Skip to main content

Capitoline múzea a kapitol Hill v Ríme

Capitoline múzea a kapitol Hill v Ríme
Capitoline múzea v Ríme, alebo Musei Capitolini, obsahujú niektoré z rímskych najväčších umeleckých a archeologických pokladov. V skutočnosti jedna múzeum je rozložená do dvoch budov – Palazzo dei Conservatori a Palazzo Nuovo – Capitoline múzea sedieť na vrchole Capitoline kopci, alebo v Kapitolu, jedného z najznámejších siedmich kopcov Ríma. Obsadený pretože prinajmenšom pred naším letopočtom 8. storočí, Kapitol Hill bola oblasť starovekých chrámov. Výhľad na Forum Romanum a Palatine kopci nad, to bolo a je geografický a symbolickým centrom mesta.

Múzea bola založená pápežom Klementom XII v roku 1734, čo je prvý múzeí na svete otvorené pre verejnosť. Pre každého návštevníka so záujmom o pochopenie histórie a vývoja Ríme od staroveku k renesancii, Capitoline múzea sú must-pozri

Ak chcete získať na Capitoline kopci, väčšina návštevníkov vyšplhať na Cordon, elegantné, monumentálne schodisko navrhnutý Michelangelo, ktorý tiež navrhol geometricky vzorované Piazza del Campidoglio v hornej časti schodiska. V strede námestia stojí bronzová slávnu sochu cisára Marka Aurelia na koni. Najväčší bronzovú sochu z rímskej antiky, verzia na námestí je vlastne kópia, originál je v múzeu.

Palazzo dei Conservatori


Ako stojíte na vrchole Cordon je Palazzo dei Conservatori je na pravej strane. Je to najväčšia stavba Kapitol a je rozdelená do niekoľkých sekcií, vrátane reštaurátorov Byty na nádvorí, v Palazzo dei Conservatori múzea a ďalších sál. K dispozícii je tiež kaviareň a kníhkupectvá sa nachádza v tomto krídle Kapitol.

Palazzo dei Conservatori obsahuje niekoľko slávnych umeleckých diel od staroveku. Primárne voľby medzi nimi je vlčica bronz ( La Lupa ), ktorá sa datuje od BC piateho storočia, a je symbolom de facto od Ríma. To líči Romulus a Remus , starobylé zakladateľa Ríma, dojčenské ona-vlk. Iné známe práce z dávnych čias sú Il Spinario , prvom storočí pred naším letopočtom mramor chlapca odstraňovanie tŕň z jeho nôh; pôvodnej jazdecká socha Marca Aurelia, a fragmenty z kolosálnej sochy cisára Konštantína.

Rímskych legiend a triumfy sú tiež vystavené v fresky, sochy, mince, keramika, a starovekej šperky z Palazzo dei Conservatori . Tu nájdete opísanie Punic vojen, nápisov magistratus, základoch antického chrámu venovaný Bohu Jupiter, a ohromujúci zbierku sôch športovcov, bohov a bohýň, bojovníkov a cisárov siahať od dní od rímska ríša na obdobie baroka.

Okrem mnohých archeologických nálezov sú tu aj obrazy a sochy od stredovekých, renesančných a barokových umelcov. V treťom poschodí je obrazáreň s dielami od Caravaggia a Veronese, medzi ostatnými. K dispozícii je tiež veľmi slávny busta hlavy Medúzy vyrezával Berniniho.

Galleria Lapidária a Tabularium

V podzemnej chodbou, ktorá vedie od Palazzo dei Conservatori do Palazzo Nuovo je špeciálna galériu, ktorá sa otvára na výhľadom na Forum Romanum. Galleria Lapidária obsahuje epigrafy, epitafy (náhrobné nápisy) a základy dvoch starorímskych domov. To je tiež miesto, kde nájdete Tabularium , ktorý obsahuje ďalšie základy a fragmenty z antického Ríma. Prechádzajúce Galleria Lapidária a Tabularium je vynikajúci spôsob, ako získať lepšie pochopenie toho starého Ríma a získať jedinečný výhľad na Forum Romanum.

Palazzo Nuovo

Kým Palazzo Nuovo je menšia z dvoch múzeí Kapitol, to nie je o nič menej okázalé. Cez jeho meno, “nový zámok” zahŕňa tiež početné predmety z antiky, vrátane veľkého Lounging socha boha vôd s názvom “Marforio”; ozdobený sarkofágy; socha házeč disku ; a mozaiky a sochy zotavil z Hadriánovom vila v Tivoli.

Capitoline múzea Návšteva Informácie

Miesto: Piazza del Campidoglio, 1, na Capitoline kopci

Doba: Denne 09:30 do 7:30 hodín (posledný vstupný 06:30 hod), zatvára v 2:00 hodín 24. decembra a 31. Uzavretá pondelok a 1. januára, 1. mája, 25. decembra.

Informácie: Skontrolujte webové stránky aktualizované hodín, cenách a špeciálne udalosti. Tel. (0039) 060608

Vstupné: 15 € (od roku 2018). Osoby mladšie ako 18 rokov alebo nad 65 rokov zaplatia 13 € a deti 5 a za vstup zdarma. Ušetriť na vstupe s rómskou Pass.