Campo dei Fiori Market a nočný život v Ríme

Posted on

 Campo dei Fiori Market a nočný život v Ríme
Campo dei Fiori, je námestie v historickom centre Ríma, je jedným z najväčších námestí v Ríme. Vo dne, na námestí je pozemok mesta je najznámejší rannej trh pod holým nebom, ktorá pôsobí od roku 1869. Ak ste pobyt v rekreačnom byte alebo hľadáte suvenír ktoré súvisia s potravinami alebo darom, zamierte do Campo dei Fiori trhom.

Vo večerných hodinách, po ovocné a zeleninové dodávatelia, rybami, kvetinárstvo predajcov zbalili svoje stánky, Campo dei Fiori sa stáva nočný život hubu. Početné reštaurácie, vinárne, krčmy a dav okolo námestia, takže je ideálne miesto stretávania ako pre miestnych obyvateľov a turistov a skvelé miesto na posedenie pri rannej kávy alebo večer apertivo a vziať v akcii.

Aj keď čísla do štruktúry moderného života, Campo dei Fiori, ako takmer vo všetkých miestach v Ríme, má preslávenú minulosť. Tu je miesto, kde divadlo Pompey bol postavený v 1. storočí BC V skutočnosti je architektúra niektorých budov na námestí sa sleduje zakrivenie základu antické divadlo a pozostatky divadla možno vidieť v niektorých reštauráciách a obchodoch.

Od stredoveku, táto oblasť Ríma bol veľmi opustený a ruiny starovekého divadla prevzal od prírody. Kedy bola oblasť presídlených v neskorej 15. storočia, to bolo volané Campo dei Fiori, alebo “Field of Flowers”, aj keď to bol ihneď pripravilo viac než robiť cestu pre bohatých sídiel, ako neďaleké Palazzo dell Cancelleria , prvý renesancie paláci v Ríme, a Palazzo Farnese , ktorý teraz ubytuje francúzsku ambasádu a sedí na pokojnejšom Piazza Farnese. Ak by ste sa chceli zostať v tejto oblasti, doporučujeme Hotel Residenza v Farnese.

Obchádzať Campo dei Fiori je Via del Pellegrino je “Pútnické cesta”, kde ranokresťanské turisti mohli nájsť potravu a úkryt pred cestou do baziliky svätého Petra.

Počas rímskej inkvizície, ktorá sa konala na konci 16. a začiatku 17. storočia, verejné popravy boli vykonané v Campo dei Fiori. V centre námestia je slávnostné socha filozofa Giordana Bruna, ktorý je pripomienkou tých temných dní. Sochou maskovanou Bruno stojí na mieste, na námestí, kde bol spálený živý v roku 1600.