Bir Cambridge Noel Gelenek Açık Tümüne – Kral itibaren Tatlıses

Posted on

Bir Cambridge Noel Gelenek Açık Tümüne - Kral itibaren Tatlıses
Kral’ın, Cambridge Üniversitesi Noel arifesi şarkısı hizmetten Tatlıses dünyanın en ünlü şarkısı hizmetlerden biridir. Ve sabır olan herkes ücretsiz olarak gidebilirsiniz kuyrukta bekleme.

Cambridge, İngiltere College Chapel için kafa Ama hepsinden önce sen Katılmayı planlıyorsanız hangi hizmetin bildiğinizden emin olun. Kral iki popüler yayın Carol hizmetler vardır. Sadece bir gerçekten Noel arifesinde gerçekleşir ve sadece bir halka açıktır.

Kral itibaren Tatlıses

BBC2 tarafından ve BBC televizyonunda dünyada Noel arifesinde gösterilen cüppeli koro ve mum aşina televizyonda Carol servisi, aslında bir davet izleyici ile Aralık ayında erken kaydedilir. Bunlar yaklaşık 60 yıldır, hemen hemen, bu şekilde yapıyorum

Bu tamamen farklı bir hizmettir Nine Lessons ve Carols Festivali Noel arifesinde 15:00 GMT (10:00 EST ve 07:00 PST) BBC Radio 4 canlı yayınlanan ve dünya çapında tatil sezonu boyunca dinleyicilerin milyonlarca etmek. Biraz sabır ve sıcak bir ceket ile – Bu katılabilir biridir.

1880 yılında oluşturulan bir uyarlanmış hizmet, birinci Dünya Savaşı bitiminden sonra bir aydan biraz, 1918 yılında Noel arifesinde Kral’ın düzenlendi O BBC tarafından ilk yayın 1928. Bugün oldu, en azından 450 radyo dahil istasyonları, Amerikan Kamu Medya ağ yayını taşırlar. Neredeyse 90 yıl civarında olmuştur ve bu yana kiliselerin binlerce biçimini benimsediler beri, bunu dinleyerek büyümüş iyi bir şans var.

İşte Katılacaklar nasıl

Dokuz Lessons ve Carols King College Şapeli Festivali katılmak isteyen herkese ücretsizdir ancak sabır gerekir ve bir koltuğun bir şans için çok erken sıraya razı olmak zorunda bu yüzden son derece popüler:

  • halkın ilk üyeleri Kral College gerekçesiyle kabul edildiği zaman insanlar sabah 7:30 sıraya başlar.
  • Giriş sadece King’in Parade üzerinde ana kapısı geçer. College içine Diğer tüm kapıları kilitlenir.
  • kolej hamallar hattını birleştiren insanların sayısını. şapelde yer olduğu kadar dizilmiş çok sayıda olmaması koşuluyla, hamal onlar oturmak için olası yeni gelenlere söyle.
  • Genellikle, 9:30 ile kuyrukta herkes muhtemelen bir koltuk alacak, ancak garanti değil.
  • sıcak giydirin ve taşınabilir bir şey getiriyor düşünün – katlanabilir baston koltuk gibi – kiliseye kapıları 1:30 kadar açık olmadığı için oturup. hizmet 3 de başlar ve yaklaşık 4:30 biter.
  • Eğer Kolej arazisinde girdikten sonra, tuvalet imkanları mevcuttur ve kolej kahvehane açık ve içecekler sunan olduğunu.
  • Sen şapelin içine çanta, paket ya da katlama koltuk getirmek olamaz ancak belirlenen bir alanda hamal ile tüm bu bırakabilir.

Engelli için özel Kabul

peşin bilet sınırlı sayıda çünkü sakatlık veya hastalık kuyrukta duramayabilirsiniz insanlar için kullanılabilir. Eğer posta ile başvurmaları gerekmektedir biri gerekir eğer öyleyse bu biletler için talep yüksektir. 2018 yılında onlar posta uygulaması dönemi kapalı bir ay traş gibi görünüyor; şimdi her geçen yıl olduğu gibi, yerine Ekim sonu 30 Eylül biter. Bu yıl bilet üzerinden değil, eğer öyleyse, şans dışında. Sadece daha iyi bir şans gelecek yıl için, 18 Mayıs en kısa sürede başvuru süresi açılır açılmaz da posta uygulamasını olsun.

