Skip to main content

Bangkok Gece Otobüsleri Uçuşlar, trenlerini seçimi ve – Bangkok Chiang Mai itibaren alınıyor

Bangkok Gece Otobüsleri Uçuşlar, trenlerini seçimi ve - Bangkok Chiang Mai itibaren alınıyor
Turist otobüsü, lüks / VIP otobüs, tren ve uçan: Sen aslında Chiang Mai Bangkok almak için dört seçeneğiniz vardır.

Zaman öncelikli ise uçuş tarafından Bangkok gidiş bariz bir seçimdir; bütçe havayolları üzerinde ucuz fırsatlar bulabilirsiniz. gezi yazarı Paul Theroux çok net yapılmış gibi, trenle seyahat özel bir deneyimdir. uçan aramanızı yalnızca bir karayolu yolculuğa birlikte sıçrayan tarafından zevk olabilir Tayland’da bazı “gerçek” hayat görünce üzerine atlamak edeceğiz.

Bangkok Bilet Rezervasyon

turist geri kalanı Tayland’da durur gibi, bir seyahat sahiplerinin kira Chiang Mai her birkaç adım vardır. Artı, oteller ve pansiyonlar memnuniyetle sizin için bilet kitap. Komisyonlar US $ 1-2 den bilet fiyatları daha artırmak nadiren eklendi.

Fiyatlar Chiang Mai boyunca sabit değildir. makul bir fiyat olması gerektiğine dair bir fikir için yerlerde bir kaç sor. Birçok bütçe gezginler (Tapae Kapısı yakınında örneğin) önemli konumlarda ofisleri bulunan tecrübesi, büyük otel ve seyahat acenteleri aracılığıyla biliyorum fazla kira ödeyecek ve bu nedenle backroads anne-ve-pop işletmelerin daha fazla ücret.

Böyle cezalandırmaya çekinmiyorsanız, hatta kadarıyla Luang Prabang, Laos olarak – Seyahat acenteleri Tayland üzerinden tüm Chiang Mai dan minivan ve tur otobüsü hizmeti sunuyoruz. Otobüs hizmeti genellikle fiyatına otel pikap içerir, ancak, trenle seyahat etmek istasyona kendini almak gerekecek.

Tayland’da Bilet rezervasyonları elektronik kaydedilmez. Eğer fiziksel bilet kaybederseniz, yeni baskısını beklemek veya iade etmeyiz!

İpucu: – büyük olasılıkla herkes aynı otobüse bitireceğiz, VIP yükseltmeleri için ekstra ödeme yok neredeyse Tayland’da her otobüs “VIP” olduğunu iddia ediyor. Bir kötü durum senaryosunda, yol boyunca sarhoş otobüs karaoke 12 saat ile sonuçlanabilir.

Meşgul Times sırasında Seyahat

Bir Rezervasyon yaparken, seyahat acentaları kullanılabilirliğini doğrulamak için otobüs şirketi veya tren istasyonu arayacak. Trenler, özellikle de daha arzu sınıflar, sık sık sırasında önceden bir veya iki gün dışarı satmak Tayland’ın meşgul sezonu .

Sırasında ve hemen sonrasında önceden rezervasyon Tayland’da büyük festivallerinden . Böyle Songkran ve Loi Krathong olarak Olaylar gezginler ile şişmeye Chiang Mai neden olur. Hatta dikkate ayın faz almak gerekir – evet, ciddiye – Tayland Körfezinde Surat Thani ve adalarına seyahat eğer.

Bangkok, Chiang Mai uçuşlar

zaman tasarrufu, yavaş yavaş kara boyunca sıçrayan uçan daha iyi bir seçim gibi görünüyorsa Chiang Mai Bangkok almak için elverişli bir seçenektir. Bir otobüs veya tren üzerinde gece harcama yerine Sadece direkt uçuşlar, havada yaklaşık bir saat gerektirir.

Bangkok ve Chiang Mai arasındaki günlük uçuşlar yapan çok sayıda genellikle önce bile güne kadar beklenenden daha düşük ücretler, tutun. Büyük hizmet için yerel taşıyıcı Nok Air ile kontrol edin veya AirAsia ile kitaba eklenti ücretlerin bir online dayağı gidin. önceden satın Uçuşlar US $ 30 gibi düşük olabilir!

Chiang Mai Uluslararası Havalimanı (havaalanı kodu: CNX) Bangkok’a geri birçok günlük uçuşlar ile gece yarısına kadar 5 saatleri arasında açıktır. Chiang Mai Uluslararası Havaalanı sadece dört mil güneybatısında Chiang Mai Tapae Kapısı bulunur. Havaalanına Ulaşım trafiğe bağlı yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

Bangkok, Chiang Mai dan Çoğu uçuşlar “eski” Don Mueang Havalimanı (DMK) yerine daha yeni, daha büyük gelmesi Suvarnabhumi Havalimanı’na (BKK) buna göre planı -.

İpucu: seyahat ederken Kredi kartı iptal? Sorun değil. Sen Tayland genelinde 7-eleven nakit ile uçuşlar için ödeme yapabilirsiniz.

Chiang Mai itibaren Bangkok’a Trenler

Gece trenleri uçan nispeten rahat değilse daha ilginç, bir alternatiftir. Yol boyunca yerler ve sahne turizm perde arkasında bir göz sunuyoruz. Yemek vagonu yiyecek, içecekler, atıştırmalıklar satan ve yakıtların daha sosyal bir atmosfer şanslıysanız.

Birinci sınıf biletler iki kişilik yatak paylaşımı ve yalnız seyahat ediyorsanız yabancı biriyle lavabo demek. Birçok bütçe gezginler gizlilik perdeleri yataklara sıraları oluşur ikinci sınıf uyuyan trenler tercih edin. Üst ranzalar ancak, biraz uçağa havai bölmeye uyuyan gibisin, daha düşük biraz daha ucuzdur. Uzun boylu insanlar germek mümkün olmayacaktır.

Ritmik rağmen tıkırtısı kırsal pirinç tarlalarında sallanan bir trenin iyi bir uyku için bir reçete gibi görünüyor, ikinci sınıf kendi zorlukları olmadan değildir. Sık durur ve araba değişiklikler çok fazla gürültü yapmak. Komisyon kazanmak görevlileri size sıcak bira ve overpriced gıda satmak için ellerinden geleni yapacaktır. Sıcak giysi ile hazırlanacak – Bazı arabalar süper güç klima bulunmaktadır.

nehrin hemen karşısında Pae Road uzantısı – Chiang Mai Tren İstasyonu Charoen Mueang Yolu üzerinde şehrin doğusunda yer almaktadır. Bilet satın almak veya sizin için bilet toplamak için birini sevk edecek bir seyahat acentası aracılığıyla küçük bir komisyon ödemek için istasyona ucuz tuk-tuk tarafından kendi yolunu yapabilirsiniz.

İpucu: Trenler hızla dolmaya; Eğer mümkünse birkaç gün kala kitaba denemelisiniz veya sınıfın ilk seçim alamayabilirsiniz.

Bangkok’a Turist Otobüsleri

Çoğu sırt çantalı topluca, en ucuz otobüslerde sona “turist otobüsleri.” konfor ve bacak boşluk genellikle öncelikleri olmamakla birlikte, çift katlı otobüsler, ucuz Bangkok alırsınız.

Sen 350 baht ajansı bağlı bahtı 500 ila fiyatlı otobüs biletleri bulacaksınız; otobüsler hemen aynıdır – yani rezervasyon önce çevresinde alışveriş! Turist otobüsleri genellikle yaklaşık 6:30 pm gidiş ve 7 am Bangkok varıyoruz. Sürücüler sadece gece boyunca bir veya iki kez durdurmak eğilimindedir. zamanın geri kalanı için, küçücük bir gemide tuvalet, kabuslar sıklıkla şeyle yetinmek gerekecek.

Bir otobüs bileti fiyatı genellikle konaklama pikap içerir. Aksi belirtilmedikçe, otobüs, Bangkok’taki Khao San Road sonlanır.

Önemli İpucu: gece otobüslerde Hırsızlık Bangkok, Chiang Mai dan otobüsler dahil olmak üzere bir on yıldır Tayland’da devam eden bir aldatmaca olmuştur. Bir otobüs yardımcısı yolcular uyurken bagaj tutun içine tırmanır ve bu tür bıçak, el feneri, telefon şarj ve hatta güneş kremi gibi öğeler için istiflenmesi çanta sifts (o Tayland’da pahalı)! Senin istiflenmesi çantada para ya elektronik bırakmayın; Eğer gün sonra otobüs uzun gittiğinde kadar eksik küçük öğe bulabilir olmayacaktır.

Bangkok’a Deluxe ve VIP Otobüsler

Neredeyse Tayland’da dört lastikler her motorlu kutu olduğunu iddia rağmen “VIP” hükümeti “lüks” otobüsler backpacker “turist” otobüslere biraz daha iyi bir alternatif sunmaktadır.

En lüks otobüsler Chiang Mai Arcade Otogarı (veya yanındaki yeni istasyon) kalkmaktadır. seyahat acentaları bu biletleri satmaya daha isteksiz ve turist otobüsleri daha itmek çünkü bu otobüsler genellikle üzerlerinde daha az turist var.

Ne yazık ki, sana bir “deluxe” bilet satmak yerine daha ucuz turist otobüste koymak için bir seyahat acentesi için potansiyeli vardır. farkı bilmek bir yolu lüks otobüsler ayırdığınız için Arcade Otogarı’na almak için genellikle sorumlu olmamız. Turist otobüsleri pikap bulunmaktadır.

Lüks otobüsler bir yemek veya aperatif bir kutu içinde, küçük içki ve genellikle bir film dahil – ama altyazı olmadan sadece Tay dilinde mevcut olabilir. Tüm otobüsler bacak alan adil miktarda koltuklar var.

Bangkok, Chiang Mai dan Deluxe otobüsler etrafında 750 baht ve up rezerve edilebilir. Eğer Arcade Otogarı’na gelen Bangkok’a her zaman çıkış yapan otobüsler bulacaksınız rağmen gece otobüsler için en yaygın kez 7 de (6 am gelmeden) ve 9 pm (8 am gelmeden) bulunmaktadır.

İpucu: Koltuğunu seçme rezervasyonda seçeneği verilirse, otobüsün üst güvertede ön koltuklar otobüste başka koltuk daha bacak ve torba uzay daha var. Eğer havai ekranlardan birinde önünde bir koltuk seçerseniz, ne kadar yüksek sesle ya da korkunç olursa olsun film kaçmak mümkün olmayacaktır unutmayın.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *