Capitoline Müzeleri ve Roma Capitoline Tepesi

Posted on

Capitoline Müzeleri ve Roma Capitoline Tepesi
Roma Capitoline Müzesi veya Musei Capitolini, Roma’nın en büyük sanatsal ve arkeolojik hazinelerini içerir. Palazzo dei Conservatori ve Palazzo Nuovo – – Capitoline Müzesi Capitoline Tepesi tepesinde oturmak veya Campidoglio Roma’nın ünlü yedi tepesinden birinde Aslında bir müze iki binada yayılmış. En az 8 yüzyıl M.Ö. beri İşgal, Capitoline Tepesi antik tapınaklarından bir alan oldu. Roma Forumu ve ötesinde Palatine Tepesi bakan oldu ve şehrin coğrafi ve sembolik merkezidir.

müzeler onları halka açık dünyada ilk müzeler yaparak, 1734 yılında Papa Clement XII tarafından kurulmuştur. Rönesans antik çağdan Roma tarihini ve gelişimini anlamada bir ilgi ile herhangi bir ziyaretçi için Capitoline Müzeleri mutlaka görmek lazım

Capitoline Tepesi ulaşmak için en ziyaretçiler Cordonata da merdivenlerin başında geometrik desenli Piazza del Campidoglio tasarlanmış Michelangelo tarafından tasarlanan şık, anıtsal merdiven tırmanmak. Via merkezinde atlı İmparator Marcus Aurelius’un bronz ünlü heykeli duruyor. Roma antik büyük bronz heykel, Via üzerinde versiyonu aslında bir kopya-orijinal müzede olduğunu.

Palazzo dei Conservatori


Eğer Cordonata üstünde durmak gibi, Palazzo dei Conservatori sağ açık. Bu Capitoline en büyük yapısıdır ve Conservators’ Apartments, avlu, dahil olmak üzere birçok bölümden ayrılmıştır Palazzo dei Conservatori Müzesi ve diğer salonlarda. Bir kafe ve Capitoline bu kanadında yer alan bir kitapçı da var.

Palazzo dei Conservatori antik birçok ünlü yapıtı içermektedir. Aralarında İlköğretim O-Kurt bronz (olan La Lupa beşinci yüzyılda kalma ve Roma fiilen sembolüdür). Bu tasvir Romulus ve Remus , dişi bir kurt emdikleri Roma antik kurucuları. Antik çağlardan Diğer tanınmış eserleri Il Spinario , ayağıyla bir diken kaldırma bir çocuğun birinci yy mermer; İmparator Konstantin devasa heykeli orijinal atlı Marcus Aurelius’un heykeli ve fragmanları.

Roma’nın efsane ve zaferler de freskler sergilenmektedir, heykeller, sikkeler, seramikler ve antik takı Palazzo dei Conservatori . Burada Pön Savaşları, Roma hakimlerin yazıtlar, Tanrı Jüpiter adanmış bir tapınağın ve gün arasında değişen sporcular, tanrı ve tanrıçaları, savaşçı ve imparatorların heykellerinin çarpıcı bir koleksiyon vakıf portrelerini bulacaksınız Barok dönemine Roma İmparatorluğu.

Birçok arkeolojik buluntular yanında, ortaçağ Rönesans ve Barok sanatçıların resim ve heykelleri de vardır. Üçüncü kat diğerleri arasında Caravaggio ve Veronese eserlerini, bir resim galerisi var. Bernini tarafından heykel Medusa’nın kafasının çok ünlü büst de bulunmaktadır.

Galleria lapidaria ve Tabularium

Dan açar bir yeraltı geçidi olarak Palazzo dei Conservatori için Palazzo Nuovo Roma Forumu’nun manzarasına açılmaktadır özel galerisi. Galleria lapidaria kitabeli, yazıtlar (lahitler) ve iki antik Roma evlerin temellerini içerir. Bu bulacaksınız da burada Tabularium antik Roma’dan ek temellerini ve parçaları içerir. Galleria lapidaria ve Tabularium geçerken Roma Forumu’nun eşsiz manzarasını Antik Roma daha iyi anlamak ve almak için mükemmel bir yoldur.

Palazzo Nuovo

İken Palazzo Nuovo Capitoline iki müzelerin küçüktür, bu az muhteşem. Adına rağmen, “Yeni saray” da “Marforio” adlı bir su tanrısı geniş bir uzanmanız heykeli dahil antik sayısız nesneleri içerir; süslü lâhitler; heykel Discobolus ; ve mozaikler ve heykeller Tivoli Hadrian villa kurtarıldı.

Capitoline Müzesi Ziyaret Bilgileri

Yer: Piazza del Campidoglio, 1, Capitoline Tepesi üzerinde

Saat: Günlük, 7:30 (son giriş 18:30) kadar 09:30, 24 Aralık ve 31. Kapalı Pazartesi ve 1 Ocak, 1 Mayıs 25 Aralık tarihinde 02:00 de kapanır.

Bilgi: Kontrol web sitesi güncellendi saat, fiyatları ve özel etkinlikler için. Tel. (0039) 060608

Kabul: (2018 itibariyle) € 15. 18 yaşından küçük veya 65 üzerindekiler € 13 ve çocukları 5 ödemek ve altında ücretsiz olarak girin. Roma Pass ile kabulde kaydedin.