Bir Fransız veya Paris Cafe Coffee Sipariş nasıl

Posted on

Café au Lait, Espresso, Café Américain, Café Deca ve fazla Dili

Bir Fransız veya Paris Cafe Coffee Sipariş nasıl

Fransız kafe Dünyanın en iyi kahve bazıları hizmet ama her birimiz kendi tercihleri ​​vardır ve dil engeli menüsünde sağ kahve sipariş bloke edebilir. Eğer kafein olamaz, bu daha da önemli olabilir.

Fransa’da kahve sipariş it a olmayı öğrenin café au lait veya bir espresso. İşte Fransa’da temel kahve stillerinin yıkık yanı sıra sık kullanılan kahve terimler olduğunu.

Fransız kahve içecekler

Un kafe  ( kaf-ay ) ilave hiçbir şey güçlü siyah kahve küçük fincan, ama bir espresso gibi demlendi kadar güçlüdür. Eğer bir süredir Fransa’da oldum, sen sipariş insanları duyabilirsiniz un petit kafeun kafe basitun kafe noirun petit noirun kafe ifade veya  un ekspres . O ne istediğinizi açıklamak istiyorsa Veya garson bu ifadelerden birini diyebilirsiniz.

Un kafe Serre (kaf-ay se-ışını) daha güçlü bir espresso olduğunu.

Un sütlü kahve (kaf-ay oh-lay) New Orleans’ de servis edilir gibi Amerika’da popüler olan bir Fransız kahve tarzı  Café du Monde . Fransa’da, bu basitçe buğulanmış süt ile ekspres kahve büyük bir fincan olduğunu ve hemen hemen her zaman harika. Bazen senin gibi yağmaya süt buharının sürahisiyle, fincanda sunulduğu kahve alabilir alacak.

Eğer daha fazla kahve ister veya yanlışlıkla sadece sipariş ettiyseniz petit kafe , sizin için sormalısınız du lait s’il vous plaît (due-lay, voo oyun bakınız) .

Fransız kuralları: Fransız bir alacak kafe sütlü  kahvaltıda değil, öğle veya akşam yemeğinden sonra hep içeceksiniz zaman un kafe. Özellikle sorduğunuz sürece, kafe tatlı peşinden gelecektir.

Fransız da genellikle düz kruvasan alıp kahvaltıda kahve içine dunk olacak.

Bunun için diğer terimlerdir kafe frenk  ( ka-fay kremm ), ya da sadece un frenk krem oldukça ince olmasına rağmen krem ile birlikte gelir.

Un kafe Allonge (kaf-ay a-lon-Jay)  su ile seyreltilir, bir ifade edilmektedir.

Un kafe décafféiné  ( kaf-ay gündüz kaf-ay-nay ) kahve kafeinsiz edilir. Hala kimseye kahveyle süt (lait) veya krem (creme) istediğini söyle gerekecektir. Bazen un Deca kısaltılmış oluyor

Un kafe noisette  ( kaf-ay nwah-zett ) içinde krem bir çizgi ile espresso. Çünkü kahvenin zengin, koyu renk, fındık için Fransız “noisette” denir. Ayrıca, sadece une noisette isteyebilirsiniz.

Un kafe Américain  ( kaf-ay ah-ree-kan verebilir geleneksel Amerikan kahve benzer) süzülür kahve. Aynı zamanda denir c AFE filtre (  ( kaf-ay his-tepsi)

Un kafe Leger  ( kaf-ay lay-Jay ) su iki katına sahip espresso edilir.

Un kafe parlatılmış (kay-ay  glas-ay) Buzlu kahve ancak bu geleneksel Fransız kafelerde bulmak sıra dışıdır.

Diğer Fransız kahve terimler

İşte kahve sipariş veya bir Fransız kafe ziyaret ederken yararlı bir gelecek diğer şartlar şunlardır:

Sucré  ( Soo-kreh ) – şeker. Caf é lar masaya şeker varsa veya kahve ile daire üzerinde iki küp sarılı şeker getirecek ya. Fransız kahve kuvvetli olduğundan, daha istemek için istiyorum, bu yüzden isteyebilir Artı de sucre, s’il vous plaîtPloo Yaa soo-khruh, bkz voo oyun .)

Fransız kongre: Fransız genellikle kuşbaşı şeker alır ve fincan içine daldırın, o zaman yemek kahve ile doldurmak için bekleyin.

Édulcorant  – ( AY-doohl-ko-Ronn ) – tatlandırıcı

Çikolata chaud  – ( Shoh-ko-LAH gösterisi) – sıcak çikolata

Un thé  (tay) – siyah çay

Un thé vert  (tay verr) – yeşil çay

Une tisane (tee-zan)une infüzyon  (bir-vay-Zee-on) – bitki çayı

Nerede kahvenizi içmek için

Eğer takip etmelidir Fransa’da bazı gelenekler vardır. Eğer Aceleniz veya daha ucuz bir içecek istiyorsanız, o zaman senin içmek petit kafe bu tercih halk ile barda. Ayrıca dışarıda bir masada bir kahve için fiyat daha olabileceğini unutmayın; Bütün sonra uzun süre orada oturup olasılığı yüksektir.

Ve nihayet küçük bir uyarı:  Un kafe LIEGEOIS  kahve dondurma dondurma: Bir içecek değil, bir tatlı değil.