Skip to main content

Bangkok Wat Phra Kaew: Complete Guide

Bangkok Wat Phra Kaew: Complete Guide

1784 yılında bitirdi, Wat Phra Kaew (Zümrüt Buda Tapınağı) Emerald Buddha ev sahipliği yaygın Tayland’da en önemli Buda heykeli düşündü. Kraliyet ailesi tarafından önemli dini törenleri için kullanılmayan zaman tapınak halka açıktır.

Wat Phra Kaew 1784 yılında kraliyet şapel oldu sadece iki yıl Kral Rama sonra bugünkü Bangkok sitesine Chao Phraya Nehri boyunca sermaye taşındı. tapınak kompleksi Büyük Saray’a gerekçesiyle inşa edilmiş ve etkileyici katkıları sol Tay krallarının bir avuç yüzyıllar boyunca üzerine geliştirildi.

Bangkok Wat Phra Kaew resmi adı Wat Phra Si Rattana Satsadaram (Kutsal Jewel Buda Tapınağı) ‘dir.

Emerald Buddha Hakkında

Ziyaretçiler genellikle özellikle Wat Pho olarak masif Buda heykelleri ile diğer tapınaklar inceledikten sonra, Zümrüt Buda heykeli gerçekten ne kadar küçük şaşırırlar. Bir yogik duruşu (oturmuş Buda görüntü virasana ), uzun sadece 26 inç (66 cm) ‘dir. Alay etmeyin: Hayır boyutu önemli, Emerald Buda Tay kültürünün en kutsal nesneyi kabul edilir!

Sadece Tayland Kralı kutsal nesneyi dokunabilir (veya en yüksek kral yoksa Kraliyet ailesi üyesi sıralaması). Normal bir ayin sırasında altın giysiyi değiştirmek için bir asistan yardımıyla böylece yılda üç kez yapar. Üç mücevher gömülü giysiler altın yapılmış ve Tayland’ın üç sezon tekabül eder: sıcak, soğuk ve yağmurlu.

heykeli süslemek için kullanılmayan iki sezonluk giysiler gerekçesiyle yakındaki bir binada halka ekranda tutulur.

Emerald Buddha Tarihçesi

Adına rağmen, Emerald Buda aslında zümrüt yapılmış değildir; o yeşim ya da belki yeşim oyulmuş oluyor. kompozisyon analiz olmamıştı çünkü kimse emin olamaz. Arkeologlar değerli görüntüyü incelemek için yakından yeterli zaman izin vermediler.

Emerald Buddha bile tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir. Tarihi kayıtlar heykel 1434 yılında Chiang Rai yakın su yüzüne söylüyorlar ama onun yaratma çok eski tarihleri. Kayıtlar da heykel Laos’ta 200 yıl geçirmiş olduğunu göstermektedir. Efsaneler heykel Sri Lanka olarak bile kadarıyla yurtdışında bir süre Angkor Wat olmuştur ve iddia. stil ve duruş (Tayland çok yaygın değil) kimse belli olsa, Zümrüt Buda aslında, Sri Lanka veya Hindistan’da oyulmuş olabileceğini göstermektedir.

Ne olursa olsun, Tayland kısmet ve refah Emerald Buddha bağlı olduğu düşünülmektedir.

Nasıl Wat Phra Kaew Get

Wat Phra Kaew Bangkok Büyük Saray’a arazisinde yer almaktadır. Nehir taksi Grand Palace ve Wat Phra Kaew almak için en ucuz ve keyifli bir yoludur. Tha Chang Pier (fil ile bir) adresinde bottan atlayıp sarayın dekore binalar arayın. Çevrenizdeki insanların çoğu da orada gidiyoruz iyi bir şans var.

Tüm taksiler sürücüleri seni oraya nasıl bilecek, ama neredeyse tüm sürücülerin abartma çalışacaktır. Hatta bazıları Grand Palace ziyaret etmek istediğiniz günü kapalıdır iddia edecektir. Muhtemelen değil, ama acaba çok inandırıcı olmadığını sormak 3:30 önce (66 2 623 5500 dahili. 3100) çağırabilir.

Ziyaret Bilgileri

önemli bir tören yürütüldüğü sürece, Wat Phra Kaew halka genellikle açıktır. Karmaşık meşgul alır; tur grupları ve tropikal ısı yapmadan önce erken gelmesi.

