Skip to main content

Bangkok Grand Palace: The Complete Guide

Bangkok Grand Palace: The Complete Guide
Nie pomyłka: Bangkok Grand Palace jest najbardziej przystanek turystyczny w mieście. Dzień po dniu, to roi się od turystów ze wszystkich stron świata, którzy Scramble jakiegoś Thai historii i kultury, ponieważ piec w ogniu.

Jakoś to 2,35 mln stóp kwadratowych terenów Grand Palace w samym środku miasta po prostu nie wydają się na tyle, aby pomieścić wszystkich!

Ludzie przychodzić, ponieważ Wielki Pałac mógłby być zapewne nazywana kolebką Bangkoku. Szmaragdowej Buddy mieści się tam uważany jest za najważniejszy wizerunek Buddy w Tajlandii.

Jeśli przyjeżdżają wcześnie i zastosować trochę cierpliwości, Wielki Pałac w Bangkoku może być satysfakcjonujące. Chociaż tereny Pałac i Wat Phra Kaew – dom Szmaragdowego Buddy – są rzeczywiście imponujące, stolica Tajlandii ma mnóstwo ciekawych miejsc w ofercie. Nie ma potrzeby „mięśni poprzez” zaznaczenie wszelkich najwyższej atrakcją jeśli robi tak wydaje się bardziej jak praca niż przyjemności.

Wskazówka: Jeśli tempo w Mieście Aniołów już postrzępione cierpliwość, biorąc pod uwagę pociągu w niewielkiej odległości na północ do Ayutthaya jakiegoś bardziej osobistej przestrzeni wśród jeszcze starszych ruin.

Historia

Grand Palace nie zawsze wyglądają tak imponujące jak to robi dzisiaj. Kiedy król Rama I rozpoczął budowę w kwietniu 1782 roku został zmuszony do korzystania z drewna i cokolwiek było w pobliżu. Ostatecznie odzyskano z cegieł ruin Ayutthayi i przewożą dół brzegu rzeki Chao. Dawnej stolicy Ayutthaya został zwolniony w 1767 roku podczas wojny z Birmy.

Kanały zostały wykopane i naturalne wygięcie Chao Phraya została użyta do stworzenia bardziej łatwo obronił wyspę, która stanie się domem dla nowej stolicy. Plan pracował; kapitał nigdy nie musiał być ponownie przeniesione. Dzisiaj, Bangkok jest domem dla ponad 14 milionów ludzi w regionie metropolitalnym.

Podczas budowy, jakiś czas został uratowany przez naśladowanie całkiem dobrze dokładny plan piętra i układ Grand Palace w Ayutthaya. Król Rama I był w stanie podjąć stałego pobytu w nowym Grand Palace tylko dwa miesiące później w dniu 10 czerwca 1782 r.

Z biegiem lat, materiały pochopnie oczyszczane zostały ostatecznie zastąpione mason pracy wykonywanej przez niezapłaconych robotników. Szmaragdowej Buddy, uważany za opiekuna Tajlandii, została umieszczona w królewskiej kaplicy królewskiej. To ostatecznie stał Wat Phra Kaew.

Co ciekawe, dwa z trzech złotych kostiumach nanoszone na Szmaragdowego Buddy zostały wykonane przez samego króla Rama I. Złoty strój jest zazwyczaj zmieniane sezonowo przez króla Tajlandii.

Jak dostać się do Wielkiego Pałacu

Dokonywanie własną drogę do Grand Palace w Bangkoku jest bardziej przyjemne i satysfakcjonujące niż do czynienia z uporczywym upselling dostarczonej przez kierowców.

Wysiąść na drogach, a także skorzystać z wody. Poruszanie się po rzece taksówki jest tani. Plus, będziesz miał dobrą wymówkę, aby zobaczyć rzekę Menam bliska. Idąc statkiem pozwala uniknąć ruchu i cieszyć rzeki scenerii po drodze – bonus!

Jeśli masz dostęp do BTS Skytrain, oddaj je do stacji Taksin Saphan, a następnie kierować się znakami na przystani. Weź taksówkę rzeka dziewięć przystanków na północ do Tha Chang (słonia) molo; są one oznaczone znakami.

