Skip to main content

Bangkok Grand Palace: Kompletný sprievodca

Bangkok Grand Palace: Kompletný sprievodca
Nenechajte sa mýliť: Bangkok Grand Palace je najvyťaženejšie turistickou zastávkou v meste. Deň čo deň, je to hemží turistami zo všetkých kútov sveta, ktorí vyškriabať po určitú thajskej histórie a kultúry, ktoré pečieme v horúčave.

Nejako sa 2,35 miliónov štvorcových stôp v areáli Grand Palace hneď v strede mesta jednoducho nezdá dosť vyhovieť všetkým!

Ľudia stále prichádzajú preto, že Grand Palace mohol pravdepodobne nazvať kolískou Bangkoku. Smaragdový Budha sídli tam je považovaná za najdôležitejšie obraz Budhu v Thajsku.

Ak prídete skoro a platí trpezlivosť, Grand Palace v Bangkoku môže byť prospešný. Hoci paláca a Wat Phra Kaew – domov smaragdového Budhu – sú skutočne pôsobivé, hlavnom meste Thajsko má veľa zaujímavých miest, ktoré ponúka. Nie je potrebné “svalu cez” zaškrtnutí každý horný príťažlivosť, ak pritom javí skôr ako prácu než potešenie.

Tip: Ak je tempo v meste anjelov už rozštiepené vašu trpezlivosť, zvážiť prijatie vlaku na krátku vzdialenosť na sever do Ayutthaya nejakého viac osobného priestoru medzi staršími i ruiny.

histórie

The Grand Palace nie vždy vyzerať tak pôsobivá ako to robí dnes. Keď kráľ Rama I začala výstavba v apríli 1782, bol nútený použiť drevo a všetko, čo bolo v okolí. Nakoniec, tehly boli získané z trosiek Ayutthaya a prevážal po rieke Chao Phraya. Bývalom hlavnom meste Ayutthaya bol vyhodený v roku 1767 počas vojny s barmský.

Kanály boli vykopané a prirodzený ohyb Chao Phraya sa zadlžujú vytvoriť ľahšie bránil ostrov, ktorý by sa stal domovom pre nové hlavné mesto. Plán pracoval; kapitál nikdy musela byť znovu presunutý. Dnes Bangkok je domovom viac ako 14 miliónov ľudí v metropolitnej oblasti.

Počas výstavby, nejaký čas bol zachránený napodobňovaním celkom dobre presný pôdorys a rozloženie Grand Palace v Ayutthaya. Kráľ Rama Bol som schopný prijať trvalé bydlisko v novom Grand Palace len o dva mesiace neskôr 10. júna 1782.

Za tie roky, materiály narýchlo upratané bola nakoniec nahradená murár práce vykonanej nezaplatené robotníkov. Smaragdový Budha, považovaný za ochrancu Thajska, bola umiestnená v kráľovskom kráľovskej kaplnky. To nakoniec sa stalo Wat Phra Kaew.

Je zaujímavé, že dvaja z troch zlatých kostýmoch zavesených na smaragdového Budhu boli vyrobené sám kráľ Rama I .. Zlatý odev je zvyčajne zmenený sezónne od kráľa Thajska.

Ako sa dostať do Veľkého paláca

Vykonať svoju vlastnú cestu do Veľkého paláca v Bangkoku je oveľa príjemnejšie a prínosnejšie než s pretrvávajúcou upselling dodané vodičovi.

Vystúpte z ciest, a využiť z vody. Pohybujúce sa okolo riečne taxi je lacná. Plus, budete mať dobrú výhovorku vidieť na rieke Chao Phraya zblízka. Chystáte lodí umožňuje vyhnúť sa prevádzky a teraz riečne krajinu pozdĺž cesty – bonus!

Ak máte prístup k BTS Skytrain, odneste ho do stanice Saphan Taksin, potom podľa značiek do lodného prístavu. Vezmite rieky taxi deväť zastávok na sever k Tha Chang (slonie) mólo; sú označené značkami.

