Skip to main content

Bangkok Lumpini Park: The Complete Guide

 Bangkok Lumpini Park: The Complete Guide
Bangkok Lumpini Park (wymawiane „Loom-Pee-Nee”) jest przyjemne, przestrzeń 142 akrów w samym sercu stolicy Tajlandii. Wszelkie zielona przestrzeń miejska powinna być szanowana, ale jeszcze bardziej ruchliwe miasto ponad 8 milionów ludzi!

Lumpini Park służy jako potrzebnego wytchnienia od zgiełku ulic i chodników w Bangkoku. Jest to miejsce, gdzie ludzie mogą siedzieć, ćwiczenia, lub sprawdzić niektóre z wielu działań w ofercie każdego dnia.

Ale Lumpini Park jest czymś więcej niż tylko tani dywersji. Przestrzeń jest domem dla wielu stałych obiektów i zajęć sezonowych. Mieszkańców i turystów przyciąga do parku na rzeczy do zrobienia niż tylko wylegiwać na sarongach.

Historia

Lumpini Park dostaje swoją nazwę od Lumbini, miejsca narodzin Siddhartha Gautama (późniejszy Budda) w Nepalu. Przestrzeń został uchylony z ziemi królewskiej w 1920 roku, a potem odwrócił się do pierwszego parku w Bangkoku. To jest nadal największym w mieście.

Tajlandia została zaatakowana przez siły japońskie w 1941 roku podczas II wojny światowej. Japońscy żołnierze faktycznie wykorzystane Lumpini Park w obozie, po którym alianci zbombardowali miasto. Pomnik króla Rama VI, króla odpowiedzialnej za stworzenie parku, wzniesiono w 1942 roku.

Jak dostać się do parku Lumpini

Lumpini Park położony jest w centrum Bangkoku. Najszybszym sposobem, aby dostać się tam pociągiem, chyba że idziesz od Khao San Road / Soi Rambuttri okolicy, dzielnicy turystycznej zorientowanych, gdzie nie ma BTS lub linie MRT dotrzeć.

Większość Lumpini Park otoczony jest w kolorze kremowym ściany. Musisz wejść przez jedną z sześciu bramek. Główne wejście jest zapewne jeden w południowo-zachodnim rogu koło pomnika królewskiego i stacji MRT.

Pociągiem: stacji MRT Silom (niebieska linia) znajduje się w południowo-zachodnim narożniku parku Lumpini. Stacja MRT Lumpini jest w południowo-wschodnim narożniku. Najbliższy BTS (skytrain) znajduje się Sala Daeng, tylko trochę na południe od parku Lumpini. Sala Daeng położony jest wzdłuż BTS Silom Line. Jeśli pochodzących z Sukhumvit Line, która często bywa, trzeba zmienić linie w stacji BTS Siam.

Od Khao San Road: Lumpini Park jest około 90 minut spaceru od gorącego obszaru Khao San Road. Jadąc taksówką jest najłatwiejszy. Niektórzy kierowcy odmówi używać miernika; jeśli tak się stanie, po prostu inny flaga. Jeśli nigdy wcześniej podjęte przejażdżkę tuk-tuk w Bangkoku, teraz masz szansę! Wystarczy wiedzieć, że tuk-tuks są zazwyczaj bardziej uciążliwe, mniej wygodne, a nie tańsze dla turystów niż odmierzonej taksówką. Musisz wynegocjować taryfę z kierowcą. Nie zgadzam się zatrzymać w dowolnym sklepów po drodze; jest to klasyczny oszustwo.

Wybierasz się gdzieś w Bangkoku przez tuk-tuk może obejmować bonusowy kłopotów, ale robi to przynajmniej raz to rytuał przejścia dla turystów!

Co wiedzieć przed wyjazdem

 • Park są od godziny 4:30 rano do 9 wieczorem
 • Palenie jest zabronione w całym parku. Turyści są często złapany i ukarany grzywną. Nie rób tego!
 • Psy nie są dozwolone.
 • Jazda na rowerze jest zakazane po 3 pm
 • Wi-Fi można znaleźć w całym parku, ale siła sygnału zmienia. Używać go z rozwagą tak jak każdy niezabezpieczonej sieci publicznej.
 • Spanie w parku nie jest dozwolona, ​​choć prawdopodobnie można uciec z drzemki.
 • Nadmierne okazywanie uczuć publicznym są zazwyczaj mile widziana w tajskiej kultury. Zbyt dużo przytulanie może powodować miejscowi czuć zażenowanie.

Gdzie zjeść w parku

wózki spożywcze rozsianych w całym, z najwyższym stężeniem skupione wokół głównego wejścia w południowo-zachodniej. Wiecej wyborów lokalnych zorientowanych, sprawdź sprzedawców traktuje wzdłuż północnej granicy parku.

Wiele wózki zaspokoić tłum rano fitness. W zależności od tego, ile firma otrzymali rano, wielu sprzedawców mogą być zamknięte do południa.

Olbrzym Jaszczurki w Lumpini Park

Olbrzymie warany, które nazywają jezioro domu może wyglądać jak smoki z Komodo, ale na szczęście nie są niebezpieczne. Są jednak w tej samej rodziny, jak ich kuzyni jadowitych i może mieć paskudny temperament, gdy opanowany. Thai słowo dla tych jaszczurek ( lila ) służy również jako zniewagę świeckiej. Innymi słowy, to najlepiej zostawić je w spokoju.

Przez lata warany w Lumpini Park zyskały na wielkości i śmiałością, zarówno przyciąganie i spooking zachodnich gości. W 2016 roku rząd przeniósł się około 100 dużych jaszczurek, jednak setki zostały pozostawione. Jaszczurki są częścią ekosystemu służąc jako wymiatacze kto posprzątać martwe ryby, ptaki i inne stworzenia.

Chociaż warany nie są niebezpieczne, robią urosnąć do rozmiarów przerażających – niektóre są zbliżone do 10 stóp długości! Z oczywistych względów, nie należy próbować karmić lub współdziałać z nimi w żaden sposób.

Atrakcje w Lumpini Park w Bangkoku

Chociaż 142 akrów (57,6 ha) parku są obfite, szacunkowo 15.000 osób przechodzi przez dobę. Nie należy oczekiwać, aby mieć bardzo dużo prywatności.

Wraz ze stałych atrakcji, takich jak odkryty siłownia, hala taniec i biblioteki (pierwszy Bangkoku), szereg grup spotykają się w parku dzielić czynności. Weekendy są szczególnie urozmaicony, a większość klubów spotykają się w godzinach wieczornych, gdy ciepło jest bardziej znośny.

Wczesne poranki są szczególnie zajęty, jak ludzie przychodzą do ćwiczeń. Jogging dwa obwody parku jest mniej więcej taka sama jak ukończenie 5-K!

 • Ćwiczenie: Można pobiegać, cykl i rolkach w parku, ale w danym rano lub wieczorem, zobaczysz grupy, którzy zebrali się na tai chi, Zumba, aerobik (między 5 a 6 po południu), a nawet break dance. Działania te są zwykle do przyłączenia się.
 • Wynajem łodzi: Zawsze chciałem jechać z drugą połówką w tandetny, olbrzymiego łabędzia? Oto Twoja szansa! Wiersz łodzie są również opcja.
 • Poznaj ludzi: Wiele różnorodnych grup interesów przynieść ze sobą w Lumpini Park. Można skorzystać z okazji do spotkań mieszkańców i uczestniczyć. Zobaczysz skupiska ludzi z lokalnych obserwacji ptaków klubów, warsztaty fotograficzne, a nawet Pokemon myśliwych. Studenci mogą nieśmiało podchodzić do praktyki angielskiej.
 • Ciesz się muzyką: w porze suchej (w miesiącach zimowych), orkiestra gra bezpłatne pokazy na weekendowe wieczory. W innym czasie, będziesz łapać różne rodzaje muzyki, a nawet karaoke. Wszystkie są zazwyczaj swobodnie korzystać. Uczestniczyć w parku sesji karaoke na własne ryzyko.

Inne opcje w pobliżu

Erawan Shrine, Bangkok słynny chodnik sanktuarium, znajduje się zaledwie 15 minut jazdy na północ na Ratchadamri Road, głównej drogi, która stanowi zachodnią granicę parku.

Lumpini Park jest otoczony przez licznych kawiarni i miejsc do jedzenia, jeśli nie chcesz spróbować żywności stragany. MBK i Terminal 21, dwa duże centra handlowe z sądów żywności i obfite zakupy, są ciekawym odległości 30 minut. Przechodzenie przez MRT wymaga więcej w tym samym czasie.

Również w pobliżu Parku Lumpini, znajdziesz uzdrowisk, muzeum geologiczne (na wschód od parku), a nawet wąż gospodarstwo (na Rama IV Road). Bangkok „CityCity” Galeria znajduje się w odległości 10 minut jazdy na południe od parku.

You may also like