Jeśli stracisz liczbę przystanków, nie martw się. Grand Palace jest rozciągnięty pomiędzy molo Tha Thien i Tha Chang molo; będzie można zobaczyć go z łodzi. Po wysiadania na Tha Chang molo, chodzić w niewielkiej odległości na południe (w prawo) do wejścia do pałacu.

Uwaga: Na pierwszy raz, przy użyciu systemu rzeka taxi może wydawać się nieco trudne, nawet gorączkowy. Łodzie często nie przychodzą do całkowitego zatrzymania na filarach jako asystenci dmuchać w gwizdki i zmagać się z lin trzymać je na miejscu. To wszystko wydaje się nieco szalony. Pasażerowie są zachęcani skok na i poza łódź szybko, aby uniknąć opóźnień. Nie martw się, Grand Palace to często najbardziej ruchliwych przystanek wzdłuż rzeki. Będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby wysiąść z łodzi.

Osób przebywających w okolicy Khao San Road mogą zdecydować się na spacer (około 20-25 minut) do Wielkiego Pałacu. Można chodzić na południe omijając krawędź zielonym Królewskim Polu lub w dół drogi najbliższej rzeki.

Godziny otwarte

Wielki Pałac jest otwarty siedem dni w tygodniu od 8:30 rano do 4:30 po południu Biuro bilet zamykają o 3:30 pm – trzeba przyjechać wcześniej.

Zdarza się, że Grand Palace ma rzeczywiście zamknąć oficjalnych wizyt i funkcji państwowych, jednak jest to rzadkie. Nie wierz każdy kierowca, który twierdzi, Grand Palace jest zamknięty, przy założeniu, że starasz się iść przed 3:30 po południu!

Jeśli roszczenia zamknięcia są zbyt przekonujące, poprosić kogoś w recepcji hotelu, aby potwierdzić pod numerem: +66 2 623 5500 wew. 3100.

Opłaty za wstęp

Biorąc pod uwagę, że świątynie w Tajlandii są często za darmo, 500 bahtów (około US $ 16) za osobę opłaty za wstęp w Grand Palace jest stosunkowo strome. Obywatele Thai nie muszą płacić.

Wycieczkę audio można wypożyczyć za dodatkową 200 bahtów. Opcjonalnie człowieka prowadnice są dostępne na wynajem; trzeba będzie negocjować stawki z nimi. Wybierz oficjalny przewodnik w związku zamiast przyjmowania czyjąś ofertę na zewnątrz.

Dress Code w Grand Palace

Aby pokazać odpowiedni szacunek, nie powinni nosić szorty lub bez rękawów koszulki w każdej świątyni lub stanu budynku w Tajlandii. Liczne podróżujący zrobić tak i tak. Ale w przeciwieństwie do wielu innych świątyń, ubiór jest ściśle egzekwowane w Grand Palace.

  • Mężczyźni muszą nosić długie spodnie; kobiety muszą obejmować nogi tuż nad kolanem.
  • Unikaj noszenia obcisłe spodnie rozciągania lub „ujawniając” odzież.
  • Nie nosić koszulki bez rękawów lub pokazać ramionami.
  • Nie nosić koszule z motywów religijnych lub symboli śmierci (metali ciężkich koszulek, anyone?) Na nich. Wiele Backpacker uprzywilejowanych Sure i nie ma czasu markowych koszulek przedstawiać buddyjskich i hinduskich tematów.
  • Być może powiedział poza tym, że klapki są niedopuszczalne obuwie, ale zasada ta jest zazwyczaj pomijane przez turystów. Buty muszą być usunięte przy wprowadzaniu obszarów sakralnych tak.

Jeśli strój jest niedopuszczalne, będziesz zobowiązany do pokrycia z sarong. Zakładając, że stoisko jest otwarta i wciąż mają sarongi na temat strony, można wypożyczyć za darmo (z zwrotny depozyt 200 bahtów).

Jeśli pożyczania sarong nie jest opcją, będziesz wysłany na drugą stronę ulicy do niezliczonej ilości sprzedających się targować dla drogich koszulką lub wynająć sarong.

Uwaga: Stoisko na pożyczenie sarongs może zamknąć kiedy chcą, co oznacza, będziesz zapłacił 200 bahtów za używane sarong.