Dean, Kral College, Cambridge CB2 1ST İngiltere’ye PA uygulamaları gönder.

King College Şapeli, Cambridge Bulma

King College Şapeli şehir merkezinde Kral on Parade King’in College toprağa içindedir. Noel arifesinde toplu taşıma normalden daha erken biter ve genellikle çok yoğun ama önceden planlamak durumunda nispeten kolayca King College Şapeli ulaşmak mümkün olmalıdır.

Trenle

Düzenli direkt trenler bırakın Londra King Cross İstasyonu çok erken saatlerinden itibaren Cambridge için. Gezi bir saat ve 20 dakika sürer. Sık sık tren de mevcuttur Londra Liverpool Street istasyonuna Stansted Havaalanı aracılığıyla. Bu tren yaklaşık bir saat bir 40 dakika sürer. En geç yaklaşık 6:15 am daha Londra’yı terk Planı (yani sabah, sağ 06:15 bulunuyor) Eğer Carol hizmet kuyruğunda için yeterince erken gelmesi istiyorum.

En ucuz, (2018) gidiş-dönüş ücreti peşin yaklaşık £ 36, ama Londra ve Cambridge arasındaki tren hizmetleri, sürüş bir koç alarak hatta üzerinde kalan göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz böylece Aralık ayında kesintiye planlanıyor. böylece önceden bilet rezervasyonu emin olun daha önce Noel arifesinde normalden daha servisler ucunu dönün. programları için National Rail sergileyin ve tren kitaba – ne kadar erken ucuz öyle olacak kitap.

Tren istasyonu şehir merkezine yaklaşık 1.3 mil. Hiçbir taksiler mevcut değilse, almak otobüsler 1 veya 7  Cambridge Emmanuel Street. Her iki hizmet Noel arifesinde çalıştırın.

Koç tarafından

Arasındaki Hizmetler Victoria otogarına Londra’da ve Cambridge şehir merkezine yaklaşık bir saat arasında sürebilir ve Noel arifesinde 45 dakika ile üç saat. İki tek yönlü bilet satın gidiş-dönüş ücreti, yaklaşık £ 15 olduğunu. Aslında bu özel yolculuk için otobüs yolculuğu önerilmez. Kral evinde Carol için sıraya zamanında gelmesi için, 5 pm hakkında ileriye 3 saate kadar sürebilir gelen, 04:20 am ve dönüş yolculukları bir otobüse binin gerekirdi. Kontrol National Express Koçlar saat ve ücretler için.

Arabayla

Cambridge büyük ölçüde merkezinde yayalara küçük bir şehirdir. Noel arifesinde son dakika alışveriş ile kalabalık edilecektir. Eğer Londra’dan sürücü planlıyorsanız, bol zaman izin planlıyoruz. Sadece 63 mil uzakta olabilir ama tek başına Noel arifesi izin kolay 63 mil herhangi bir gün değil.

Yapabileceğiniz en iyi şey şehrin dışında park ve şehir merkezine (bir park et-binmek ücret için genellikle) makul fiyatlı yerel otobüs alabilir şehrin Park and Ride otoparkları, seçmektir. Madingley Road Park & ​​Ride Kral’ın yakın. Park en fazla 18 saat £ 1 ve otobüs £ 3 her şekilde maliyeti. Noel arifesinde 2016 tarihinde normal Cumartesi hizmeti yoktur ama ilk otobüs 8 am otopark alanı bırakır.

Şehir merkezi otopark mevcuttur ama sen doğrultusunda bekliyor olabilir süreyi artı hizmet kendisi için zamanı eklediğinizde, park etmek 30 £ abouat harcama yeterli olabilir. En yakın şehir merkezi otopark Grand Arcade otopark Corn Exchange Caddesi üzerinde, Cambridge CB2 3QF.