Skip to main content

Bir İlk Kez Singapur’da Ziyaretçi Kılavuzu

ve En Zengin – – Seyahat Hedef Güneydoğu Asya’nın en küçük Hakkında Bilmek için

Bir İlk Kez Singapur'da Ziyaretçi Kılavuzu

Bir küçücük ulus ortalama Amerikalı şehrin büyüklüğü bir bakışta tanımak kolay olurdu düşünmek istiyorum, ama Singapur beklentilerini meydan okuyan uzmanlaşmıştır.

Dünyanın en iyi havaalanı ev sahipliği yapan Asya’nın en çarpıcı mimarisi ve komşularının üst mutfak geleneklerinden ödünç lezzetli yiyecek sahnenin bazı, Singapur büyüklüğü orantılı komple seyahat deneyimi sunar.

Pahalı? Evet, bir gurbetçi iseniz , ancak ulaşım, konaklama ve yemek meraklı gezginler ucuz olabilir. Çok yerleşik-up? Parklar ve doğa rezervleri Singapur’un kara alanının üzerinde yüzde 40’ını oluşturuyor. Baskıcı? Zorlukla; Singapur yasaları aslında yerel sanatçılar kendilerini ifade özgür kaptırmak yaratıcı bir merkezdir.

Aşağıda sağlamak bilgilerle işlemini başlatmak: Singapur’a ilk kez ziyaretçilerin açmak için beklentilerin çok şey var.

Benim Singapur gezisi için ne paketi gerekir?

Rüzgar ve yüksek sıcaklık ve nem Singapur’un eksikliği soğuk iklimlerde kullanılan ziyaretçilere bir şok gelebilir.

Şaşırtıcı değil, klimalar ada boyunca olağan hale; Singapur’un geç kurucusu Lee Kuan Yew kendisi ünlü “tarihin sinyal buluşlarından biri” olarak klimayı ilan etti. yerliler gibi yapın, ve eğer açık havada çok uzun yürüyen önlemek – klimalar bir nedeni vardır!

Eğer Singapur gezisi için giysi paketi ne zaman nem ve zaman zaman muson yağmurlarını düşünün. ne zaman kasabasında gevşek ve hafif yaz giysiler kullanın. İş seyahat ediyorsanız bir resmi iş yemeği katılıyor sürece, akıllı gündelik genellikle kabul edilmektedir. Ceket ve kravat orada burada tek istisna ile, iş toplantıları için hala önemli iki faktör.

Singapur ziyaret etmek pahalı mı?

Singapur’un resmi para birimi Singapur Doları (SGD), ve 100 sent ayrılmıştır. Yabancı para birimleri, seyahat çekleri ve kişisel çekler çoğu banka ve lisanslı para değiştiriciler de değiştirilebilir. ATM’ler bütün Singapur üzerinden bulunabilir ve kredi kartları yaygın olarak kabul edilmektedir.

Singapur’un birinci dünya durumu da bölgenin geri kalanında da masrafları seyahat kıyasla genel olarak yüksek fiyatlar anlamına gelir. Singapur’da bir sıkı bir bütçe seyahat biraz daha zor ama tamamen imkansız. Singapur’un para, bankalar, sarraf ve bu makalede diğer para ipuçları hakkında okuyun Singapur para .

Ben Singapur uçmak için vize gerekecek mi?

ABD pasaport sahiplerinin görülmeye geçişte Singapur girmesine izin verilir. Pasaport geldikten sonra en az altı ay süreyle geçerli olup olmadığını yalnızca Singapur girmesine izin olacak ve ileriye kanıtını göstermek veya geçit dönmelidir: Bazı sınırlamalar uygulanır. Vize uygulamasının tam bir listesi için bkz Singapur Göç ve Kontrol noktaları Kurumu web sitesi .

Singapur merkez Güneydoğu Asya’da yer ve bölgenin geri kalanına bütçe havayolu bağlantılarının bolluğu göz önüne alındığında, seyahat etmek en kolay ülkelerden biridir. Changi Havaalanı aynı zamanda Asya ve dünyanın geri kalanı arasında büyük seyahat hub var, Singapur içine sadece uluslararası ağ geçidi değil.

Singapur güvenli mi?

Befits birinci dünya ülkesi, Singapur çok güvenli bir yolculuk hedefi, bölgenin en aile dostu yerlerinden biridir. İlk Güneydoğu Asya etrafında terörizm tehdidine tarafından teşvik hükümetin sıkı güvenlik önlemleri, güvenli hedef olarak Singapur’un itibarını artırmak devam ediyor.

Sadece ilaç değil, aynı zamanda vandalizm ve politik aktiviteyi kapsayan – Singapur’un ünü kısmen o kitaplara sıkı yasalar vardır gerçeğiyle kadar tutulur. Singapur’da kötü davranıyor Turistler yasa inmesi beklemeliyim sert onların maskaralık üzerinde.

Singapur Alkol almak yasak değildir, ancak son kurallar kalbinizin içeriğine içebilirsiniz alanları sınırlıdır. Singapur işportacı merkezleri bira satan durmuş değil, ama Geylang’da ve Küçük Hindistan’da tezgahları normalden daha katı kurallar var.

Singapurlu yasa Güneydoğu Asya’da yaygın ilaçlara acımasız tutum paylaşmaktadır. Ülkenin İlaçlar Yasası sıkı Kötüye yasadışı ilaç bile küçük miktarlarda ele cezalandırır ve kontrollü maddelerin büyük miktarlarda yakalanan eğer yürütme belirler. Daha fazla bilgi için okuyun: Singapur Uyuşturucu Yasaları .

Nasıl Singapur dolaşırsınız?

Eğer yolumuzu ödemek için bir EZ-Link Kartı var, özellikle otobüs ve tren sürme asmak var ise Singapur içindeki Seyahat oldukça kolaydır. EZ-Link kart herhangi otobüs durağında, herhangi bir 7-Eleven marketinden (ve üst kadar) geçerli satın alıp adada eğitebilirsiniz bir temassız ödeme kartıdır.

, A noktasından B noktasına ulaşmak için üzerinde nasıl göz öğrenmek için GoThere.sg ( resmi sitesi ), düz İngilizce giriş Başlangıç ve varış noktalarını sağlayan bir site, daha sonra demiryolu ve otobüs ızgaralar ikisini de kullanarak bir gezi güzergahı oluşturur .

Akıllı telefon kullanıcıları için, Singapur Kara Ulaştırma Kurumu’nun resmi kullanmak My Ulaşım Singapur Duraklar arasında en iyi şekilde anlamaya | uygulaması (iTunes Android).

Nerede Singapur’da bir otel / pansiyon kitap gerekir?

Buralarda konaklama fiyat açısından yüksek ucunda yalan beklemelisiniz olsa her bütçeye uygun bir Singapur otel var.

dört yıldızlı-ve-up otel odalarında için, aralarında Raffles Hotel and Marina Bay Sands gibi yeni model harikalar gibi tarihi otel Marina Bay ve Orchard daki seçenekleri göz atın. Balestier Road, Katong, Joo Chiat ve Küçük Hindistan daha iyi backpacker ve bütçe kazılar için bilinir.

Bu listeyi okuyun mahalle göre sınıflandırılmaktadır Singapur oteller ; ucuz seçenekleri için, bu listeye göz atın Singapur bütçe otel .

Singapur’da ne yapabilirim?

Singapur etrafında toprakları ülkenin küçük boyutuna gizleyen etkinlikleri çeşitli sunar.

Yenilikçi çıkışları (dirsek sürtünme farklı etnik kimliklere ilişkin anayurdumuzu, antik dükkanlar: Singapur’un farklı, ayrı mahallelerde ulusal deneyimin farklı yönlerini temsil Joo Chiat ve Tiong Bahru ), dünyanın en kaliteli markaları (barındıran otel ve alışveriş merkezi noktaları Orchard Road ) ve düz Jetgiller bir eski İngiliz sömürge limanından yükselen dışında bir ufuk çizgisi ( Marina Bay ve benzeri onun görülecek Marina Bay Sands ve Singapore Flyer ).

Herhangi bütçenin Turistler, şehrin birçok alışveriş merkezleri keşfetmek Singapur’un birçok işportacı merkezlerinden birinde dolduruyor, ya da daha küçük sahilde güneşlenen yapacak çok bulabilirsiniz onun güneye, Sentosa’ya çare ada .

