Bangkok’un Erawan Tapınak: A Complete Guide

Posted on

 Bangkok'un Erawan Tapınak: A Complete Guide
Olarak Tay dilinde bilinen Bangkok’ta Erawan Tapınak, Saan Phra Phrom ya Saan Thao Maha Phrom , küçük olabilir, ama onun mirası büyük. Turistler serbest geleneksel dans gösterileri çoğu zaman görülen seviyorum. Yerliler iyilik için teşekkür dua veya vermek işe giderken dur.

ziyaret için daha fazla zamana ihtiyaç tapınaklar aksine, Erawan Tapınağı’nın Bangkok işlek kaldırımlar birinde yer almaktadır. çiçek çelenk ve yanan joss sopalarla tatlı kokular havayı nüfuz.

Phra Phrom-Hindu tanrısı bile Brahma-isn’t çok eski Tay yorumlanması heykel. Orijinal heykel 2006 yılında onarılamayacak tahrip ve hızlı bir şekilde değiştirildi. Ne olursa olsun, Erawan Tapınağı’nın Budistler, Hindular ve Bangkok Sih topluluğu ile popüler olmaya devam etmektedir.

Erawan Mabedi Tarihçesi

Tayland’da eski bir animist özel, “ruh evler” potansiyel olarak inşaat yerinden ruhları yatıştırmak için binalara yanındaki inşa edilmektedir. inşaat büyük, daha abartılı bir ruh ev olmalıdır. 1956 Erawan Otel inşa devlet Erawan Otel için büyük ruh ev daha sonra 1987 yılında özel sektöre ait Grand Hyatt Erawan Otel ile değiştirildi olarak Erawan Tapınak başladı.

irfan göre, Erawan Otel inşaatı aksilikler, yaralanmalar ve hatta ölümlere zehir olmuştu. Uzmanları astrologlar otel hayırlı bir şekilde inşa edilmediğini belirledi. Brahma, yaratılış Hindu tanrısı heykeli, doğru şeyler yapmak gerekiyordu. İşe yaradı; Erawan Hotel sonradan gelişti.

Brahma Türbeye 9 Kasım 1956 tarihinde otelin dışında yerleştirildi; Yıllar boyunca güzellik ve işlev gelişmiştir. Hatta sorunlu bir otelin ruhu evi olarak mütevazı kökenleri ile Erawan Tapınak kenti en çok ziyaret edilen türbelerin biri haline gelmiştir!

adaşı gelince, “Erawan” Airavata, Brahma basmış olduğu söylenen üç başlı fil için Tay adıdır.

Erawan Tapınak Nerede?

Kesinlikle senin yolumdan gitmek veya Bangkok Erawan Shrine görmek için bilinmeyen bir mahalle ziyaret etmek zorunda kalmazsınız. Ünlü türbe Pathum Wan Semti’nde, Tayland’ın başkenti ciddi alışveriş için meşgul, ticari kalbi!

Erawan Tapınak çok önemli Ratchaprasong kavşak Ratchadamri Road, Rama I Road ve Phloen Chit Yol buluştuğu yer alan Grand Hyatt Erawan Otel kuzeybatı köşesinde yer bulun. Birçok alışveriş merkezleri ve alışveriş kompleksleri yürüme mesafesindedir.

Eğer yaklaşık 10 dakika içinde Siam İstasyonu (işlek ve en büyük Hızlı tren istasyonu) yürüyerek rağmen Erawan Mabedi en yakın BTS istasyonu, Chit Lom olduğunu. Chit Lom Sukhumvit Hattı üzerindedir.

labirent CentralWorld alışveriş kompleksi sadece tapınaktan büyük kavşak karşısındadır. İyi bir dolu alternatif daha uygun ise yaklaşık 15 dakikalık yürüyüş sahte olduğu gibi bütçeli gezginler tarafından bilinen MBK alışveriş merkezi.

Bangkok Erawan Shrine Ziyaret

türbe halkı, alışveriş görevlere turistler ve güdümlü gruplar için aceleci bir durak haline olmasına rağmen, gerçekten ciddi güzergah zaman dışarı oyma hak etmez. Aslında, birçok turist bir fotoğraf ya da iki ek bileşeni ve yürümeye devam.

sakin tapınak deneyimi beklemeyin: Erawan Tapınak genellikle kalabalık ve kaotik. Böyle Ayutthaya ve Chiang Mai gibi yerlerde antik tapınak aksine, gerçekten dinlenmeye ve huzur içinde düşünmek bir yer değil. Yani, söz konusu kutsal yerde durma birçok halk için günlük hayatın içine entegre hale gelmiştir nasıl gözlemlerken bir dans performansı izlemek için yeterince uzun asmak planlıyoruz.