Stratíte Ak počet zastávok, nezúfajte. Grand Palace je natiahnutý medzi móla Tha Thien a Tha Chang mólo; budete mať možnosť vidieť z lode. Akonáhle vystupovanie na Tha Chang móla, chôdza na krátku vzdialenosť na juh (vpravo) ku vchodu do paláca.

Poznámka: Pre nováčikov, s použitím riečnych taxi systém sa môže zdať trochu skľučujúca, a to aj hektické. Lode často neprichádzajú do úplného zastavenia u móla, ako ošetrovatelia vyhodiť píšťalky a zápasiť s lanami, aby držať na svojom mieste. To všetko sa zdá trochu frenetické. Cestujúci sú podporované skákať na a mimo lode rýchlo, aby nedochádzalo k oneskoreniam. Nebojte sa, Grand Palace je často najrušnejšie zastavenie pozdĺž rieky. Budete mať dosť času sa dostať z lode.

Ľudia pobytom v oblasti Khao San Road sa môžu rozhodnúť ísť (asi 20-25 minút) do Veľkého paláca. Môžete chodiť na juh lemujúce okraj zeleného Kráľovskej poľa alebo po ceste najbližšej rieky.

Otváracia doba

Grand Palace je otvorená sedem dní v týždni od 8:30 do 4:30 hod pokladňa zatvára v 3:30 hod – musíte doraziť do tej doby.

Občas, Grand Palace má v skutočnosti uzavrieť na oficiálnych návštev a štátnych funkcií, ale to je zriedkavé. Neverím, že niektorý vodič, ktorý tvrdí, Grand Palace je uzavretý, za predpokladu, že sa snažíte ísť pred 3:30 hod!

V prípade, že nároky na uzavretie sú príliš presvedčivé, požiadajte niekoho vo vašom hoteli potvrdiť telefonicky: +66 2 623 5500 ext. 3100.

Vstupné poplatky

Vzhľadom k tomu, že chrámy v Thajsku sú často zadarmo, 500 baht (asi US $ 16) na osobu vstupné na Grand Palace je pomerne strmý. Thajské občania nemusia platiť.

Zvukový tour si možno prenajať za ďalších 200 baht. Prípadne ľudskej sprievodcovia sú k dispozícii na prenájom; budete musieť rokovať o mieri s nimi. Zvoliť oficiálne vodítko vnútri zlúčeniny, skôr než prijímať niečí ponuku na vonkajšej strane.

Obliekanie u Grand Palace

Ak chcete zobraziť adekvátny rešpekt, nemali by ste nosiť šortky alebo bez rukávov košele v ľubovoľnom chráme alebo budovania štátu v Thajsku. Početné cestujúci tomu tak. Ale na rozdiel od mnohých iných chrámov, obliekanie prísne uplatňuje u Veľkého paláca.

  • Muži musia mať dlhé nohavice; Ženy sa musí vzťahovať na nohy tesne nad kolenom.
  • Vyhnúť sa nosí priliehavé strečové nohavice alebo “odhaľuje” oblečenie.
  • Nenoste tričko bez rukávov alebo ukázať ramená.
  • Nenosí košeľa s náboženskými motívmi alebo symboly smrti (ťažkých kovov tričiek, niekto?) Na nich. Mnoho z batohom priaznivých Sure a žiadny čas značkových tričiek líči budhistické a hinduistické témy.
  • Môžete byť povedané, že mimo žabky sú neprijateľné obuv, ale toto pravidlo je zvyčajne prehliadaná pre turistov. Pri každom prípade vstupe do posvätných priestorov musí byť topánky odstránený.

Ak je vaše oblečenie je neprijateľné, budete musieť zakryť s sarong. Za predpokladu, že kabína je otvorené a stále majú sarongs po ruke, môžete si požičať zdarma (s vratnou 200 bahtov vkladu).

Ak zapožičanie sarong nie je možnosť, budete poslaní cez ulicu k obrovskému množstvu predajcov zjednávať za predražené tričko alebo si prenajať sarong.

Poznámka: Kabína pre požičiavanie sarongs môže ukončiť kedykoľvek sa im páči, to znamená, že ste zaplatili 200 bahtov za použité sarong.