Fotoğraf Büyük Saray’a gerekçesiyle izin verilir, ancak tapınak alanı içinde yasaktır.

Giriş ücreti: Grand Palace Giriş (Yabancılar için 500 baht) Wat Phra Kaew giriş içerir.

Saat: 08:30 saatleri arasında 4:30 günlük açın; Grand Palace için bilet ofisi 03:30 de kapanır

Ziyaret Wat Phra Kaew için kod Elbise

Uygun elbise Büyük Sarayı ve özellikle Wat Phra Kaew girmek için gereklidir. Tayland’da diğer tapınaklar çoğundan farklı olarak, kıyafet kesinlikle ziyaretçiler için uygulanır.

Büyük Saray’a etrafında ve karşısında sayısız satıcıların kiralamak veya size şişirilmiş fiyatlara uygun giysiler satmaya çalışacağız (düşünüyorum: tişört “Ben Tayland seviyorum”). Sadece ilk etapta uygun giyinme ve Bangkok megamalls biri bazı gerçek alışveriş yapmak için bekleyen çok daha iyi olacak.

 • Dizler ve omuzlar örtülü olmalıdır
 • Hiçbir sarılan, sıkı veya transparan giysiler izin
 • Hiçbir streç / yoga pantolonları
 • Hiçbir kolsuz üst
 • kot hiçbir yırtık giysi veya delikler
 • Hiçbir dini temalar
 • Hiçbir ölüm ile ilişkili temalar
 • Eğer herhangi bir Budist veya Hindu dövmeler varsa, bunları karşılamak için bir yol bulmak.

Bilmek Kuralları Diğer

Bangkok Wat Phra Kaew ziyaret ederken her zamanki Budist tapınağı görgü takip edin:

 • senin şapka, kulaklık ve güneş gözlüğü çıkarın
 • Hiçbir sakız, atıştırma veya sigara
 • sessiz ve saygılı olun
 • de noktaya dokunun veya Buda görüntülere arkanızı etmeyin

Unutmayın: Wat Phra Kaew kutsal bir yerdir. yerliler keyfini oda verin. olabilir aslında ibadet insanın şekilde olsun etmeyin.

Wat Phra Kaew ne görmek için

Kenara Emerald Buddha dan, Wat Phra Kaew kompleksi ilginç eserler geniş bir ürün yelpazesine ev sahipliği yapmaktadır.

 • Şifacı: Tapınağın batı tarafında kararmış bronz heykeli bir ilaç adamdı münzevi taşımaktadır. Çiçek ve yanan joss teklifleri hasta sevdikleriniz için dua ediyor ziyaretçiler tarafından verilmektedir.
 • Parlak Filler: onlar kadar parlak neden filler kafaları iyi için ovulur şans-bu. Eğer tekrar tekrar heykeller çizerek herhangi çocukları görürlerse çok fazla şeker yoktu: Çocukların gücü filler etrafında üç kere yürüyün.
 • Kütüphane: güzel kütüphane pavyon birçok kutsal kutsal içerir, ancak orijinal kütüphane yangın tarafından tahrip edildi.
 • Angkor Wat Model: 1860 yılında, Kral Mongkut Kamboçya’da Angkor Wat demonte ve güç gösterisi olarak Bangkok yerlere taşıma isteklerini vardı. İyi gitmedi Onun planı, bu yüzden onun yerine Angkor Wat modelinin yapımına başladı. Kral bunun tamamlanmasından önce ölmüştür; Oğlunun projesini tamamladı.
 • Duvar resimleri: Birçok duvar resimleri Ramakian, Hint destanı Ramayana esinlenerek Tay milli destanı uzun bir tasviri olmak birleştirir. Hikaye dünya ve Hanuman, maymun kral ve genel tasvirleri başlangıcını içerir.

Chiang Rai Wat Phra Kaew

Birisi Chiang Rai kuzey kasabasında ise Wat Phra Kaew ziyaret bahsediyor eğer karıştı olmayın. Zümrüt Buda (Wat Pa Yah) keşfedildi orijinal tapınak daha sonra ünlü görüntünün onuruna Wat Phra Kaew olarak değiştirildi.

Şu anda Chiang Rai Wat Phra Kaew mukim yeşil Buda heykeli Kanada’dan yeşim ile yapılan bir kopyasıdır. O 1991 yılında burada yerleştirildi.

You may also like