Bangkok Jim Thompson House: The Complete Guide

Posted on

Historia Jima Thompsona i Jak Odwiedź Popularne Muzeum w Bangkoku

Bangkok Jim Thompson House: The Complete Guide
Zbudowany w 1959 roku, Jim Thompson House Bangkok to spokojny, pół-hektarowej odpoczynek w najbardziej ruchliwej części miasta dla turystów.

Lokalizacja dla muzeum jest doskonały: jest dogodnym uciec dosłownie za rogiem od wielu megamalls w okolicy – idealny do kiedy te tłumy zaczęły nerwów boju i cierpliwości. Jim Thompson House służy jako oaza kultury i sztuki dla podróżujących z przypadkowym przeciążeniem detalicznej. Te malownicze tereny i spokojny ogród w ostrym kontraście do gorączkowym sercu Bangkoku.

The Story of Jim Thompson

Jim Thompson był amerykański przedsiębiorca uznawany za naprawę tajskiego jedwabiu przemysłu. To nie brzmi tak ekscytujące, ale jego historia może być jeden prosto z Hollywood. Tajemnicze zniknięcie milionera głośnych, zamordowanie swojej siostry, CIA zaangażowanie-czego więcej trzeba? Teorie spiskowe obfitują, ale jak dotąd, tajemnica zniknięcia Jima Thompsona w 1967 roku pozostaje nierozwiązany.

Po rozpoczęciu kariery jako architekt, Thompson zamknąć i dołączył do Gwardii Narodowej Delaware. Żądza więcej emocji nie było zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jego dziadek był James H. Wilson, ogólny Unii, których mężczyźni niewoli konfederatów prezydent Jefferson Davis.

Podczas II wojny światowej, Jim Thompson został zatrudniony służyć jako operacyjny dla Biura Służb Strategicznych-poprzednika dzisiejszej CIA. Przybył w japońskiej zajmowanych Tajlandii prawej po kapitulacji Japonii i skonfigurować urząd OSS w Bangkoku.

Po zakończeniu służby, Thompson i jego partner założył Thai Silk Company Limited w roku 1948. Ten ruch był logiczny; ojciec Thompson odniósł sukces w przemyśle włókienniczym. Thai Silk Spółka stała się bardzo opłacalna, jak Jim Thompson udał Azji Południowo-Wschodniej w znacznym stopniu, buduje intymną wiedzę o regionie. On również zgromadził dzieła sztuki i antyki rzadkie po drodze, w końcu buduje dwór (obecnie Jim Thompson House w Bangkoku), aby je zaprezentować.

W dniu 26 marca 1967 roku, podczas pobytu w domku w Malezji Cameron Highlands, 61-letni Jim Thompson udał się na krótki spacer w niedzielę Wielkanoc i nigdy nie wrócił. Jego zachowanie było podobno dziwne; niektóre rachunki nawet twierdzą, powiedział: „Dobranoc, ukochanych” do swoich przyjaciół, kiedy wychodził po południu. Masywny wyszukiwania i lata dochodzenia produkowane ani ciało, ani wyjaśnień.

Dodanie do tajemnicy, starsza siostra Thompson został zamordowany w swoim domu w Pensylwanii kilka miesięcy po tym, jak zniknął. Chociaż nikt nie wie, czy zdarzenie jest związane, że sprawa pozostawała także nierozwiązana.

Gdzie znaleźć Jim Thompson House

Dogodnie, Jim Thompson House jest usytuowany w samym sercu akcji tuż Rama I Road. Istnieje wiele opcji do jedzenia i odkrywania przed i po wycieczkę po muzeum.

Stacja BTS Skytrain najbliżej Jim Thompson House jest Stadion Narodowy, choć można z łatwością dostać się tam pieszo 20 minut od głównej stacji BTS Siam.

Całkiem dobrze wszystko tuk-tuk i taksówkarze będą znać Jim Thompson House. Będziesz musiał walczyć o ich użyciu miernika, lub w przypadku podjęcia tuk-tuks, trzeba negocjować lepsze taryfy przed zgadzając się udać.

Oficjalny adres:

Jim Thompson House Museum
6 Soi Kasemsan 2
Rama 1 Road,
Bangkok, Tajlandia 10330

Odwiedzicie Jim Thompson House

Chociaż można rozejrzeć przedniej części ogrodu bez opieki, należy przyjąć jedną z wycieczki, aby zobaczyć wnętrze domu.

W zależności od tego, jak zajęty jest muzeum, można mieć czas, aby powrócić do swojej trasy; z powrotem 10 minut wcześniej. Ostatnich wycieczki zaczynają się od 6 pm i są dostępne w Tajlandii, angielskim, francuskim, chińskim i japońskim.