Dajte si pozor na podvody

V okolí Veľký palác je považovaný za Honeypot každý podvodník a oklamať umelcov v Bangkoku. V skutočnosti je oškubávání úsilie je organizovaný: vplyv a seniority určiť hierarchiu pre lovenie na turistov!

vodiči tuk-tuk môže počuteľne plácnutí ich pery, keď si vyžiadať jazdu do Veľkého paláca. Pre nich je to ekvivalent víťazstvo v turistickej cestovné lotérii. Vyhnúť veľa problémov tým, že sa tam loďou (alebo chôdze od Khao San Road).

Neverím, že ovládače – alebo niekto – kto tvrdí, že Grand Palace je uzavretý. Ak nedôjde úplnú katastrofu, to asi nie je. Títo podvodníci sa len snaží vniknúť do vášho itinerára pre daný deň. vodiči tuk-tuk chcieť vziať do obchodov, kde sa dostávajú provízie alebo palivových poukážok.

Ak si nie ste istí, či vaše oblečenie spĺňa obliekanie, počkať na oficiálne verdikt pri vchode. Sarong môžu byť k dispozícii zdarma. Mnoho predajcov bude tvrdiť, že sukne sú za účelom predaja alebo prenájmu sarongs pre turistov zbytočne príliš krátky.

Akonáhle sa v blízkosti Grand Palace, byť viac v strehu s taškami a vecí. Nemusíte tak drahé iPhone vystupujúce provokatívne zo zadného vrecka. Aj keď trestný čin v Bangkoku je relatívne nízky, chňapnout-a-chytiť krádeže od motorky sú na vzostupe.

Držte sa najímať iba oficiálne schválený vodítka pri Veľkom paláca.

Tipy pre návštevu Grand Palace

  • Dorazí pravdu, keď Grand Palace sa otvorí (8:30). Mohlo by vám krátku dobu, aby si dôvody pred veľké turné skupiny a tepla nasťahovanie.
  • V pláne dostať horúci. Bangkok je teplo a vlhkosť mestský štát sa dusí do 11 hodín, najmä ak navštívite počas najteplejších mesiacov medzi marcom a májom. Nosiť opaľovací krém a klobúk. Niektorí návštevníci rozhodnú vziať dáždnik, ale to je navigácia preplnené priestory ešte náročnejšie.
  • Zostať pacienta. Tepelné a stiesnené priestory môžu testovať nervy. Ak ste na úlohe, necíti povinnosť preskúmať každú časť Veľkého paláca. Ak ste už bavíš, odísť! V blízkosti Wat Pho je často o niečo menej ľudí.
  • Grand Palace je často jediným navštevovanou pamiatkou stlačil v osobám s obmedzenou dobu, ktorí prechádzajú Bangkoku služobne alebo tranzitu. Nestanú presvedčený o tom, ako niektorí robia, že Thajsko je jednoducho “príliš turistické”, pretože jeden zážitok!

V oblasti

Nie je prekvapením, že Grand Palace v Bangkoku je obklopený ďalších zaujímavých atrakcií v dochádzkové vzdialenosti. Môžete si tiež vziať verejnú dopravu nájsť veľa voľných čo robiť.

Wat Pho, len na juh je domovom najväčšiu zbierku Budhu v Thajsku. Medzi nimi je impozantný 46 metrov dlhý ležiaci Budha. Wat Pho je tiež považovaný za predné miesto sa učiť, alebo zažiť tradičné thajské masáže.

Wat Mahatthat, jednu zastávku na sever, je jedným z najstarších chrámov v Bangkoku. Je to dôležitá vipašjana meditačné centrum, a je zaujímavé, že prednostné miesto k nákupu kúzla a amulety.

Rušné turistickej oblasti Khao San Road môže byť dosiahnutý tým, že ide na sever asi 25 minút. V okolí, spolu s Soi Rambuttri, je domov pre nespočetné rozpočtových kaviarní, barov, kúpele a reštaurácie.

You may also like