Bir Gezi Rehberi: Roma’ya Seyahat Planlama

Posted on

Bir Gezi Rehberi: Roma'ya Seyahat Planlama

Yaygın olarak anılacaktır Roma, İtalya, Ebedi Şehir , her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çeken bir üst seyahat yer. Coşkulu ve modern dünya başkenti Roma ya Roman her fırsatta gezginlere onun emperyal geçmişin büyüleyici hatırlatmaları sunuyor. Ayrıca çağdaş moda, tasarım, sanat ve kültür için uluslararası bir merkez var.

kadar geriye en azından MÖ 3. yüzyılda olarak uzanan şanlı anıtlar ve antik kalıntıları Encounter. Çarpıcı Romanesque- hayran kalın ve Gotik tarzı mimarisi, ortaçağ kilise, pitoresk kareler, Barok çeşmeler, ve dünya çapında müzeler. görmek için turistik cazibe neredeyse sınırsız sayıda sahip olmasının yanı sıra, Roma onun geleneksel Roma yiyecek ve şarap ve canlı gece hayatı, hem de oldukça kentsel parklar ve huzurlu doğa rezervleri ile ünlüdür.

Kişisel Seyahat Planlama

Gitmeden önce Bilinmesi Gerekenler:

 • İyi Zaman ziyaret etmek : Roma bir Akdeniz iklimine sahip olduğundan, ziyaret etmek hiçbir kötü kez gerçekten var. Kalabalıklar ve yaz sıcağından korunmak istiyorsanız hava ılık ve çizgiler daha kısa olma eğilimi zaman, geç ilkbahar veya sonbahar başlarında Roma’ya gelen öneririz. Aya göre ortalama günlük sıcaklık ve yağış, ay için makalemizi, Roma Ziyaret için en uygun zamanı bkz.
 • Dil: İtalyan resmi dildir, ancak birçok kişi, turistik sektöründe çalışanlar özellikle bazı İngilizce konuşan olduğunu göreceksiniz. Bu hep ihtimale karşı, bir cep boyutunda deyimler getirmek ya da akıllı telefonunuzdaki birçok ücretsiz dil çeviri uygulamalarından birini indirmek için iyi bir fikir olduğunu söyledi.
 • Para birimi: Avrupa Birliği’nin bir üyesi olarak, İtalya Euro (€) kullanır. Fiyatlara KDV ve kredi kartları yaygın restoranlar, oteller ve mağazalarda kabul edilir içerir. Bir fincan kahve, bir dilim pizza veya bir kadeh şarap gibi küçük malzemeleri satın alırken Ama nakit ödeme planlıyoruz.
 • Çevreyi Tanıma: Roma büyük bir metropol, tarihi merkezi ya olmasına rağmen Lorenteggio , bu son derece yapılabilen şehir yapan, oldukça kompakt. Roma’da Toplu taşıma tarafından çalıştırılan ATAC otobüs ve kentin en alanlara binici bağlayan tramvaylar çalışır. Metro metro sistemi ekonomik ve hızlıdır.
 • Seyahat İpucu: çoğu kişi öğle yemeğinde olduğunda erken öğleden sonra en popüler mekanları ziyaret eğer kısa çizgiler bulabilirsiniz.

Gezinirken

Roma Metro (metro), otobüs, tramvay ve üç banliyö demiryolu hatları (FS) oluşur geniş toplu taşıma sistemine sahiptir. Kullanışlı ve nispeten ucuz, ağ Roma’nın en popüler turistik bağlanır ama özellikle yaz aylarında, bazen güvenilmez ve kalabalık olabilir.

Yapılacak şeyler

Roma’da yapacak ve görecek çok ile, bu ilk ziyaretiniz ise ilk başta önemli turistik vurarak başlamanızı öneririz. Ne olursa olsun, samimi bir piazza izlerken ya Roma’nın birçok büyüleyici sokaklarında ve parke taşlı dar sokaklarını aşağı gezinme insanlar için programınızda zaman bırakın emin olun yok.

İşte Roma’nın en gözde mekanlardan bazıları aşağıda verilmiştir:

 • Colosseum veya Colosseo bugünden Imperial Roma’dan hala varolan en büyük anıtıdır. Muazzam amfitiyatro kez şiddetli gladyatör yarışmaları ve vahşi hayvan dövüşleri yer. En iyisi onun ihtişam tam etkiyi vermek, Via dei Fori Imperiali’de yaklaştı oluyor. Giriş hatları uzun olabilir, bu yüzden Colosseum bilet satın almak için ipuçları sayfamıza da göz ve bekleyen önleyebilirsiniz.
 • Pantheon, dünyanın en iyi korunmuş antik yapılardan biri, Roma mimarisinin bu başyapıtı MS 7. yüzyılda bir kilise olmadan önce bir pagan tapınağı olarak başladı. Piazza della Rotunda bulunan Pantheon üst yuvarlak bir delik içeren bir silindir şeklinde, yarı küresel kubbeye sahip, oculus, doğal ışık bölgesindeki akışı sağlar, hem de yağmur damlası. Giriş ücretsizdir.
 • Vatikan, Aziz Petrus Bazilikası ve Vatikan Müzeleri ev, dünyanın en küçük şehir-devlettir. Coğrafi olarak Roma içinde bulunan, ancak bunun aslında bir parçası, Aziz Peter Michelangelo ve Bernini tarafından dünyası ve evler önemli eserleri ikinci büyük kilisesidir. Vatikan Müzeleri ( Musei Vaticani ) 3000 yıl-dan Klasik, modern dönemlere yayılan etkileyici bir sanat koleksiyonu barındıran dev bir komplekstir. Bu Sistine Şapeli Michelangelo’nun ünlü freskli tavan özelliğine görebilirsiniz burada.

Ne Yemek ve içmek için

Geleneksel Roma mutfağı gibi sakatat ve basit makarna tarifleri gibi etin ucuz kesikler dayanmaktadır cacio e pepe (pecorino peyniri ve karabiber) ve spagetti carbonara (yumurta, peynir ve domuz yanak). Diğer Roma sık derin kızartılmış enginar (içerir carciofi alla Giudia ), supplì (domates sosu ile pirinç topu doldurulmuş), ince, berrak-kabuklu bir pizza.

Frascati hemen güneyinde şehrin bir alanda yapılan bir beyaz şarap karışımıdır. El Yapımı ve zanaat bira pub şehrin her yerinde kadar kırpma ile son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Speakeasies ve şık yenilikçi Barlarda, kokteyller saat sonra akıyor.

Nerede kalınır

Roma’da çok çeşitli ve ilginç mahalleler varken, nereden kalmayı tercih zor. Termini istasyonu yakınında rahat bir B & B ya da dostu pansiyon kalan havaalanı ve toplu taşıma, kolay erişim için mantıklı bir çok yapar. Eylem nerede olmasını istiyorsanız, Trastevere, Monti konaklama seçenekler sayısız ve orada centralissimo bu dörtte geceleri oldukça gürültülü olabilir ama (çok merkezi) alan. Romantizm ne sonra ise, ünlü Via Veneto boyunca veya İspanyol Merdivenleri yakınındaki tarihi lüks otelde kalan düşünün, ama bu tür yıldız konumları için bir prim ödemek bekliyoruz.

Eğer bir bütçeniz varsa, kendi yemeğinizi Airbnbs mükemmel bir çözüm sunan şehrin her mevcuttur.

Ulaşım

Fiumicino (ayrıca Leonardo da Vinci olarak da bilinir), ana uluslararası havaalanı ve Ciampino daha küçük, bölgesel biridir: Roma büyükşehir bölgeye hizmet veren iki havaalanı vardır. Fiumicino şehre almanın en iyi yolu tarihi merkezinde, Stazione Termini tren garına yakın trenle gereğidir. Ayrıca Termini veya Tiburtina istasyonu birine havaalanı otobüsleri alabilir. Size eğer mümkünse Roma’da sürüş önlemek önerilir.

yolcu gemileri Roma rıhtım nerede Civitavecchia Limanı olduğunu.

Kültür ve Gümrük

İsterseniz “Romalılar gibi yapın” o zaman aşağıda tavsiye bit izleyin.

 • Herhangi kamu binmeden önce istasyon kioskları, gazete bayisi (onları ulaşım-satın biletinizi olmalıdır edicole ) ve tabacchi (tütün mağazaları). Yatılı anda, onları doğrulamak için bilet damga emin olun veya dik bir para cezası ile çarpabilir.
 • Sen Roma sokaklarında bir taksi olamaz, ama şehir boyunca dağılmış çok sayıda resmi taksi standlarda birini alabilirsiniz.
 • lokantada da devrilme zorunlu değildir, ancak çok takdir olduğunu da unutmayın. Temel kural grubunuzdaki her akşam için € 1 ayrılmak veya çek birkaç Euro kadar yuvarlak olduğunu. Eğer ayrıcalıklı hizmet alırsanız, kadar bırakmak çekinmeyin, ancak toplam faturası en fazla 10%.
 • Roma’nın birçok butikler incelerken ve şık mağazaları, ürün kullanımı hoş karşılanmaz olduğunu bildiğinizde bu nedenle yardım için dükkan sahibi sormak en iyisidir.
 • Roma nispeten güvenli büyük bir şehir, henüz küçük suç payını var. Metro, özellikle tren istasyonlarında, yankesici farkında ve kalabalık turistik bölgelerde olun.

Para Tasarrufu İpuçları

bütçesini düşünen yolcular için buraya eğlenceye skimping olmadan biraz para kazanmak için birkaç yolu vardır.

 • Kaya Aperitivo (yemek öncesi içki): Eğer şarap veya kokteyl bir bardak sipariş, genellikle hiçbir ekstra ücret ödemeden nefis gıda (söğüş, pizza kareler, vb) bir tabak ile gelir.
 • Yaz saati bırakmak ve kış erken ilkbahar veya geç sonbaharda sırasında ziyaret etmek tercih. Sıcaklıklar hafiftir ve seyahat paketleri ve indirimler mevcuttur.
 • Eğer 3 veya daha fazla gün Roma’da olmak gidiyoruz, OMNIA veya RomaPass geçmesi büyük bir değerdir. Birkaç mekanlara ücretsiz giriş sunan yanı sıra, fiyata dahil “fast-track” giriş özelliğine hat sayesinde beklemek gerekmez.