Cestovný sprievodca po Miri v Sarawaku, Borneo

Posted on

Travel Guide Miri v Sarawak, Borneo

Kým Kuching maskot mesto je mačka, Miri tvrdil morský koník – známy pre svoje jemné pôvab. Napriek niekoľkým málo hotelov výškových sú rozmiestnené po celej mesto, Miri stále zachováva kúzlo malého mesta; kultúrno-rozmanité ľudia Miri sú veľmi teplé a prívetivé pre návštevníkov.

Miri je druhým najväčším mestom malajskej štátu Sarawak na Borneu. Objav ropy pred 100 rokmi transformovaná Miri z pokojnej rybárskej dediny do bohatého mesta okolo 300.000 ľudí. Blízkosť do Bruneja robí Miri veľmi obľúbený u krajanov, ktorí pracujú pre ropné spoločnosti.

Miri pôsobí ako vynikajúci základňu pre skúmanie mnohých národných parkov v severnom Sarawaku vrátane Gunung Mulu National Park , len miesto Sarawak UNESCO. Lambir Hills National Park sa nachádza iba 30 minút od mesta; Národný park Niah – známy pre svoje mohutné jaskyne – je len jednu hodinu od Miri.

orientácia

Na rozdiel od Kuching príjemné nábreží, špinavý nábreží Miri je väčšinou priemyselných. Namiesto toho, turistické scéna je zameraná okolo Jalan Severnej Yu Seng – obsadzovací úsek reštaurácií, kaviarní a hotelov.

Turistická informačná kancelária, rovnako ako lesný úrad, sa nachádza v tesnej blízkosti hlavnej autobusovej terminálu v juhozápadnom rohu mesta.

Veľký park s tehlovými ciest, čínske záhrady, a verejného bazéna zaberá väčšinu z východnej strane mesta. Okrem nočného života – známy ako Survey priestoru, všetky lokality po celom Miri môže byť ľahko dostupné pešo.

Len na západ od Miri – 15 minút jazdy autobusom – je pláž promenáda s piknik, ktorý je obľúbeným miestom schôdzok ako pre miestne rodiny cez víkendy.

Veci na práci

 • Tian Temple San Ching: Nachádza sa iba 15 minút mimo Miri, San Ching Tian je najväčší taoistický chrám v juhovýchodnej Ázii. Ak chcete navštíviť chrám, autobusom # 44 až Krokop.
 • Taman Selera Beach: Iba 15 minút západne od Miri, to špinavá pláž je obľúbeným miestom s miestnymi obyvateľmi cez víkendy. Pláž promenáda je príjemný piknik s mnohými rybích reštaurácií otvoriť len vo večerných hodinách. Autobusov # 11 a # 13 prejsť priamo na pláži; Musíte upozorniť vodič zastaviť.
 • Hawaii Beach: Hawaii Beach je nerozvinutá, široký úsek piesku menej ako 30 minút západne od Miri. Autobusom # 13 až navštíviť pláže; Posledný autobus vracia do Miri asi 5 hodín
 • Miri City Fan: Veľký park vo východnej časti Miri obsahuje čínsku záhradu, amfiteáter, verejný bazén a príjemná promenáda.
 • Grand Old Lady: “Grand Old Lady” je prezývka daná prvá olej Malajzia dobre, čo je dnes pamiatkou na Petroleum múzeum vedy. Pomník sa nachádza len cez hlavnú cestu – Jalan Miri Pujut – juh Miri.
 • Tamu Muhibbah: Poľnohospodári prídu na tomto trhu mohli prejaviť svoje ovocie a zeleniny. Na trhu sa nachádza južne od hlavnej autobusovej terminálu.
 • Národný park Lambir Hills: Nachádza sa iba 30 minút od hotela, Hills National Park Lambir je známy pre svoju ohromujúce rôznorodosti stromov a rastlín. Národný park má rekreačné chaty; dotazovať na lesníckeho úradu umiestnený vedľa hlavnej autobusovej terminálu.

nakupovanie

 • Imperial Mall: Nachádza sa v dolnej časti hoteli Imperial na Jalan Severnej Yu Seng, Imperial Mall je moderné nákupné komplex s veľkým supermarketom pripojené.
 • Čoskoro Hun Shopping Complex: Nachádza sa v Mega Hotel, to sporo osvetlená promenáda má špinavú atmosféru v porovnaní s blízkou Imperial Mall.
 • Bintang Mega Mall: Nachádza sa na hlavnej ceste na juhu Miri, noblesný Bintang Mega Mall je v súčasnej dobe prechádza vážnou facelift; mesto je len Starbucks sa nachádza vo vnútri.
 • Miri remeslá Center: Aj keď existuje niekoľko remeselníkov robiť jedinečné remeslá vnútri, remeslá Center je väčšinou zbierka predražené suveníry pod jednou strechou.
 • Boulevard Shopping Complex: Tento masívny nákupné komplex sa nachádza v bulvári obchodnej štvrti v blízkosti hlavnej autobusovej stanice.

jedlo

Miri je skvelé miesto k jedlu. Rovnako ako jedlo v meste Kuching, Miri má svoje vlastné zaujímavé jedální, kde sa podáva chutné jedlo Sarawak, Malay, thajskej, indickej a morské plody.

Mingova Cafe na Jalan Severnej Yu Seng je populárny open-air bodové porcie nádherné miestnej a indické jedlo. Cez veľké porcie a popularitu, priemerne jedlo je stále lacné.

nočný život

Okrem niekoľkých drahých barov a nespútanými karaoke krčmy sa nachádza v srdci Jalan Severnej Yu Seng, väčšina miri nočného života sa deje v prieskume oblasti tesne mimo mesto. Bohužiaľ, taxi je potrebné na dosiahnutie zhluk barov a nočných klubov; všetci vodiči vedia tyče.

Existujúce live-zábavné a tanečné hotspoty sú “cherry bobule” a “Balkón” – oba otvorené až 3 am Oba kluby účtovať kryt strmý cez víkendy.

Ako sa dostať do Miri

By Air: Celkom nový Miri International Airport (MYY) bol nedávno vyhlásený najrušnejším letiskom v Sarawak. Obaja Air Asia a Malaysia Airlines prevádzkovať mnoho letov denne do všetkých častí Malajzie. Drobné MASWings lietajú do vidieckych oblastí a Národný park Gunung Mulu.

Autobusom: Medzimestské autobusy jazdia medzi Kuching, Sibu, Bintulu, Brunej a Miri. Autobusy dorazí na Pujut Corner autobusovej stanice na dlhé vzdialenosti len von z mesta. Bus # 33A premáva každú hodinu medzi hlavnej autobusovej stanice a autobusovej stanice na dlhé vzdialenosti.

Ak prídete vo večerných hodinách, musíte buď najať súkromného auta sa dostať do Miri od autobusovej stanice na dlhé vzdialenosti alebo pešo na hlavnej ceste a vlajka autobusu ísť k mestu. Napodiv, nie sú tam žiadne autobusy alebo taxíky po 6 hodín; počkať na autobus stojí najbližšie k stanici Petronas