Cestovné Nílu: Pros, proti, a odporúčania

Posted on

 Cestovné Nílu: Pros, proti, a odporúčania

Tradične, Níl plavba bola považovaná za vrchol egyptskej dovolenku, vyvolávajúce romantické predstavy o idylické dni strávené driftovanie v luxusnom medzi antických pamiatok v krajine. V viktoriánskych časoch, Nile Cruise bol jediný spôsob, ako vidieť niektoré z Egypta najvýznamnejších starovekých chrámov. Moderné návštevníci majú viac možností, ktoré majú k dispozícii; a keď Níl plavby sú stále populárnejšie, niektoré ocitnú odradiť myšlienkou, že bude obmedzená na lodi pre väčšinu ich dovolenky. Rieka je oveľa viac práce, než tomu bolo v minulosti, a viac ako 200 výletné lode plaviaca sa ich obchod, existujú riadky sa dostať cez zámky a zájsť na každom vylodenie.

Poďme zvážiť výhody a nevýhody Nílu plavby, takže môžete rozhodnúť, či sa jedná o dobrou voľbou pre vašu návštevu do Egypta.

Čo očakávať

Most Nile plavby začínajú v Luxore a pred vylodením v Asuáne navštíviť populárnej miesta Esna, Edfu a Kom Ombo. Ostatné trasy letieť priamo do Asuánu a prácu svoju cestu na sever po Níle k rovnakým pamiatkam. Väčšina plavby bude trvať najmenej štyri noci. Existuje mnoho rôznych plavidiel z čoho vyberať, a to od tradičných kolesových parníkov (najlepšie hodí pre tých, ktorí histórie priazeň a autenticita) až po luxusné moderné výletné lode (orientovaná smerom k tým, pre ktorých je prioritou bytosť pohodlie).

Váš rozpočet a osobné preferencie určí, ktoré výletné si vyberiete, keď sa rozhodli pre kabínu s klimatizáciou sa odporúča v priebehu spaľujúci letných mesiacoch.

Väčšina výletných spoločnosti využiť služby egyptológ, ktorý bude viesť svoju skupinu okolo starovekých pamiatok, ktoré ste navštívili na ceste. Dni začať skoro, aby sa zabránilo veľké teplo popoludní; a ako také, sú všetky plavby majú tendenciu pôsobiť na podobnom pláne (čo môže viesť k preplneniu na dokovacej miestach a v samotných chrámoch). Moderné lode typicky mať plavecký bazén, takže sa môžete osviežiť po rannej skúmaní; zatiaľ čo niektoré poskytujú večernú zábavu v podobe brušné tance show alebo šaty-up večer tematikou.

Jedlo na palube je zvyčajne vynikajúce, od švédskej stoly na nastavenie večere menu. Uistite sa, aby zistili, čo je obsiahnuté pred voľbou svojho operátora.

výhody

Cez zmeny, ktoré prinieslo progresiu dobe, Níl plavba je stále jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako vidieť egyptské staroveké pamiatky. Časť, ktorá je tradícia, a jeho súčasťou je praktickosť; Koniec koncov, mnoho z najznámejších miest sa nachádza priamo pri rieke, takže plavba najjednoduchší spôsob, ako cestovať medzi nimi. V noci, mnoho z chrámov a pamiatok sú osvetlené, a pohľad na ne z vody je jednoducho úchvatný. Počas dňa, vidiecke scény, ktoré uvidíte pri cestovaní z miesta na miesto zostali takmer bezo zmeny po tisíce rokov.

Cez ranné štarty (a v závislosti na ktorom je plavidlo zvolíte), plavby môže byť tiež nádherne relaxačné. Kým plachtenie, budete mať možnosť získať pocit krajiny, bez toho aby museli na vlastnej koži vysporiadať s chaotickým ciest, rušných mestských uliciach a trvalých sokoliarov, u ktorých Egypt je slávny. Hoci miesta budete návšteve pozdĺž cesty sú nevyhnutne preplnené, ktorí prídu vo veľkej skupine môže u niektorých cestujúcich cítili lepšie. Budete tiež profitovať zo znalosti odborným výkladom, a to ako z hľadiska navigácie propaguje, ako aj z hľadiska pochopenia fascinujúce histórii samotných chrámov.

nevýhody

Pre mnohých návštevníkov, hlavnou nevýhodou je Níl plavby nie je príliv plavidiel, ani nakopeniu v miestach (ten je nevyhnutné, či už ste navštívili ako súčasť plavbu alebo nie). Hlavnou nevýhodou je nepružnosť plavbu; skutočnosť, že budete musieť pracovať na cestovného poriadku, ktorý diktuje, keď navštívite chrám, ako dlho sa dostanete tam minúť, a to, čo vidíte, zatiaľ čo vy ste tam. Ak chcete stráviť viac ako niekoľko hodín preskúmali nesčíselné divy komplexu chrámu v Luxore, napríklad, možno budete chcieť, aby tam cestovať samostatne alebo so sprievodcom na pozemné.

V týchto dňoch, Overland cesty sú rovnako ľahko usporiadať a umožniť väčšiu flexibilitu. Dokonca si môžete prenajať auto alebo verejnú dopravu, ak nechcete byť súčasťou organizovaného turné vôbec. Mnoho výletné trasy sústrediť výhradne na najpopulárnejšie chrámy, vynechal hodnotné menších pamiatok ako Abydos a Dendera. Prípadne ak je váš čas v Egypte je obmedzený, je lepšie zamerať sa na jeden alebo dva pamiatok skôr ako utrácať veľa z dovolenky v tranzite na rieke. Samotné množstvo času stráveného na palube môže byť aj nevýhodou, ak cestujete s malými deťmi, alebo ak chcete zistiť, príliš neskoro, že nemáte teraz spoločnosť svojimi kolegami výletných spoluhráčov.

odporúčané Cruises

najlepší tradičný

Audley cestovať s piatimi noc trasy na palube parníku Sudan ponúka posledné slovo vo výlučnosti a viktoriánskej éry upresnenie. Parník, ktorý bol postavený v roku 1885 pre kráľa Fouad, bola priama inšpirácia pre slávne Agathy Christie románu Smrť na Níle a je stále vyzdobený v bezchybnom štýle Belle Epoque. V každej zo svojich 18 kabín a päť apartmánov, dobové starožitnosti pohybujú od mosadzných lôžok na historických telefónov. A aj keď je loď teraz prevádzkovaná hybridným diesel / parného stroja pre optimálne tichosti, stále môžete prezrieť pôvodnú piesty a vodné bicykle. Stravovanie na palube parníku Sudan zahŕňa bohaté raňajky a obedy formou bufetu a majestátne večere so štyrmi chodmi.

best Luxury

Napriek svojim tradičným exteriérom sa  Oberoi Philae  má 22 kabín a apartmánov zariadených v rovnakom štýle, ktorý by sa dalo očakávať od súčasného 5-hviezdičkový hotel. Každý z nich obsahuje vankúš-top matrace, vysokorýchlostné Wi-Fi, multi-tlakovou sprchou, a 24-hodinová služby komorníka. Ak máte pocit, zvlášť dekadentnej, márnotratnosť na apartmáne s vlastnou terasou, kompletný s lehátku a vyhrievaný whirlpool vane. K dispozícii sú na výber, jeden pre gurmánov medzinárodnej kuchyne, druhý pre ľahké jedlá a nápojov na okraji lodi s riadenou teplotou vonkajšieho bazéna dve reštaurácie. Ďalší luxusný tovar sa pohybujú od kina a tanečný parket do salónu a kúpeľné relaxačné centrum.

best Budget

Rozpočet cestujúci by mali zvážiť rezerváciu Felucca plavbu, ako tie, ktoré ponúka na cestách Tours. Feluccas sú tradičné egyptské plachetnice, z ktorých ako už pendloval ich obchodu na Níle po stáročia. Sú vetrom poháňaných a ako také majú itinerár viac tekutín; zatiaľ čo ich menšia veľkosť im umožňuje zájsť do zaujímavých miest, ktoré nemajú infraštruktúru pre väčšie výletné lode. Neexistuje žiadny luxus na Felucca plavbu; budete spať na palube v spacáku, ktoré prinášajú so sebou; jedlo je základná a vybavenia sú obmedzené na WC a sprchou na sprievodnom podporné lodi. Avšak skúsenosť je pravdepodobne jedným z najviac autentické (a rozhodne najlacnejšie) na rieke.

Best for Families

Uväznenie na lodi po dlhšiu dobu, môže byť náročné pre rodiny s deťmi, a to najmä v prípade, že obsahujú malé deti. Tento 10-dňové trasa od Abercrombie & Kent vám dáva to najlepšie z oboch svetov s niektorými pozemných dobrodružstvo okrem štyroch nočné Nílu plavbu. Vaša cesta z Luxoru do Asuánu na palubu Sanctuary Sun Boat IV je sprevádzaný A & K Child činnosti koordinátora, ktorého úlohou je udržať vaše deti baviť na ceste. Trasa je tiež veľa interaktívnych praktických zábavu, ktorá slúži aj ako kultúrno-výchovnú činnosť, z Felucca plachtenie výlety do ťavy na koni, maľovanie hennou, a pečenie chleba. Tematický večere a palubnej kostým strana necháva deti obliekajú do tradičných rúch známych ako galabeyas .

The Last Word

Nakoniec, či je alebo nie je Níl plavba je tou pravou voľbou pre vás závisí na vašich osobných preferenciách. Ak máte radi myšlienku plavby, rozličnosti dostupných možností znamená, že budete pravdepodobne nájsť plavidlo a / alebo operátora, aby vyhovoval vašim potrebám. V prípade, že nedostatky uvedené vyššie zvuk ako zľavových ističe pre vás, budete lepšie šetriť peniaze a organizovať alternatívne možnosť miesto.