Strzeż się oszustw

W okolicy Grand Palace jest uważana za honeypot przez każdego spamerskiej i con artysty w Bangkoku. W rzeczywistości, jest zorganizowany wysiłek strzyża: clout i seniority określić kolejność dziobania dla żerujących na turystów!

Kierowcy tuk-tuk może głośno cmokać ustami, gdy wniosek przejechać do Wielkiego Pałacu. Dla nich jest to równoznaczne z wygraną na loterii turystycznej taryf. Uniknąć wielu kłopotów dostając się tam łodzią (lub spaceru od Khao San Road).

Nie wierz kierowców – lub ktokolwiek – którzy twierdzą, że Grand Palace jest zamknięta. Blokowanie kompletną katastrofą, to prawdopodobnie nie jest. Te oszuści są po prostu staramy się porwać swój plan na dany dzień. Kierowcy tuk-tuk chcą dostać się do sklepów, gdzie otrzymują oni Komisja lub bony paliwowe.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy twój strój spotyka ubiór, czekać na oficjalny werdykt przy wejściu. Sarongs mogą być dostępne za darmo. Wielu sprzedawców będzie twierdzić, że spódnice są zbyt krótkie, aby sprzedać lub wynająć sarongi turystom niepotrzebnie.

Po blisko Grand Palace, być bardziej na baczności z torby i rzeczy. Nie masz drogie iPhone wystający kusząco z tylnej kieszeni. Chociaż zbrodnia w Bangkoku jest stosunkowo niska, wyrwać-and-grab kradzieże motocyklem rosną.

Przyklejają się do zatrudniania tylko oficjalnie usankcjonowane prowadnice w Grand Palace.

Wskazówki dla odwiedzających Grand Palace

  • Przybyć tuż przy Grand Palace otwiera (8:30 rano). Takie postępowanie daje krótką chwilę, aby cieszyć się tereny przed dużych grup turystycznych i przenieść na ciepło.
  • Planuje się gorąco. Ciepło i wilgoć Bangkoku miejskie stają się dusi się o 11 rano, zwłaszcza jeśli wizyty podczas najgorętszych miesięcy w okresie od marca do maja. Nosić przeciwsłonecznych i kapelusz. Niektórzy użytkownicy zdecydują się wziąć parasol, ale to sprawia, że ​​nawigowanie zatłoczonych miejsc jeszcze większym wyzwaniem.
  • Pobyt pacjenta. Ciepła i ciasnych miejscach może testować nerwy. Jeśli nie jesteś na zlecenie, nie czuje się zobowiązany zbadać każdą część Wielkiego Pałacu. Jeśli nie bawisz, zostaw! W pobliżu Wat Pho jest często nieco mniej zatłoczone.
  • Grand Palace to często jedyny cel turystyczny ściśnięte przez osoby o ograniczonym czasie, którzy są przejazdem Bangkoku dla biznesu lub tranzytu. Nie przekonać się, jak niektórzy, że Tajlandia jest po prostu zbyt „turystyczne”, ponieważ z jednej doświadczenie!

W obszarze

Nic więc dziwnego, Grand Palace w Bangkoku jest otoczony przez innych ciekawych atrakcji w odległości spaceru. Można także wziąć transportu publicznego, aby znaleźć wiele darmowych rzeczy do zrobienia.

Wat Pho, tylko na południe, znajduje się największa kolekcja obrazów Buddy w Tajlandii. Wśród nich jest imponująca 46-metrowy odchylane Buddą. Wat Pho jest również uważany za miejsce premier nauczyć lub doświadczyć tradycyjnego masażu tajskiego.

Wat Mahatthat, jeden przystanek na północ, jest jedną z najstarszych świątyń w Bangkoku. Jest to ważny ośrodek medytacji Vipassana, i co ciekawe, korzystnym miejscem do zakupu uroków i amulety.

Zajęty obszar turystyczny od Khao San Road można dojść pieszo na północ około 25 minut. Sąsiedztwo, wraz z Soi Rambuttri, znajduje się mnóstwo kawiarni, barów, niedrogich uzdrowisk i restauracji.

You may also like