmektedir. Dikkatle belgelemek ve olursa olsun birlikte koştu olsun ne kadar, kiralama önce jet ski üzerinde varolan herhangi dings veya sıyrıklar işaret etmektedir.


Hua Hin güneyinde yaklaşık 30 dakika Körfez Tayland kıyısında Pranburi-çok daha rahat bir seçenektir.

Pranburi Hua Hin yaklaşık olarak popüler olmasa da, bu iyi bir şeydir: geliştirme kontrolden çıkarak az hissediyor. Plajlar iyi durumda ve körfezdeki yakın adaların manzarasına sahne için bazı egzotik bir hava katıyor. kum toz daha iri, ama şaşırtıcı derecede temiz.

Hua Hin ile karşılaştırıldığında Pranburi Tayland çok daha yumuşatılmış tatil seçeneğidir. Eğer gece hayatı veya kasaba dolaşmak bile yeteneği arıyorsanız kesinlikle doğru seçim değil. Kendi ulaşım (otomobil, bisiklet veya scooter kiralama) Having yayılmış yeme ve uyku seçenekleri arasında almak için çok kullanışlı olacaktır.

Khao San Roi Yot Milli Parkı Pranburidünyanın kolay çarpıcı mesafesindedir. O Tayland’da ilk kıyı milli park ve Irrawaddy yunuslar ev ve kuşlar bir bolluk olduğunu.

Otobüs ile Bangkok’tan Pranburi almak için en az dört saat üzerinde planlayın, özel araç veya taksi ile seyahat ediyorsanız biraz daha az.


Bangkok yakınlarındaki anakara plajları yeterince güzel, ama adalar-özellikle küçük olanlar-daima kazanır.

arabayla yaklaşık dört saat sonra, Koh Samet oldukça iyi Bangkok en ulaşılabilir adadır. Koh Samet tepelik, küçük ve bunun bir parçası, bir milli park olarak atanır. o kadar sevimli ya Tayland’ın diğer etkileyici adaların bazıları olarak karizmatik olmasa da, ziyarete yolu daha kolay!

Koh Samet yabancı ve yerli ziyaretçiler bir karışımını çekiyor. ada hafta sonları yoğun alır. Yakında evde başlığı Birçok gezginler yerine dışarı uçan önce Bangkok beton plodding daha Koh Samet adlı kuma son bir kez ya da iki yakmak seçin.

Acı sos severler dikkat: Eğer Koh Samet için yol boyunca Si Racha içinden geçmek gerekir. ancak herhangi nedeniyle kredi veya tanıma aldığı halde Si Racha, Sriracha tarzı sıcak sos doğduğu yerdir.


yukarıdaki diğer seçeneklerden farklı olarak, Koh Chang ulaşmak için bazı ek kararlılık gerektirir. olarak nitelendirdiği Bangkok’tan yaklaşık beş saatlik bir mesafeye ile “yakın” bir streç biraz, ama büyük ada liste dışı bırakmak sadece çok iyidir.

Koh Chang (havaalanı yok özelliğidir) alma otobüsü-and-feribot çabalarına rağmen, ada seyahat ve bütçelerin her türlü karşılamak için yeterince büyüktür. Beyaz Kum Plajı Tayland’da en güzel biridir ve adından da anlaşılacağı gibi, yine önümüzdeki yıllarda bagajında ​​bulmak olacak o bebek-güç yumuşak kum vardır.

Lonely Beach adından da anlaşılacağı nedir şey ama. plaj Daha güneyde ama samimi fazla bütçe ve çok sosyal. Beyaz Kum Plajı büfeler alan için mücadele birkaç çok weekenders varsa, Lonely Beach gevşek bir alternatiftir.

Çoğunlukla uygun olmanın yanı sıra, Koh Chang hava Tayland Körfezinde diğer adalar biraz farklıdır. Koh Chang Kamboçya daha yakın konumdadır. Koh Samui ve komşular hala Kasım’da yağmurla çarparak elde edildiğinde, Koh Chang genellikle hoş kuru ve güneşli.

Başlamadan veya Koh Chang üzerinde yolculuk bitirmek istiyorsanız, o zaman adaya feribot yakalamak, Trat Suvarnabhumi Havalimanı’na doğrudan otobüs alabilir. Daha sonra birkaç gün adanın tadını gidin havaalanında iki güvenli seçeneklerden birini bagajınızı ve satın alma depolamak düşünün.

İpucu: Chang fil anlamına gelir ve filler Tayland’da kadar popüler olmak, kelime uzak ve geniş kullanılır. Koh Chang diğer illerde onun çok daha küçük meslektaşlarıyla (Tayland ikinci büyük ada) Burada sözü karıştırmayın. Evet, Chang da Tayland’da bütçe gezginler favori bira olduğunu.

You may also like