Bir sonraki gezi haklı Singapur konumlar ve macera bir özeti için, listesini okuyun Singapur ziyaret etmek en yaygın nedenler .

Singapur herhangi parklar ya da yaban hayatı var mı?

Adanın gayrimenkul Dikkatli yönetim çoğunlukla yapay rezervuarlar çevreleyen, park alanının tahmini% 47 ile Singapur bırakmıştır.

Singapur MRT sağ 74 hektarlık önünde durur Singapur Botanik Bahçeleri , ülkenin tek UNESCO Dünya Mirası. Bu park süresinin İngilizce Peyzaj Hareketi çizgisinde İngiliz sömürgeciler tarafından inşa 1859 yılında kurulmuştur. Bugün, bitkilerin 6.500 fazla türün Orchard alışveriş bölgesine sadece kısa bir mesafe bulunan güzel-bakımlı parkı alanı kapsamaktadır.

Büyük parklar, 163 hektarlık gibi Bukit Timah Nature Reserve ve 202 hektarlık Buloh Wetland Reserve , şehir merkezine daha da bulunabilir. Orman gölgelik geçtikten onun 25 metre yüksekliğindeki TreeTop Walk eski edin; göçmen kuşların nefes kesen çeşitli barınma onun mangrov için ikinci ziyaret.

Gibi yerlerde ile hayvanat dünyasında Singapur’un öncü, Singapur hayvanat bahçesinde , Jurong Kuş Parkı ve Singapur Gece Safari insancıl açık muhafazaları içinde yer size dünyanın en tehlikede hayvanların bazılarına bir yakın çekim göz sunan.

Singapur onun takvimde hangi festivaller var?

Singapur’un sosyal takvim gibi olaylarla, ada ilginç yıl boyunca tutar Çin Yeni Yılı ve Formula hafta sonu .

bölgenin geri kalanında da olanlarla üst festivallerinden birçok ülkenin hisse: Singapurlular Ramazan, Güneydoğu Asya’daki diğer Müslüman ülkeler ile aynı Müslüman tatil sezonu kutlamak; aynı şekilde, ülke yılın sonunda dünyanın en unutulmaz Noel ve Yeni Yıl festivallerinden birini atar.

Daha eksiksiz bir görünüm için, bizim listesini okuyun Singapur festivaller etrafında gezi planı.

nerede ve – – Ne Singapur’da yerler?

Tabii, Singapur’un çok pahalı restoranlar bir nane geçirebilirsiniz, ancak bir nedeni var bu ülkenin sokak gıda Güneydoğu Asya’nın en iyi şehirlerinden biri. “İşportacı merkezleri” olarak bilinen gıda mahkemeler ambiyans ve klima onların genel sıkıntısı rağmen, Asya yemekleri geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Singapur’un geniş kapsamlı gıda Singapurlu halkın kültürlü karışımını yansıtır. Hint biryani standları çoğu yerde Batı gıda kabinleri ve şehriye tezgahlarda jostle. herhangi bir üst Singapur işportacı merkezinde, turistlerin roti kaya üzerine kahvaltıya ölülerle çalışma ile karıştırmak, ya da Hint Kanton, Hokkien, Malay ve “Batı” gıda ile yüzlerini şeyler.

Fiyatları (5 $ size büyük bir yemek satın alır) düşüktür ve hatta sadece biraz ekstra için yemekle birlikte gitmek için bir kaplan bira sipariş edebilirsiniz.

Singapur’da alışveriş değer mi?

Evet edilir – birine gidin Singapur’un en büyük alışveriş bölgelerinden ve ülkenin gayri resmi milli sporda katılmadan olacak!

Orada hemen hemen her ay (en büyük olmanın bir satış Ağustos ayında Büyük Singapur Satış ) ve alışveriş çok onlar Chinatown shophouses bakarak veya Orchard Road üzerinde prim mağazaları ziyaret olmanıza yapılan alabilirsiniz.

Turistler pratikte izin havaalanında alımlarında iade alabilirsiniz vergisiz alışveriş bir ziyaretçinin geçişi ile herhangi bir gezgin için.

Bizim okurken Daha çok dışarı bulacaksınız Singapur’da alışveriş için rehber .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *