Bazylika Saint Paul w Rzymie

Posted on

Basilica San Paolo Fuori le Mure, Papieski kościół w Rzymie

 Basilica San Paolo Fuori le Mure, Papieski kościół w Rzymie
Basilica San Paolo Fuori Papale le Mure , lub Saint Paul Murami, jest jednym z najważniejszych kościołów w Rzymie. Jest to jeden z czterech papieskich kościołów wraz z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie, Rzym katedry św Jana na Lateranie i Bazylika Matki Bożej Większej w Rzymie.

Konstantyn miał bazylika zbudowana nad grobem św Pawła, oznaczone przez pamiątkowy kamień w rzymskiej pochówku dwóch kilometrów poza murami Rzymu. Oryginalny bazylika została konsekrowana w 324. Przez lata, Bazylika Saint Paul nadal popularnym miejscem pielgrzymek i dodatki do budynku sprawiły, że największa bazylika w Rzymie do budowy Bazyliki Świętego Piotra w 1626. W 1823 był ogień zniszczony kościół, ale natychmiast został odbudowany w pierwotnej formie z wykorzystaniem wszystkich elementów, które pozostały nienaruszone i mozaiki na fasadzie zostały utworzone. Około 100 lat później dodano portyk wejściowy z 150 kolumn.

W 13 wieku, wiele dzieł sztuki zostały dodane, w tym wspaniałej mozaiki, które dominuje w przed kościołem nad ołtarzem. najważniejszą relikwią Kościoła jest kawałek łańcucha że zostały wykorzystane przez Saint Paul, kiedy został uwięziony w Rzymie, na wyświetlaczu na małym ołtarzu nad jego grobem.

Łańcuchy trzymające Saint Paul

Paweł przybył do Rzymu w 61AD na rozprawie, że skazano go na śmierć za bycie chrześcijaninem. Został ścięty kiedyś między 65 do 67AD. Łańcuchy że zostały wykorzystane do przyłączenia Pawła rzymskiego żołnierza, który strzeżonym mu stały się ważnym reliktem. Inne zabytki należące do kościoła są wyświetlane w Kaplicy Relikwii.

Pod ziemią, pod ołtarzem, który wyświetla łańcuchy, jest marmurowy nagrobek z napisem PAULO Apostolo MART lub Apostoł Paweł męczennika. Nagrobek stoi nad ogromnym sarkofagu. Niedawno powstał otwór poniżej Ołtarza Papieskiego, aby umożliwić grób widać.

Romański Wielkanoc Świeca marmurowa rzeźba


Utworzony w wieku 12 i 13 przez znanego Roman marmurowe rzeźbiarzy Nicola D’Angelo i Pietro Vassalletto, ogromny stojak świeca rzeźbiona Wielkanoc to arcydzieło sztuki romańskiej. Wysoki marmurowe kolumny 5,6-metrowy podzielony jest na osiem odcinków, wszystkie ozdobione figury albo pokazując sceny biblijne lub świeckie sceny i postacie w tym zwierząt i roślin.

Również wewnątrz kościoła znajduje się fryz z mozaikowe portrety Medalion wszystkich papieży. Cztery boczne kaplice zawierają ważne dzieła.

San Paolo Kaplicy Relikwii i Galeria Obrazów


Tuż przed wejściem do galerii (jeśli zdjęcia nie są dozwolone) jest interesujący Kaplicy Relikwii, który wyświetla niektóre relikwiarze kościelnych posiadających relikwie począwszy od paznokcie do kości i czaszki fragmenty, głównie ze świętych lub byłych papieży. Jest też kawałek drewna mówi się od Santa Croce, lub świętego krzyża.

Wewnątrz galerii zdjęć są obrazy, wystawa szat liturgicznych i religijnych obiektów, a kopia 9. wieku Karolingów Biblii.

Aby zobaczyć Kaplicę Relikwii i Picture Gallery, trzeba kupić bilet na biglietteria, kasie. Bilet obejmuje również wizytę w pięknym klasztornym krużganku.

Klasztor w Basilica San Paolo


Wspólnota monastyczna na San Paolo sięga późnego 6 wieku. Papież Grzegorz VII (1073-1085) był pierwotnie mnichem w tym klasztorze.

Mozaiki prace i ozdobne kolumny dekoracji klasztor, które można zwiedzać z opłaty za wstęp (który zawiera także galerię zdjęć oraz Kaplica Relikwii). W centrum znajduje się fontanna otoczona ogrodem i całym obwodzie jest wyświetlanie rzymskich sarkofagów i nagrobnych fragmentów odnalezionych podczas wykopalisk wokół bazyliki. Część wydobytego nekropolii można zobaczyć na terenie poza Kościołem.

Informacja gość

Paul Bazyliki Świętego jest przy Via Ostiense około dwóch kilometrów od Porta San Paolo.

  • Jak się tam dostać : Metro Linia B, Basilica San Paolo zatrzymać lub autobusem 271 lub 23.
  • Wstęp : Wstęp jest bezpłatny, ale nie jest to opłata wstęp, aby zobaczyć galerię zdjęć, kaplica relikwii i klasztoru.
  • Audioprzewodnik w języku angielskim lub włoskim, można wypożyczyć w kasie.
  • Upominkami sprzedaje produkty z klasztoru, książek i przedmiotów religijnych.