Ceļojuma ceļvedis uz Miri Sarawak, Borneo

Posted on

Travel Guide to Miri in Sarawak, Borneo

Kaut Kuching pilsētas talismans ir kaķis, Miri apgalvoja seahorse – slavena ar savu maigo gracefulness. Neskatoties uz nedaudz daudzstāvu viesnīcu dotted ap pilsētu, Miri joprojām saglabā šarmu mazpilsētā; kā kulturāli daudzveidīgās cilvēki Miri ir ļoti silts un draudzīgs apmeklētājiem.

Miri ir otrā lielākā pilsēta Malaizijas stāvoklī Sarawak uz Borneo. Naftas atklāšana pirms 100 gadiem pārveidots Miri no klusā zvejnieku ciemata uz bagāta pilsēta apmēram 300,000 cilvēku. Tuvums Bruneja padara Miri ļoti populārs ar expats strādā naftas uzņēmumiem.

Miri darbojas kā lielisku pamatu pētot daudzu nacionālo parku Sarawak ziemeļu ieskaitot Gunung Mulu Nacionālais parks , Sarawak vienīgais UNESCO mājas lapā. Lambir Hills nacionālais parks atrodas tikai 30 minūšu attālumā no pilsētas; Niah National Park – slavena ar tās masveida alas – ir tikai viena stunda no Miri.

orientēšanās

Atšķirībā Kuching ir patīkama krastmalu, tad riebīgs krastmalas Miri galvenokārt rūpniecības. Tā vietā, tūristu skatuves koncentrējas ap Jalan North Yu Seng – aizņemta posms restorāniem, kafejnīcām un viesnīcām.

Tūrisma informācijas birojs, kā arī Meža biroja, kas atrodas blakus galvenajai autoostai dienvidrietumu stūrī pilsētas.

Liels parks ar ķieģeļu celiņiem, ķīniešu dārzs, un publisko baseinu aizņem lielāko austrumu pusē no pilsētas. Malā no naktsdzīves rajona – pazīstams kā apsekojuma apgabalā, visi portāli ap Miri var viegli nokļūt ar kājām.

Tikai uz rietumiem no Miri – 15 minūšu brauciena attālumā ar autobusu – ir pludmales Esplanāde ar piknika zonā, kas ir populāra pulcēšanās vieta vietējiem ģimenēm nedēļas nogalēs.

Lietas ko darīt

 • San Ching Tian Temple: Atrodas tikai 15 minūšu attālumā ārpus Miri, San Ching Tian ir lielākais Taoist Temple Dienvidaustrumu Āzijā. Lai apmeklētu templi, ņem autobusu # 44 līdz Krokop.
 • Taman Selera Pludmale: Tikai 15 minūtes uz rietumiem no Miri, šī netīrā pludmale ir populāra vieta ar vietējiem brīvdienās. Pludmale Esplanade ir patīkama piknika vieta ar daudziem jūras velšu restorānu atvērt tikai vakaros. Autobusi # 11 un # 13 pass pludmalē; Jums ir pateikt vadītājam apstāties.
 • Hawaii Beach: Hawaii Beach ir neizstrādāta, plašs stiepuma smilšu mazāk nekā 30 minūšu rietumiem no Miri. Veikt autobusu # 13, lai apmeklētu pludmali; pēdējais autobuss atgriežas Miri aptuveni 5 pm
 • Miri Pilsēta Fan: lielais parks austrumu daļā Miri ir ķīniešu dārzs, amfiteātri, sabiedrisko baseins un patīkamu Esplanāde.
 • Grand Old Lady: “Grand Old Lady” ir iesauka dota Malaizijas pirmajam eļļa labi, kas tagad ir piemineklis pie naftas Zinātnes muzejs. Piemineklis atrodas tikai pāri galvenā ceļa – Jalan Miri Pujut – uz dienvidiem no Miri.
 • Tamu Muhibbah: Lauksaimnieki nāk uz šo tirgu, lai parādītu savus augļus un dārzeņus. Tirgus atrodas uz dienvidiem no galvenās autoostas.
 • Lambir Hills National Park: Atrodas tikai 30 minūšu attālumā, tad Lambir Hills nacionālais parks ir slavens ar savu satriecoša daudzveidību kokiem un augiem. Nacionālais parks ir lētu izmitināšanu; jautāt Mežsaimniecības birojā, kas atrodas blakus galvenajai autoostai.

iepirkšanās

 • Imperial Mall: Atrodas apakšā Imperial Hotel on Jalan Ziemeļu Yu Seng, Imperial Mall ir mūsdienīgs iepirkšanās komplekss ar lielu lielveikalu pievienots.
 • Drīz Hun Shopping Complex: Atrodas Mega Hotel ietvaros, šī vājā apgaismojumā centrs ir noputējis justies salīdzinājumā ar blakus Imperial Mall.
 • Bintang Mega Mall: atrodas uz galvenā ceļa dienvidos Miri, greznu Bintang Mega Mall pašreiz piedzīvo nopietnu facelift; pilsētas vienīgais Starbucks atrodas iekšpusē.
 • Miri amatniecības centrs: Lai gan ir daži amatnieki padarot unikālu amatniecību iekšā, amatniecības centrs galvenokārt ir par dārgu suvenīru veikali vākšana zem viena jumta.
 • Boulevard Shopping Complex: Šī masveida iepirkšanās komplekss atrodas bulvārī Tirdzniecības rajons netālu no galvenās autoostas.

Ēdiens

Miri ir lieliska vieta, kur ēšanas. Tāpat kā pārtikas Kuching, Miri ir savas interesantas ēstuvēm gardus Sarawak pārtiku, malajiešu, Taizemes, Indijas, un jūras veltes.

Ming Cafe Jalan Ziemeļu Yu Seng ir populārs, brīvdabas vietas apkalpo brīnišķīgu vietējo un indiešu ēdienus. Neskatoties uz lielu daļu un popularitāti, vidējais maltīte joprojām ir lēti.

naktsdzīve

Malā no dažiem dārgiem bāriem un sleazy karaoke bāros, kas atrodas centrā, Jalan Ziemeļu Yu Seng, lielākā daļa Miri naktsdzīve notiek Aptaujas zonā tikai ārpus pilsētas. Diemžēl, taksometru ir nepieciešama, lai sasniegtu kopu bāriem un naktsklubiem; visi vadītāji zina bāriem.

Pašreizējās live-izklaides un dejas karstajiem ir “Cherry Ogas” un “Balkons” – gan atvērta līdz 3 am Abi klubi iekasēt stāvas vāku brīvdienās.

Nokļūšana Miri

Pa gaisu: pilnīgi jaunu Miri Starptautiskā lidosta (myy) nesen tika atzīts aizņemtākajā lidostu Sarawak. Gan Air Asia un Malaizijas Airlines darbojas daudzas lidojumus dienā uz visām daļām Malaizijā. Tiny MASWings lido uz lauku teritorijām un Gunung Mulu Nacionālais parks.

Ar autobusu: Tālsatiksmes autobusi kursē starp Kuching, Sibu, Bintulu, Bruneja, un Miri. Autobusi ierodaties Pujut Corner tālsatiksmes autoostai tikai ārpus pilsētas. Autobuss # 33A kursē katru stundu starp galveno autoostas un tālsatiksmes autobusu termināls.

Ja ierodas vakarā, jums ir vai nu nolīgt privātu automašīnu, lai nokļūtu Miri no tālsatiksmes autoostai vai staigāt uz galvenā ceļa un karogs ar autobusu dodas uz pilsētu. Pārsteidzoši, nav autobusu vai taksometru pēc 6 vakarā; pagaidiet autobusu stāvēt vistuvāk Petronas staciju