Per Thai zwyczaj wprowadzania dom lub miejsce święte, będziesz oczekiwać, aby zdjąć buty na początku trasy.

Godziny otwarte

Jim Thompson House jest otwarty siedem dni w tygodniu od 9 rano do 6 po południu

Aby potwierdzić Jim Thompson House jest otwarty podczas wielkich świąt państwowych, zadzwoń +66 2 216 7368.

Koszty zewnętrzne

  • Dorośli: 200 baht
  • Poniżej 22 lat: 100 bahtów (musisz pokazać identyfikator)
  • Dzieci do lat 10: Wolny

Co zobaczyć

Jim Thompson House jest jedną z największych atrakcji Bangkoku dla szeregu powodów. Thompson był architekt i projektant, więc celowo skonstruowany swój dom z drewnianych paneli i ścian wykonanych ze starych struktur w całej Tajlandii. Obiekt wykończony reprezentuje wiele stylów i regionów.

Choć konstrukcja samego domu jest imponująca, prawdziwe skarby czekają wewnątrz. Podczas swoich podróży po Azji Południowo-Wschodniej, Jim Thompson zbierane antyczne posągi Buddy i rzadkie dzieła sztuki, w tym obrazy i porcelanę. Nawet większość mebli jest misternie rzeźbione i piękne. Oczywiście, można także zobaczyć pokazy starych krosnach i kolorowe jedwabiu.

Także w obszarze

Jim Thompson House znajduje się bardzo blisko do jednych z największych centrów handlowych Bangkoku wzdłuż Rama I Road. MBK Center, Siam Discovery i Siam Center znajdują się w odległości zaledwie 15 minut. Liczne uzdrowiska i salony masażu są również w okolicy.

Jeśli zdecydujesz się na spacer Rama I Road, spojrzeć na ruchliwej Erawan Sanktuarium na chodniku w odległości około 25 minut jazdy od Jim Thompson House.

Teorie o zniknięciu Jima Thompsona

Najbardziej realistyczny teorii wyjaśniających zniknięcia Thompsona jest to, że został przypadkowo zabity w wypadku hit-and-run przez miejscowy. Widząc, że Thompson był bogaty, znany z Zachodu, osoba kierująca może być pokryta wypadek z obawy przed surowym karaniu przez władze lokalne. Jim Thompson opuścił swoje papierosy i inne osobiste wpływa w domu, ewentualnie udowodnienia, że ​​nie zamierza zniknąć na długo.

Bardziej naciągana teoria jest taka, że ​​Jim Thompson skontaktował przez CIA do pomocy podczas wojny w Wietnamie. Biorąc pod uwagę jego rozgłos, OSS tła oraz rozległą wiedzę o regionie, pomysł jest wiarygodny. Tajlandia była sojusznikiem i bazą operacyjną dla USA w czasie wojny. Laos był potajemnie domu Lima Site 6, pas startowy w górach używanych przez CIA Air America latać tajnych misjach. Thompson rozumieć oba kraje dobrze i miał wiele kontaktów. Co dziwne, lądowisko CIA później Vang Vieng, turystycznej i popularny przystanek dla imprezować na szlaku backpacker!

Jeśli Thompson brał udziału w wojnie w Wietnamie, miałby to robić potajemnie ze względu na jego wysokim profilu. Jeśli tak, czy sprawy nie idą zgodnie z planem albo też celowo nie wrócił.

Chociaż nigdy nie zażądano okupu, niektórzy uważają, że Jim Thompson została porwana. Czas magazyn zgłoszone w 1967 roku, że Thompson „znał wiele czynników Ho Chi Minh.” On może być zabity podczas próby ucieczki przechwytywania, lub po prostu porwany (albo przez agentów chińskich lub wietnamskich) w proaktywne działania, aby zapobiec mu pomocnictwo USA podczas wojny. Malezyjski kobieta wywiad podczas dochodzenia zgłaszane widząc konwój podobnych pojazdów jazdy w dół drogi zwykle senny dzień zaginął.

W ostatniej i chyba najbardziej romantyczna teoria jest taka, że ​​Jim Thompson po prostu miał dosyć i odszedł od swego imperium. Był znany impulsywnie rozpocząć na nowo, gdy uderzył ochotę. Chociaż Thompson był bogaty i skuteczne, może on nie chciał „emeryturę” po prostu żyjąc w ukryciu z mniejszym rozgłosem. Miał zasoby, kontakty i znajomość Azji, aby to zrobić.