Daha otantik deneyimi için, tur grupları yendi ve halk yolu çalışmak halindeyken dua durdurma zaman (7 ve 8 saatleri arasında) sabah yoğun saatlerde Erawan türbe ziyaret. sınırlı bir süre var tapanların müdahale etmemeye çalış. Chit Lom istasyonu pedway yukarıdan iyi fotoğraflar sunuyor.

genellikle türbe yakınında görülen geleneksel dansçılar aslında çekmek veya turist-her ne kadar eğlendirmek ikisi yapmak için orada değiller. Onlar hak kazanmak ya da dualarının şükretmektir umut tapanların tarafından kiralanmış. Bazen, hatta orada Çinli aslan dans topluluklarını tadını çıkarabilir.

Saygılı ol! Erawan Tapınak bir turist mıknatısı haline gelmiştir rağmen, hala Bangkok en önemli Hindu tapınaklarından biri olarak kabul edilir. Bazıları Asya’da Brahma en önemli tapınaklarından biri olan iddia ediyorum. senin kısa ziyaret sırasında iğrenç veya saygısızlık etmeyin.

Shrine ziyaret için güvenlik ipuçları

Geçmişte olaylarla boğulmuş olsa da, Erawan Tapınak kenti başka yerlerde daha ziyarete az güvenlidir.

türbe etrafında ekstra polis varlığı onları etmemektedir ziyade bazı turist hedefli dolandırıcılığı oluşturur. uzun süren dolandırıcılığı biri sigara turist veya jaywalk için yükseltilmiş yürüyüş yolları izliyor Sukhumvit Yolu bölgesinde polis memurlarını kapsar. cadde ve bunu düştü iddiaları varolan sigara popo için memur noktaları, bu nedenle çöp atmanın cezası olsun.

Hatta yerliler ve sürücüler yakın sigara olabilir ama, gezginler bazen yerinde pahalı cezaları ödemek saydı olsun.

hazır türbeyi terk etmek olduğunda, tuk-tuk sürücüsünden bir “tur” kabul etmiyorum. Ya metre kullanmak veya adil bir fiyat için tuk-tuk müzakere etmeye istekli bir taksi şoförü (onlar metre yok) bulabilirsiniz.

Hediye vermek

Erawan Shrine ziyaret ücretsiz olmasına rağmen, bazı insanlar küçük bir hediye vermeyi tercih. Bağış kutularından Nakit alanını korumak için kullanılır ve hayır kurumlarına dağıtılacak alır.

Çiçek çelenk (satan çok sayıda kişi Phuang Malai ) muhtemelen tapınakta yaklaşım olacaktır. Güzel, yasemin kokulu zincirleri genellikle ve kutsal yerleri süslemek için üst düzey yetkililerin teşekkür, yeni evliler için ayrılmıştır. Bangkok Hawaii-düğünle boynunuza çiçekler giymek değil! Heykeli koruyan trabzanlara başkalarıyla sunan çelenk koyun.

Mumlar ve Joss çubukları (tütsü) de mevcuttur. Bazı satın almayı tercih ederseniz, bir kerede yanan tutulur kandiller birinden hepsini yak. Sıraya bekleyin öne almak, şükredin veya iki eliyle joss sopa tutun gibi bir talepte sonra onları belirlenmiş tepsilere yerleştirin.

Worshippers yaygın teklifleri-hatta bazen meyve ya da içme dört Her yüz hindistancevizi-kolaylaştırır. Mümkünse, saat yönünde heykelin dolaşmak.

İpucu: Eğer Güneydoğu Asya’da bazı tapınak ve türbelerin küçük, kafes kuşları satan insanlarla da karşılaşırsınız. Fikir kuş bir iyilik serbest bırakarak hak kazanabilir olmasıdır. Ne yazık ki, zayıflamış kuşlar uzun süre özgürlüğün tadını yoktur; genellikle yakınlardaki tekrar geçirildi ve yeniden satılır. Bu uygulamayı desteklemeyen bir daha sorumlu gezgin olun.

Civarında Erawan Shrine ziyaret etmek Yerleri

yeme ve alışveriş yakınlarda çok sayıda bulunabilir rağmen, Erawan Tapınağı’nın Grand Palace, Wat Pho yürüme mesafesinde değildir ve her zamanki gezi Bangkok durur.

