Biały Świątynia w Chiang Rai, Tajlandia

Posted on

Biały Świątynia w Chiang Rai, Tajlandia
Oficjalnie znany jako Wat Rong Khun, Świątynia w Chiang Rai Biały został wabiąc turystów na północ od Chiang Mai od 1997 przykładzie epickiego dzieła jedyny w swoim rodzaju został stworzony przez ekscentrycznego lokalnego artysty, Ajarn Chalermchai Kositpipat. Zaprojektował i zbudował Świątynię biały z własnych funduszy.

Chociaż świątynia czystej bieli silnie przedstawia motywy i symbolikę z buddyzmu Theravada, artysta nie bierze siebie zbyt poważnie. Pan Kositpipat traktuje odwiedzających do artwork zapchane odniesień do bohaterów komiksowych, filmy science-fiction oraz innych współczesnych tematów.

Tak, Wat Rong Khun jest bardzo dużo atrakcji turystycznych. Nie porównuj go do starożytnych świątyń znaleźć gdzie indziej w Tajlandii. Zamiast myśleć o Białej Świątyni jako wspaniałym przykładem sztuki i architektury budowanej przez miejscowego artystę do wyciągnięcia więcej turystów do swojego rodzinnego miasta.

O Świątynia Biała (Wat Rong Khun)

Biały kolor został wybrany na Wat Rong Khun, ponieważ artysta czuł, że złoto – zwykle kolor wybrany do innych świątyń w Tajlandii – „nadawał się do ludzi, którzy pożądania dla złych czynów.” Budynek WC rzeczywiście jest złoty kolor.

Most Cyklu Odrodzenia prowadzi do Bramy Niebios; dwa zacięte opiekunowie chronić drogę. Wyciągniętej ręce w jeziorze przeklętych dusz idących w górę reprezentują światowe pragnienia, takie jak chciwość, pożądanie, alkohol, palenie tytoniu i innych pokus. Patrzcie uważnie na drobne szczegóły, takie jak to, co może być trzymając ręce. Ludzie muszą przejechać przez most, z pominięciem pokusie, aby wejść do nieba.

Biała Świątynia została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 2014 roku Kositpipat rzeczywiście twierdził, że miał zamiar zburzyć całą strukturę – dzieło jego życia – ze względów bezpieczeństwa. Po bliższym przyjrzeniu się, świątynia została ponownie uznana za bezpieczną dla zwiedzających. Przywrócenie kontynuowane przez lata, a popularność najsłynniejszej atrakcji Chiang Rai rosła.

Główny budynek, znany jako ubosot , nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić tłumy, które przychodzą, żeby go zobaczyć. Ale to nie jest zwykła świątynia ubosot: Murale wewnątrz przedstawiają postacie, począwszy od Harry’ego Pottera i Hello Kitty do Michaela Jacksona i Neo z Matrix filmów!

Przez dziesięciolecia Kositpipat twierdził, że nie chce pieniędzy, aby być czynnikiem w projekcie. Komunikat anty-chciwość widać w pracach na całym terenie. On nawet ustawić ograniczenia na ilość pieniędzy, które organizacje mogłyby podarować! Opłata za wejście 50 bahtów (mniej niż 2 USD) dla zagranicznych gości, w końcu dodaje się w 2016 roku na pokrycie kosztów utrzymania.

Wskazówki do świątyni Białego w Chiang Rai

Po pierwsze, dostać się z Chiang Mai do Chiang Rai.

Biała Świątynia jest nieco ponad sześć mil (około 13 km) na południe od miasta na przecięciu autostrady 1 i autostrady 1208.

Najbardziej leniwym rozwiązaniem dla dotarcie do świątyni White jest przyłączyć się zwiedzanie (dostępny w większości pensjonatów i hoteli), który obejmuje Świątynię biały, czarny House i innych zabytków. W przeciwnym razie, można wynająć skuter i jechać samemu; tylko dostać się na autostradzie i udać się na południe – nie można przegapić błyskotliwie świecącym Biały świątyni po prawej stronie. Ruch na autostradzie 1 między Chiang Mai i Chiang Rai mogą być szybkie i intensywne. Bądź na lewo i jechać ostrożnie!

