Skip to main content

Brighton Kılavuzu: Şeyler, Yerler “Londra’nın Plajı” nde, Yemek yeme, Festivaller ve Eğlence kalmak

Brighton Kılavuzu: Şeyler, Yerler, Yemek yeme, Festivaller ve Eğlence kalın için
Brighton, alışılmadık bir sahil tesisi için, kentsel kalça, renkli ve. “Londra’nın plaj”, 60 mil sermayeden, onun sahil sunmak için daha fazla dolu bir yıl boyunca günübirlik ya da kısa bir mola yeridir. Alışveriş, yemek, bir fantezi sarayın bir yuh, parlak bir akvaryum, büyük gece hayatı ve tiyatro Regency evlerin bloktan sonra blok – İngiltere’de en doğal iskele saymıyorum – Brighton çok serin yapmak için hoşgörülü ve havadar bir atmosfer ile birleştirmek ziyaret yeri ve daha serin bir yer süre kalmak.

senin Brighton kaçış planı için bu sayfadaki kaynakları kullanın.

Beğenecek misin?

 • Milyonlarca insan yok. En azından 8 milyon kişi her yıl Brighton ziyaret – yaklaşık 6,5 milyon günlük geziler için. Ve Brighton İskelesi bakmak için bir kuyruklu 4.5 milyon pop yuvarlak. Şehir düzenli denizaşırı ziyaretçiler için ilk 20 arasında yer alıyor ve genel İngiltere’nin ilk 10 ziyaretçi gidilecek arasında yer alıyor. Eğer şehirler (siğiller ve tüm) gibi ve bunu seveceksiniz Brighton’ın hoşgörülü, açık tutum paylaşmak population.If Aynı zamanda büyük bir ikamet gey ile İngiltere’nin en popüler eşcinsel yerlerinden biridir.

Ziyaret için en uygun vakit ne zamandır?

aşağıya bakınız – – Brighton büyük kalabalıkları çizmek Her sezon kendi zevklerini ve birkaç büyük festivalleri vardır. Eğer Brighton iskelede rollercoaster ve diğer heyecan sürmek denemek için istekli iseniz blustery deniz meltemleri bir şans daha az olduğu zaman, en iyi Ekim’e Mayıs ziyaret etmek. Yaz aylarında, Brighton plajı ve Şerit haftasonları çok kalabalık olabilir.

Ulaşım

 • Hava: Gatwick Havaalanı trenle yarım saat uzaklıktaki Brighton Londra havaalanlarına en yakın olduğunu.
 • Raylı: Trenler yaklaşık 55 dakikalık bir yolculuk için, bir saat, iki kez Brighton Londra Victoria istasyonundan bırakın. London St Pancras, İskoçya, South Wales ve ülke çapında noktalarından düzenli tren seferleri vardır. En son tren hizmetleri için, National Rail Sorular kontrol edin.
 • Ferry: Transmanche Feribot , Newhaven Le Havre (yaz aylarında) Brighton’dan tren veya araba ile yaklaşık 25 dakika Dieppe düzenli hizmetlerini çalıştırmak ve.
 • Araç: trafik bağlı olarak, Brighton A23 aracılığı M25 Londra çevre otoyoluna yaklaşık 25 dakikadır.

Nerede kalınır

konaklama seçimi küçük konuk evleri arasında değişmektedir ve pansiyonlar butik ve Yeni Çağ hostelries son moda. Sadece iyi bir önerisi almak için emin olun. Brighton pansiyon konaklama bazıları belirgin keyifsiz olabilir ve büyük eski dul otel sayısı gerçekten iyi günler gördük.

Brighton İyi Lezzetli Treat

Eğer Brighton’da bazı balık ve cips deneyin yoksa kendinize bir aptalsın. balık altın, keskin hatlı kızarmış parça ve canlandırıcı bir deniz meltemi yemiş bazı güzel disket İngiliz cips olarak o kadar ince bir şey yoktur. çok daha iyi, Brighton olduğu gibi balık, yerel olarak indi ise.

Orada balık ve yonga yerlerde düzinelerce vardır ve herkesin favori Chippy vardır. çok az için size ödeme tadını sürece çok fazla – – Brighton İskelesi üzerinde tezgahlarda kaçının ve bunun yerine bu yerel sık birini deneyin:

 • Bardsley en – 15 dakikalık yürüyüş plaja ve merkeze değer bir yere ait aile. Veya paket yiyin.
 • Bankacılar -A avizelerle sarhoşluktan, sonraki her ne de. Veya paket yemek için Sadık hayranlar.
 • Regency Kral Yolu üzerinde plajı gören bu İtalyan etkisinde balık ve yonga dükkan ziyaret ünlüler arasında oldukça popülerdir.

Brighton Yapılacak Beş İyi Şeyler

 1. Bazı Kaya satın Brighton İskelesi üzerinde – denize bir mil üçte manzaranın tadını, Victorialıların gibi, iskele tema parkında sonunda deniz üzerinde bir gözü pek gezmeye ya, şans karnaval türü oyunlar şansınızı deneyin. Sonra eve götürmek için geleneksel sevgilinize bir sopa al.
 2. Brighton Rock Jimi Hendrix, Led Zeppelin ve Pink Floyd gibi Kaya efsaneleri Brighton Dome ortaya çıkmıştır. Eski Kral istikrarlı hala bantları, stand-up çizgi roman ve yalnız sanatçı görmek için yerdir. Çok uysal? Concord 2, Komedia veya Hare and Hounds – Neden Brighton’un modern kulüplerin birinde gece hayatının tadını değil.
 3. Diğer yarısı yaşadığı Bakın nasıl Kraliyet Çadırı’nda 18. ve 19. yüzyıllarda Prince Regent için inşa abartılı, fantezi yaz “yazlık”. Daha da iyisi, “diğer yarısı” gibi yaşamak ve orada kendi kraliyet düğün var. Faktörleri vay hakkında konuşun.
 4. Su üzerinde yürümek Brighton standup paddleboard sörf UK merkezidir. Tamamen kült sörf dükkanı de spor için donatılmış alabilirsiniz Okyanus Spor Kurulu Riders Store’da yakındaki Hove Kingsway üzerinde.
 5. Bir sarma şeridi keşfedin daha doğrusu Lanes. Ortaçağ Brightenhelm son kalıntıları Lanes, dar geçitler artık antika ve mücevher dükkanları, bar ve kafeler ile doludur hayatta. Kuzey Laine, şık, new age ve bohem yan yana durduğu bir bölge sokaklarında daha alternatif stil için Ya kafası.

Sen Hakkında Bilmeniz Gereken Yıllık Olaylar

 • Mayıs çoğu için Brighton Festivali, Brighton sanat, müzik, tiyatro, dans, geçit, çocuk etkinlikleri ve çok daha yanar. Birçok etkinlikler ücretsizdir ve hatta bir Fringe Festivali var.
 • Brighton Pride Festivali’nin ve Parade Brighton’ın Gey topluluk olayların yükler ve basit tarifsiz bir kostümlü karnaval geçit ile Temmuz ayında geçen hafta kutluyor.
 • Aralık ortasında Kış Solstice Saatler Ateşli kutlama Yanan dramatik geçit ve sahilde yanan finali içerir.
 • Paddle Yuvarlak Pier Batı Pier harabe Temmuz’da (4 Temmuz 2009 yılında 5) su üzerinde delilik iki günün odağıdır. Sörf tahtaları, stand-up paddleboards, lastik botlar, kayık, tüm dalgalar çarptı. Ciddi yarışmalar, eğlenceli kürekler ve aile olaylar – su üzerinde ve kıyıya.

You may also like