Bezalkoholowych do Try w Egipcie

Posted on

Egipt nie jest obcy do alkoholu: mimo wszystko, piwo warzone został tam od czasów starożytnych faraonów. Jednak w głównie muzułmańskim nowoczesnego Egiptu, sprzedaż i spożywanie alkoholu jest mocno ograniczona poza ekskluzywnych hoteli turystycznych i zakłady. Usiąść na tradycyjny posiłek w lokalnej restauracji, na przykład, i tam prawie na pewno nie będzie żadnych opcji w menu alkoholowe. Na szczęście, Egipt ma imponujący wachlarz alternatyw bezalkoholowych, z których wiele czynią najbardziej egzotycznych owoców uprawianych w żyznej delcie Nilu.

Shai (TEA)

Bezalkoholowych do Try w Egipcie

Herbata lub Shai jak to jest znany lokalnie, jest ostoją egipskiej kultury społecznej i przysługuje przez cały dzień bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Liście są warzone w stylu angielskim, w torebkę lub dodany luzem do wrzącej wody. Domyślny styl jest czarny i słodkie, więc poprosić o min ghayr Sukar jeśli chcesz pominąć cukier lub Shai Bil-haleeb jeśli chcesz dodać mleko. Shai Bil-na’na lub świeżo parzonej herbata miętowa jest popularnym alternatywa czarnej herbaty; jak helba, wlew wykonane ze zmiażdżonych nasion kozieradki. Ten ostatni ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym zdolność do obniżenia poziomu glukozy we krwi i cholesterolu.

Sok owocowy

Wody życiodajne Nilu wspierać wzrost niesamowitej obfitości owoców egzotycznych. W rezultacie, stojaki sok są wszechobecne w egipskich miastach, takich jak Kair i Aleksandria i świeżo wyciskane soki często dominują w menu napoje w lokalnych restauracjach. Popularne smaki to cytryna, banan, guawa, mango i truskawek. Dla bardziej egzotycznym smaku, zdecydować się na soku z trzciny cukrowej (asab) lub soku z tamaryndowca (tamrhindi). Były jest pobierany z prasowanej trzciny cukrowej uprawianych w rozległych plantacji na całym Górnym Egipcie i ma niski indeks glikemiczny pomimo swojej naturalnie słodki smak. sok z tamaryndowca jest bardziej kwaśna i ma doskonałe właściwości przeciwutleniające.

Mowz Bil-Laban (banana smoothie)

Banany były uprawiane w Egipcie co najmniej od 10 wieku, i są gwiazdą składnikiem mowz Bil-Labana, popularne skręcają na zwykłej soku owocowego. Wykonane ze świeżych bananów zmieszano z mleka, cukru lub miodu, wody i lodu, ten napój jest zasadniczo koktajl. Jawafa bil-Laban jest kolejnym wspólne podejście do tej samej receptury, że swapy banany dla guawy i wymaga etapu wysiłku, aby usunąć nasiona guawy. Zasadniczo, tak długo, jak w restauracji lub ulicy stoisko ma go w magazynie, każdy owoc może być podstawiony, aby cokolwiek smak smoothie wolisz.

Ahwa (Kawa)

Najbardziej popularny egipski kawa jest gruba, mocna, turecki styl napar znany jako Ahwa. Jest wykonana przez zmieszanie drobno zmieloną kawę w proszku i cukier z ciepłą wodą, a następnie dając podstawy osadzają się na dnie kubka przed podaniem (zamiast filtrowania). Z tego powodu nie można dodać cukier po kawa serwowane jest od mieszania kielich mógłby przeszkadzać podstawy. W związku z tym, należy określić, jak słodkie chcesz go podczas składania zamówienia. Ahwa serwowane jest w stylu espresso filiżanki i jest przeznaczona dla popijając. Jeśli wolisz bardziej zachodni smak, poprosić o Nescafe, szerokiej perspektywie dla wszystkich rodzajów kawy instant niezależnie od marki.

Karkadai (Hibiscus Tea)

Ten bajecznie egzotyczne herbaty parzonej z wykorzystaniem pąki kwiatu hibiskusa, nadając jej charakterystyczny kolor karmazynowy, że świetnie wygląda na kanale Instagram. Daleko od niedawnego trendu, jednak karkadai Uważa się, że ulubionym napojem faraonów i jest tradycyjnie używany do tostów młodej pary na uroczystości ślubne. Może być podawane schłodzone w lecie w zimie lub na gorąco. Wysoka zawartość witaminy C, nadciśnienie karkadai zapobiega, obniża ciśnienie krwi, obniża poziom glukozy we krwi oraz AIDS za pomocą trawienia. Jest jeszcze jeden efekt uboczny uważać na: regularne picie może osłabić skuteczność kontroli urodzeń estrogeny.

Sobia (Coconut Milkshake)

Innym popularnym Ramadan napojów, sobia jest gęsty i kremowy napój z mleka kokosowego, mieszane, skrobi ryżowej, cukru i wanilii. To smakuje podobnie jak roztopionym stylu zachodnim milkshake waniliowy i jest szczególnie popularne wśród dzieci. Najlepiej smakuje schłodzone, okaże się w sklepach soków i kawiarni na całym Egipcie, a także sprzedawane przez ulicznych sprzedawców w nieoznakowanych plastikowych butelkach. Sobia jest skutecznym gasi pragnienie i jest tak dobry dla turystów ożywienia zmęczone po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu starożytnych zabytków Egiptu, jak i dla dając energię do wiernych w czasie Ramadanu.

Sahlab

Wykonane z wysuszonego i pokruszonym bulwy mascula Orchidea Orchis, sahlab to starożytna tradycja, która sięga czasów rzymskich i później rozłożone Imperium Osmańskiego. Mieszane z mleka i sezamem, ma gęstą konsystencję to pół-napojów, w połowie deseru. Sahlab najlepiej podawane na ciepło, i jest szczególnie poszukiwane w zimie, kiedy temperatura może spaść poniżej 50 stopni Celsjusza. Znajdziesz go w kawiarniach w całym Egipcie, chociaż garnishings różnić od jednego zakładu do drugiego. Tradycyjnych dodatków są rozdrabniane pistacje lub orzech, cynamon, chociaż rozdrobnione włókna kokosowego i pokrojonych suszonych moreli są również wyśmienite.

Qamar al DIN (Sok Uduszone morelowy)

Nazwa Qamar al-din tłumaczy się jako „księżyca religii”, które jest właściwe, ponieważ napój jest często używany do przerwania szybko na koniec każdego dnia Ramadanu. Jest warzone użyciu rodzaj suszonych moreli skóry, która z kolei przez gotowanie morele i cukru na ogień, następnie napinając je przez drewniany filtrem i pozostawiając je do wyschnięcia na arkusze na słońcu. Do nawodnienia arkusze dodaje się ciecz. Może to być rosewater, kwiat pomarańczy woda, sok pomarańczowy, lub nawet czysta woda. Tak czy inaczej, napój dostarcza silną dawkę cukru i elektrolitów; idealny na przywrócenie energii po całym dniu postu religijnej.

Fayrouz

Wprowadzony na rynek w 1997 roku jako pierwszy w kraju smakowym napoju słodowego, Fayrouz jest produktem firmy parzenia egipski Al Alhram. Z spieniania głowy, bogatym złotym kolorze i słodowy aromat, to jest w zasadzie piwo bezalkoholowe (i pierwszy w świecie osiągnąć Halal stanu dzięki temu, że posiada zawartość absolutnie żadnego alkoholu od początku do Koniec procesu parzenia). Wykonane z blended malt, prawdziwych owoców i wody gazowanej, Fayrouz jest w różnych smakach. Jabłko był oryginalny; Teraz można zdecydować się na ananasa, brzoskwini i gruszki między innymi. Jest wolna od środków konserwujących, sztucznych barwników i środków aromatyzujących.

Yansoon (Anyż Tea)

Yansoon, anyż lub herbaty, wykonany przez mielenie nasion anyżu i rozmiękczania je we wrzącej wodzie. Przed podaniem herbaty powinny być napięte i można wybrać, aby dodać cukier lub miód jeśli wolisz smak słodszy. Ogólny smak jest podobny do lukrecji. Yansoon zwykle cieszył się zarówno na gorąco, w temperaturze pokojowej. To nadana z poprawiających dolegliwości trawienne, takie jak wzdęcia, gaz, niestrawność i zaparcia. Z tego powodu powszechne jest wypić filiżankę herbaty anyżu po dużym posiłku. Yansoon może również przyczynić się do zmniejszenia nudności i złagodzić bóle miesiączkowe.