Centra handlowe w Chinatown, Singapur – Singpore oryginalnej Shopping Destination

Posted on

Centra handlowe w Chinatown, Singapur - Singpore oryginalnej Shopping Destination
Singapur Chinatown jest oryginalny Singapur, oczyszczone dla turystów. Gone są uliczni i drobna przestępczość z przeszłości, z błyszczącymi odnowione shophouses i centra stojących na ich miejscu.

Chinatown była domem dla chińskich imigrantów, którzy jeździli gospodarki Singapuru w brytyjskim okresu kolonialnego. W dawnych czasach, Chinatown kupcy sprzedawane tkaniny, złoto, medycyny i tradycyjnej chińskiej żywności.

Wygląd starych – wąskich uliczek i zaułków, dwupiętrowych shophouses i czerwone latarnie i banerów napowietrznych – nadal dominują w Chinatown, wypolerowany na lśniącym połyskiem. Kupujący przychodzą do Chinatown dziś wydawać dolary Singapur na antyki, chińskich gewgaws kulturalnych, ubrania, i (co najważniejsze) naprawdę niedrogie Hawker żywności. ($ 100 dolarów w Singapurze zajmuje Ci zaskakująco długą drogę).

W shophouses są jeszcze zajęte przez przedsiębiorców, choć innego rodzaju: tanie hotele, hostele, agencje reklamowe, sklepy jubilerskie, producenci i T-shirt siedzieć obok tradycyjnego rzemiosła chińskich sklepów i hal medycyny.

Obszar ten jest związany w Chinatown New Bridge Road, South Bridge Road, Upper Pickering Street i Cantonment Road. Chinatown jest najłatwiej dojechać MRT poprzez Raffles Place (EW14 / NS26) Outram Park (EW16) lub Chinatown (NE4) stacji. (Przeczytaj o jazda Singapuru MRT i autobusy z kartą EZ-Link).

W ramach tych granic, znajdziesz następujące ciekawe przystanki na zakupy.

Ulica Rynek Chinatown

Chinatown Market Street, wokół ulice Smith Trengganu i ( lokalizacji w Mapach Google ), to pierwszy widok zakupy podróżujący zobaczyć, jest położony naprzeciwko zjazdu stacji MRT.

Wąskie uliczki Smith Street, Trengganu Street, Temple Street, sago Lane i Pagoda ulicy oferują najlepsze doświadczenia ulicy handlowej Singapuru, skoncentrowany na tym, co kiedyś dzielnica opium wyspy.

Ulica rynku wprowadzono po raz pierwszy w 2004 roku jako próba odtworzenia (i oczyścić) old-school uliczni Chinatown, minus kosza ulicznego i oszustów. Około 140 stragany wzdłuż ulic, oferując wspaniałe oferty na elektronice szaro-rynku, tradycyjne rzemiosła, moda rip-off i antyków wątpliwej proweniencji.

Wielki Hawker żywności mogą być próbkowane na Smith Street, znany alternatywnie jako „ Chinatown Food Street ”. Sokolników wzdłuż tej al fresco przestrzeni służyć do najbardziej znanych potraw Singapore, z Laksa do pieczona kaczka do char kway teow do Hainanese ryżu kurczaka.

Kramy rozpoczęciu sprzedaży przez 10h i blisko do dnia 10 wieczorem. Unikać odwiedzania podczas samo południe, a zamiast przyjść na zmierzchu jak oświetlenie uliczne i stoisko oświetlenie włączyć Market Street do magicznego wzroku.

Centrum Park Ludowy

Ludowy Park Complex (1 Park Road, oficjalna strona , położenie na Google Maps ) przedstawia ciekawą mieszankę sklepów sprzedających tradycyjne chińskie towary i tanie nowoczesne elementy – zegary, elektronika, biżuteria, a tkaniny przepychają obok ikon religijnych, chińskich ziół i tradycyjnym chińskim jedzenie.

Dla wielu mieszkańców, Park Ludowy jest repozytorium dla starych nostalgii singapurskich za pośrednictwem sklepów sprzedających stare zdjęcia i pamiątki Chinatown. biura podróży i salony masażu nazywamy również parkowy domu Ludowy.

Istnieje spora liczba telefon i sklepów związanych z telefonów komórkowych, w kompleksie, choć te stragany mają reputację nieuczciwy usługi, przechodząc przez jego wątpliwej wyróżnieniem od „centrum najbardziej narzekali-o handlowego”.

Chiny Plac Centralny

Singaporeans tęsknota za starych dobrych czasów zbiegają się na placu Centralnego Chin (18 Cross St, oficjalnej stronie , lokalizacji na Google Maps ), którego najbardziej popularne atrakcje czerpać apetyt na nostalgii.

W niedzielę (9 do 6pm), The China Central Square Flea Market zakłada sklep w głównym atrium Hawking kiczu i gadżety retro w nadmiarze – komiksy, retro urządzeń takich jak telefony obrotowych i zegarów dziadka; antyki; i zabawki – wszystko objęciem dwa piętra centrum handlowego.

Punkt Chinatown

Chinatown Punkt (133 New Bridge Road, oficjalna strona , położenie na Google Maps ). Nie przegap tej górujący strukturę na New Bridge Road, a sklepy 220-Plus w ciągu pięciu piętrach powierzchni handlowej.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest na cztery poziomy Podium B w sklepie, szereg sklepów znanych pod wspólną nazwą Singapurze Centrum Rzemiosła sprzedaje szeroką gamę rękodzieła, w tym (ale nie wyłącznie) porcelana, artefakty z brązu, rzeźby w drewnie, obrazy, antyczne meble, chińskie instrumenty muzyczne oraz tradycyjne hafty.

Inne okazje w budynku obejmują zegarki, kosmetyki, buty i kosmetyki. Mówiąc o kosmetykach, Chinatown Punkt znajduje się również szereg niedrogich salonach kosmetycznych.

Ann Siang Hill

Jest to ostatni pozostały wzgórze w Chinatown; Dwa pozostałe wzgórza zostały wyrównane, ich masy używana w celu odzyskania morza w 1890 roku. Ostatnio, Ann Siang Hill znalazła drugą dzierżawy na życie jako dom dla butikowych marek handlowych – Ann Siang Road, a Club Street, w szczególności, są wyłożone uroczych sklepów sprzedających przedsiębiorczych ekscentryczne, ale wysokiej jakości odzieży i akcesoriów.

Dekady-stare shophouses wzdłuż Ann Siang Hill nosić teraz marki bankowości detalicznej na silnym retro vibe sąsiedztwa, od zauważyć pasmanteryjnym Aston Blake do Aster przez Kyra Peranakan inspirowane ceramiki „s. Bądź aż po ciemny, i przemknąć między prętami, które ożywają nocą.

Yue Hwa

Yue Hwa (70 Eu Tong Sen St, oficjalna strona , położenie na Google Maps ) jest chińskim stylu dom towarowy mieści się w sto-letniej konstrukcji, która kiedyś Nan Tin Hotel, pierwszy luksusowy hotel w Singapurze windy.

Wielokrotnie nagradzana remont dodał ścian ekranowych, witraże, oraz innych elementów architektonicznych, że zwiększona wartość estetyczną budynku bez poniżające jego historię. Wszystkie sześć pięter zaspokoić teraz do tradycyjnej chińskiej shopper – sprzedaży tradycyjnej medycyny chińskiej, jedwabie, porcelanę, meble, i niesamowitą asortyment herbat i akcesoriów do przygotowywania herbaty.

Towary w Yue Hwa wydają się być o wiele droższe niż te znajdziesz w stragany – ale jakość jest zdecydowanie wyższa. Ich sezonowych elementów – szczególnie w okresie chińskiego Nowego Roku – są wyjątkowe i bardzo pożądane przez mieszkańców w wiedzieć.