Skip to main content

Bangkok Travel Guide: letisko Suvarnabhumi v Bangkoku

Bangkok Travel Guide: letisko Suvarnabhumi v Bangkoku
Letisko Suvarnabhumi v Bangkoku stal Thajska primárnej bránu po nástupe panovania (a BKK kód letiska) zo starnúcej Don Mueang medzinárodné letisko v roku 2006.

Bangkok je veľké letisko zostane obsadené. V roku 2016, Bangkok bol opäť najnavštevovanejším mestom na svete, a mnoho z tých 21 miliónov zahraničných návštevníkov prišlo cez letisko Suvarnabhumi.

So stále rastúcim objemom cestujúcich sa rozlohou, 8000-aker letisku podarí slúžiť svoju funkciu, a to aj pridanie kovový nádych štýlové architektúry.

Ako vysloviť bangkokskej Airport

Poporiadku. Spôsob, akým miestni vysloviť “Suvarnabhumi” je “Sue-Wahn-Ah-Poom.” “I” je ticho na konci. Slovo pochádza zo sanskritu za “krajinu zlata.”

Suvarnabhumi Airport Layout

 • Level 1: Preprava
 • Level 2: Prílety
 • Level 3: Transfery, obchody a reštaurácie
 • Level 4: Odchody

Čelom ku vchodu, ľavá strana na letisko slúži domácich odletov; pravá strana je pre medzinárodné odlety.

Príchody Imigrácia Oddiel

Po príchode, prvá a najdlhšia fronty, ktoré s ktorými sa stretnete bude nepochybne imigrácie, aby sa oficiálne vyrazená do Thajska.

Choďte rovno tam a dostať sa do vedenia! Nepoužívajte tmoliť po vystúpení z lietadla, a ak je to možné odložiť toaletný prestávky. Čakanie na imigrácia môže byť niekedy hodinu alebo viac v závislosti na čase svojej letovej krajín.

Tip: K dispozícii sú v skutočnosti dve oddelené imigračný úseky. Ak sa pozrieme príliš zaneprázdnený, pokračuj v chôdzi na ďalšie.

Mať svojho príchodu a odchodu karty – dve karty, ktoré by boli rozdávané na rovinu – dokončené úplne, vpredu i vzadu. Ak ste nedostali príchodu a odchodu kariet, nájdete ich na stoloch v blízkosti začiatku fronty imigračný. Majúce zložený, poškodený alebo neúplný príchodu karta je istý spôsob, ako sa dostať na zlej strane imigračných úradníkov!

Niekoľko tipov pre získanie pasovú hladko:

 • Nepoužívať mobilné telefóny alebo fotiť.
 • Zložte si klobúk a slnečné okuliare.
 • Predložia pas už obrátil na stránku obsahujúcu víza, ak máte jeden.
 • Úsmevu, zodpovie všetky otázky, s jednoduchými odpoveďami a čelí fotoaparát.

Aby sa zabránilo ťažkostí neskôr, aby sa vaše odchodu kartu do pasu pri ukončení Thajsko.

baggage Claim

Batožina nárok sa nachádza priamo za úsek imigračných prepážok na letisku Suvarnabhumi. Po zdĺhavé čakanie, ktoré majú byť označené za vaše tašky budú pravdepodobne už bude čakať na alebo v blízkosti batožinou. Čísla letu sú prispôsobené príslušných čísel kolotoč na veľkých obrazovkách.

Existujú určité kurzové búdky sú rozmiestnené po celej batožinu nárok oblasti. I keď budete mať lepšiu sadzbu čakaním použiť bankomaty umiestnené mimo zvyky, Thajska ATM poplatky vyliezol rok čo rok.

Tip: Ak chcete porovnať ceny kiosku sa najviac aktuálnym kurzom, Google “1 USD v obchodovaní s ľuďmi.”

colné

Ak máte niečo na preclenie, a nemali by ste, jednoducho prejsť zelené kanála v colnej kontroly. Niekedy cestujúci sú náhodne vytiahol, že ich batožinu premietaný na stroji.

Akonáhle si prejsť cez colnicu, nebudete mať možnosť opäť znovu vstúpiť do “osobné” strany letiska.

Získanie Miestna mena

Teraz, keď ste oficiálne vstúpil Thajsku, budete potrebovať nejakú miestne meny, farebné thajský baht.

Za predpokladu, že sa na svoju banku nepridá na neprimeraných poplatkov, s využitím miestnych bankomatov vám dá lepšiu sadzbu, než vymieňať aktuálne menu. Tam je ústupok: ATM poplatky sa pohybujú okolo $ 6 USD za transakciu. Z tohto dôvodu, vyberte maximálnu čiastku povolenú.

Tip: Vaše ďalšie transakcie budú pravdepodobne platiť vodiči, ktorí nemusia mať veľké zmeny. Urob si láskavosť a vyžiadať si baht v nepárnom množstve prijímať niekoľko menších nominálnych hodnôt bankoviek. Ak si jednoducho požiadať 6,000 bahtov, dostanete šesť 1000 bahtov poznámky, ktoré môže byť ťažké prelomiť. Namiesto toho, spýtajte sa na 5900 bahtov prijať mix menších denominácií. V krajnom prípade ísť rozbiť jednu z vašich 1000 bahtov bankovky tým, že kúpi niečo od jedného z minimarts na úrovni 3.

Úschovňa batožiny

“Odišiel Úschova” skladovací priestor v letisko Suvarnabhumi sa nachádza na druhom poschodí v odchodu na zadnej stene blízko check-in uličky “Q.” Cena je 100 bahtov za kus za deň.

Pre dlhšie termíny, zvážte kontrolu s AIRPORTELs kioks na podlahe B (rovnaké ako u vlakov) – Pozrite sa na čiernej skrinky so žltým pruhom a pult. Denná cena je rovnaká ako Left Úschovňa batožín (100 bahtov za deň), avšak ponúkajú ďalšie výhody, ako je bezplatné doručenie po troch dňoch a zľavy sadzieb po sedem dní.

Rozhodnúť, ak chcete telefón SIM

Ak cestujete s “odomknuté” GSM-schopný smartphone, môžete ísť dopredu a zdvihnúť Thai SIM karty v jednom zo stánkov umiestnených v blízkosti bankomatu.

Veľké telefónnych sietí, ako je AIS Vám týždenné, neobmedzený počet dátových plánov, ktoré obstarávajú krátkodobých návštevníkov. Prípadne si môžete jednoducho kúpiť predplatenú SIM kartu bez sprievodného plánu a pridať kredit k nemu as you go. Kredit je možné zakúpiť na stánkoch, minimarts a ďalších obchodov.

Ak je to dlhá fronta alebo nemáte pocit, že starať sa o vaše potreby telefón ešte nie, nebojte sa: nájdete veľa ďalších mobilných telefónov obchodov mimo letiska.

Tip: Ak je váš dátový program nie je neobmedzený, zabezpečí, že váš smartphone je nakonfigurovaný pre cestovanie, takže nezaberá zbytočne zaplatili úver prevedením aktualizácie na pozadí!

možnosti potravinárske

Ak ste úplne zúfalý po dlhom lete, môžete bezpečne vzdať predražené jedlo na letisko. Nájdete oveľa lepšie možnosti thajské jedlo, akonáhle sa dostanete von z letiska.

Najlacnejšie miesto chytiť rýchle jedlo je pravdepodobne food court na úrovni 1 pri bráne 8, kde zamestnanci letiskové tendenciu jesť.

Nakupovanie na letisku

Na rozdiel od Kuala Lumpur KLIA2 a Singapore Changi Airport, Suvarnabhumi viac zameriava na tom, že letiskové než obchodaku. Okrem obvyklých letiskových bezcolných možností v pláne stráviť baht pre lacné suveníry v MBK Center Mall alebo rozľahlé Chatachuk trhu skôr ako na letisku.

Ak ste v núdzi pre niektoré poslednú chvíľu darčeky, existuje niekoľko obchodov v oblasti odletovej ktoré tvrdia, že verejne prospešné projekty. Položky z Sai Jai Thai sú zamestnanci so zdravotným postihnutím. Mae Fah Luang predáva remesiel vykonanej hill kmeň ľudí v severnom Thajsku . Otopu obchod tvrdí, že predávať tovar vyrobený dedinčanov.

Level 4 Concourse D je domovom luxusných značiek, ako tréner, Bvlgari, Mont Blanc, Tiffany & Co, a firmy správajú.

Bezplatné Wi-Fi pripojenie na letisku Suvarnabhumi

Free Wi-Fi je k dispozícii v šiestich najväčších letísk v Thajsku, ale je nutná registrácia. Áno, budete dostávať pravidelné e-maily po registrácii, kým sa odhlásiť.

Prístup je obmedzený na dve hodiny. Tieto tri oprávnené SSID pre prístup sú nasledujúce: @AirportTrueFreeWIFI, @AirportAISFreeWIFI a @AirportDTACFreeWIFI. SSID sú veľké a malé písmená. Dajte si pozor na nepoctivých prístupových bodov so značkami, ako je “FreeWiFi”, ktoré sú určené na zachytenie dát.

Suvarnabhumi Airport Hotely

Nájdenie tiché a pohodlné miesto pre chytiť zdriemnuť pred letom je výzvou vnútro Suvarnabhumi. Dokonca zaistenie sedačky je konkurencieschopná as takmer 61 miliónov cestujúcich za rok, aby ich cestu.

Boxtel sa nachádza na prízemí v blízkosti letiska Link je nepredvídateľný riešením pre cestujúcich v tranzite, ktorí potrebujú ísť vo vodorovnej polohe. Drevený spací priestor (to nie je tak hrozné, ako to vyzerá), stojí okolo US $ 10 za hodinu. Spoločný priestor je dobre urobená.

Ak budete potrebovať trochu – vlastne veľa – viac priestoru a niektoré luxus, Novotel v tesnej blízkosti letiska je tou najlepšou voľbou. Raketoplánov jazdí každých 10 minút a môžete skontrolovať kedykoľvek dňa alebo v noci za pobyt cykle 24 hodín.

Miracle Transit Hotel je na mieste, však, šesťhodinových pobyty sú pomerne drahé. Cestujúci na veľmi napätom rozpočte môže mať záujem na YHA Bangkok Airport Hostel len štyri míle ďaleko. Súkromné ​​izby sú k dispozícii.

Medzinárodná Odchod Steps

Tu je, ako odchádza Thajsku cez Suvarnabhumi zvyčajne klesá:

 • Váš taxi vás klesne pri vchode. Dávajte pozor na príznaky leteckých visí nad každými dverami.
 • Ak potrebujete vrátenie DPH za tovar nakúpený, choďte najprv do ciel, aby tovar inšpekciu a príjmy vyrazené.
 • Hneď pri vchode, nájdete písmenom, check-in uličku pre vaše číslo letu na jednom z veľkých dosiek. Nebuďte nervózny, ak ho nemôžete nájsť na prvý pohľad; rozvodnicového prechádzať aspoň troma jazykmi a nie sú vždy aktuálne!
 • Prejdite check-in procesu s vašou leteckej spoločnosti.
 • Presunúť na koniec check-in ostrova čakať na vaše batožinu, ktoré majú byť testované. To trvá len chvíľku.
 • Po vymazaní, pokračujte k zadnej stene, ukázať svoju palubnú vstupenku a pas, potom ísť hore, aby sa vykoreniť imigráciou. Tip: mať svoj odchod kartu dokončené a v ruke. Niekto môže mať zošiť ju do svojho pasu, keď ste prišiel do Thajska. Agenti v zhone boli známi odtrhnúť stránky cestovný pas! Zober si to pre nich.
 • Akonáhle odbavuje cez imigráciu, zobraziť všetky príjmy pri okne DPH, ak máte nárok na vrátenie DPH z nákupu.
 • Prejst bezpečnosťou. Platia zvyčajné pravidlá (napr odstránenie topánky a bundy, vziať laptop z jeho tašky, atď.)
 • Skontrolujte veľkú tabuľu, aby zabezpečili, že vaše brána sa nezmenil.
 • Prejdite do svojho bráne, ale nečakajte, že sa dostať do ešte. Budete byť pred bránou až chvíľu pred odletom.
 • Keď sú pripravení posádka, budú otvoriť kovový turniket, takže cestujúci môžu zostúpiť do brány čakárni nižšie. Budete musieť ukázať svoj pas a palubnú vstupenku, aby mohla do oblasti brány, potom znovu pri nástupe do lietadla. Nechaj si to von a po ruke, kým vo svojom sedadle.