Inną opcją jest łatwy do osiągnięcia Białej Świątyni ma podjąć southbound autobusem z dworca autobusowego w mieście. Powiedz kierowcy, który chcesz zatrzymać się w Wat Rong Khun. Aby dostać się z powrotem, trzeba albo wynająć tuk-tuk lub flagę w dół autobus w kierunku północnym.

Zwiedzanie Wat Rong Khun w Chiang Rai

  • Godziny: Biała Świątynia jest otwarta codziennie od 8 rano do 5 po południu i do 5:30 pm w weekendy.
  • Wejście: 50 bahtów dla obcokrajowców; darmowe dla obywateli Tajlandii.
  • Dress Code: Chociaż oryginalny wystrój obejmuje Batman, Kung Fu Panda i inne postacie z Hollywood, świątynia bieli jest nadal uważane za miejsce religijne. Ramiona i kolana powinny być pokryte; sarongs są dostępne do wynajęcia. Shirty z motywów religijnych lub obraźliwe nie powinny być noszone.

Teren świątyni

Biała Świątynia mieści się w związku z pięknych budowli – nawet złoty budownictwa mieszkaniowego toalety jest misternie zdobione! Na pewno nie będzie musiał się martwić o korzystaniu z brudnej toalety squat jak to często spotykane w innych atrakcji.

Wishing dobrze znajduje się w świątyni wraz z wieloma innymi pagody i struktur artystycznych. Łatwym-miss budynek za Świątyni białe domy sztukę religijną przez Kositpipat. Sala Relikwii jest interesujący również. Tak, istnieje kilka sklepów z pamiątkami, grafika i sprzedaży pamiątek utrzymać koszty wstępu na niskim poziomie.

Bądź na poszukiwania ukrytych motywów i bohaterów wśród potępionych, którzy nie zostali wpuszczeni do nieba przez dwóch strażników. Zobaczysz jedną rękę ze złym nastawieniem, dłoni Wolverine, kosmici, znaki pokojowych, broń, i wiele innych ukrytych znalezisk.

O artyście

Biały Świątynia w Chiang Rai to opus magnum od słynnego artysty, Chalermchai Kositpipat , ten sam genialny umysł za Black House i kolorowe wieża zegarowa w centrum miasta Chiang Rai. Zbudował świątynię biały z pomocą ponad 60 zwolenników w osobistym kosztem ponad 1,2 miliona dolarów amerykańskich dolarów. Kositpipat jest bardzo oddany swojej pracy i raz wyprodukował ponad 200 obrazów rocznie, aby pomóc sfinansować projekt. W jednym z wywiadów stwierdził, że on zaczyna się każdego dnia o 2 w nocy z medytacji.

Chiang Rai słynna wieża zegarowa została zakończona w ciągu trzech lat, jak w przypadku wszystkich prac Kositpipat jest, to było zrobione tak na własny koszt z miłości do Chiang Rai. Lekkie pokazy są na 7 pm, 8 pm i 9 pm nocnej.

ekscentryczna praca Kositpipat waha się od pięknych prac plastycznych religijnych ekscentryczne, kiczowatych kawałków z silnymi wiadomości. Jeden przedstawia George W. Bush i Osama Bin Laden jazda pocisk nuklearny w przestrzeni razem. Nawet późno Król Bhumibol Adulyadej był jednym z klientów Kositpipat głównej!

Po Białej Świątyni

Logiczną kontynuacją wizyty w świątyni białego jest jechać 12,5 mil (20 kilometrów) na północ od autostrady 1, aby zobaczyć swój odpowiednik: The Black House, znany lokalnie jako Baan Dam.

Chociaż świątynia reprezentuje niebo Biały, Czarny Dom – często błędnie określane jako „Black Temple” – reprezentuje piekło. The Black House jest trudniejsze do znalezienia. Przejazd na północ na Highway 1, i spojrzeć na mały zjazd po lewej stronie. Postępuj zgodnie ze znakami lub zapytać o Baan Dam.

Wizyta w świątyni Białej można również łączyć z podwyżką do ogłuszania, 70 metrów wysoki wodospad Khun Kon w parku narodowym. Skręć w lewo na 1208 przy wychodzeniu Białej Świątyni, potem drugi w lewo na 1211, gdy kończy się droga. Kierujemy się do upadków. Przystanek w drodze powrotnej do miasta na Singha Park na szybki zdjęcie z gigantycznym złotym lwem.