Bölgede bu diğer ilginç bazı manzaraları ile Erawan Mabedi ziyaret birleştirebilirsiniz:

  • Jim Thompson House: Jim Thompson Evi ilginç bir kültürel deneyim, kısa turlar ve hoş bir bahçe sunmaktadır. Jim Thompson’ın gizemli kayboluşu Güneydoğu Asya’nın en iyi muhafaza sırları biridir. Onun güzel bir ev Erawan Tapınağı’na 20 dakikalık bir yürüyüş, ya da sen Ulusal Stadyumu İstasyonu Siam İstasyonu geçmiş Skytrain bir durak almak ve oradan yürüyebilir.
  • Bangkok Sanat ve Kültür Merkezi: Ayrıca Ulusal Stadyumu İstasyonu, Bangkok Art yakınlarındaki ve Kültür Merkezi hoş tesiste yerel sanatçıların sergiliyor. Biraz şansla, hatta yerel tasarımcılar tarafından bir defile yakalayabilir!
  • Lumphini Parkı: Eğer tıkanmış kaldırımlar, dolgu olduysa, Lumphini Park ise sadece Ratchadamri Road boyunca güney 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Göletler, yürüyüş yolu ve Çin pavyon Bangkok’un gürültülü tempoda bir mola sunuyoruz.

Kültür Insights

Bazı açılardan, Erawan Tapınak din ruhları ve her şeyi çevresinde yaşayan şans, hurafeler ve canlıcılık-inanç ile birlikte, günlük yaşamla iç içe geçmiş ne kadar derinden gösteren bir kültürel evren sağlar.

Tayland ağırlıklı Theravada Budizm gerektiğini dikte ve Brahma Hindu ilah olmasına rağmen, bu saygı ödemekten halk durdurmaz. Sık kısaca sallamak yay veya vermek tüm sosyal sınıflardan insanları gözlemlemek edeceğiz Wai Skytrain’e tarafından tarihinde haddeleme yaparken bile Shrine Erawan geçerken elleriyle!

İlginçtir, Bhrama konusunda özel Hindistan’da birçok tapınak yoktur. yaratılış Hindu tanrısı Hindistan büyük Aşağıdaki dışında var gibi gözüküyor. Bangkok Erawan Tapınak Kamboçya’da Angkor Wat bir türbe ile birlikte en popüler biridir. Hatta Güneydoğu Asya’nın en büyük ülkesi Bhrama adını edilebilir: “Burma” gelmiş olduğu düşünülmektedir kelime “Brahma.”

Çin’de olmayan Hindular tarafından Brahma ibadet oldukça yaygındır. Tayland bazen Erawan Shrine’da geleneksel Tay dans yerine dünyaca dolayısıyla neden Çinli aslan dans performansları en büyük etnik Çinli toplulukların birine ev sahipliği yapmaktadır.

Erawan Shrine’da olaylar

Belki merkezi konumu suçladı, ancak Bangkok Erawan Tapınak onun yaşı ve büyüklüğü göz önüne alındığında bir fırtınalı geçmişi biraz birikmiş.

  • 2006: Brahma’nın orijinal heykel çekiçle bir 27 yaşındaki bir adam tarafından tahrip edildi. Sokak süpürme kundaklayanı kovaladı ve tam anlamıyla öldüresiye dövdüler. Adam daha sonra akli dengesi yerinde olmayan olduğu belirlendi.
  • 2010: tapınaktan kavşak genelinde CentralWorld karmaşık hükümet karşıtı protestolar sırasında yakıldı.
  • 2014: Askeri darbesine kadar olan hükümet karşıtı protestolar sırasında mücadele Kadar türbe yakınında meydana geldi. Kurşun delikleri ve hasar tamir edildi.
  • 2015: Erawan Tapınağı’nın 2015 Bangkok bombalama site ölü 20 sol bir terör saldırısı oldu.
  • 2016: Bir araba yedi tapanların yaralanmasına türbe çarptı. Terörizm ekarte edildi; Aracın sürücüsü felç geçirdiği.

2015 Erawan Tapınak Bombalama

Türbe meşgul iken Erawan Tapınağı’nın 17 Ağustos 2015 06:55 pm patlatılan bir boru bomba bir terör saldırısı için hedef oldu. Ne yazık ki, 20 kişi öldü, en az 125 kişi yaralandı. Kurbanların çoğu Asya turist vardı.

heykel sadece biraz hasar gördü ve türbe iki günde yeniden açıldı. saldırı turizm bir sarkma neden; soruşturma hala devam ediyor.