Dostať sa z letiska

Neprijímajú žiadne ponuky taxi od kohokoľvek na batožinu nárok oblasti. Namiesto toho prejsť priamo na oficiálnej taxi kioskov tesne mimo letiska, alebo ísť do pivnice, aby vlak.

 • Taxíkom: Aj tieto oficiálne frontu a spôsob, akým pracujú tendenciu meniť rôzne “gangy” prevziať kontrolu taxi systému letísk v Bangkoku. V roku 2010, ozbrojenci ešte chytil kontrolu nad letiskové taxi lístkov stánkoch! Na vrchole toho, čo prístroj hovorí, očakávať, že zaplatí prirážku na letisko 50 bahtov spolu so všetkými mýta.
 • Vlakom: Vlaky trvať o niečo dlhšie, ale tiež vám môže pomôcť chýbať veľký prevádzku, a to najmä, ak váš hotel sa nachádza v oblasti Sukhumvit. Sú to tiež pekná alternatíva k rokovania s taxíky a sú oveľa lacnejšie. Postupujte podľa značiek na vlaku na nižšej úrovni potom vziať City Line na stanici Phaya Thai, kde si môžete previesť do BTS Skytrain ; vystúpiť na stanici najbližšie Vášho hotela. Poznámka: na letisku vlak zastaví o polnoci.

Tip: Ak sa do tejto oblasti Khao San Road, pozrite sa na stánku v blízkosti brány 7 na mestskou hromadnou dopravou poschodí (rovnakom poschodí ako frontu taxi). Tam si môžete kúpiť lacnejšie lístok na autobus alebo dodávkou priamo na Khao San Road. Táto služba zastaví v 8 hodín

Ako sa dostať do letiska Suvarnabhumi

Samozrejme, hotel shuttle je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať späť na letisko, keď ste pripravení k odchodu Bangkok, ale existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako sa dostať do Suvarnabhumi.

 • Taxíkom: Získanie taxi na letisko je jednoduchá, ale budete chcieť, aby zabezpečili, že narazíte na poctivého vodiča ochotný použiť meter. Cestujúci sa očakáva, že platiť mýto na vyvýšenom tollway, ktoré budete chcieť použiť, aby sa zabránilo často gridlocked prevádzku.
 • Vlakom: Take nadzemné dráhy BTS stanice Phaya thajskej, potom transfer na letisko vlakom. Ak pochádzajú z blízkosti vlakovej stanice Hualamphong, vziať MRT (metro) na Makkasan stanici potom transfer na letisko vlakom.

Dostať sa z letiska Suvarnabhumi Don Mueang

Ak potrebujete hop medzi letiskami, ísť na úroveň 2 a pozrite sa na bezplatnú kyvadlovú dopravu na Don Mueang na prahu 3. kyvadlová doprava jazdí zhruba každých 30 minút v rozmedzí od 5 hodín ráno do polnoci.

Kyvadlová doprava na letisko vyzerá skôr ako v plnej veľkosti autobusu, než dodávke. Pozrite sa na modrej značenie, ktoré hovoria “AOT shuttle bus.”

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *