Skip to main content

Chateau de Vincennes: Complete Guide

 Chateau de Vincennes: Complete Guide

Versay bir marka iken, çoğu turist Vincennes Şatosu hiç duymadım. ve Metro atlamalı ile kolayca erişilebilir – Yine de zorlu bir Paris yakınlarındaki doğu sınırında yer kale.

Bir donjon (tutmak), kuleler ve hendek ile tam Gerçek ortaçağ kale, kale 12. yüzyılda olarak Fransa’nın Kings için önemli bir site oldu. Ayrıca yabancı saldırılara ve halk ayaklanmalarına gelen monarşi Paris’i korumak için görev yaptı.

Uzun beri Fransız devlet tarafından ele geçirildiğini ve şimdi çoğunlukla kraliyet güç ve askeri kahramanlık bir hatırlatma olarak görev yapmaktadır. Yine de özellikle sprawling bir günlük gezi kapsamında, ağaçlık, Fransız ortaçağ tarihi ve monarşi ilgilenen herkes için görülmeye değer  , Bois de Vincennes parkı. 

Kale’nin Tarihçesi

ortalarında 12. yüzyılda Fransız Kral Louis VII tarafından yaptırılan günümüz şato standları aslında bir kraliyet av köşkü için gerekçe oldu site. Bunlar kraliyet gerekçesiyle sonradan büyük bir malikanenin içine Kings Philip Augustus ve Louis IX tarafından genişletildi.

Orta-geç 14. yüzyılda önemli ölçüde savunmacı ortaçağ kalesi haline genişletilmiştir. Kral Philip VI 170 ayak yüksekliğinde tutmak veya yapılması emrini donjon,  daha sonra Avrupa en uzun idi. Dokuz dramatik kulelerle donatılmış yapının görkemli, dikdörtgen müstahkem duvarlar, tamamlanması yaklaşık iki yüzyıl ve ardışık kraliyet emir alacaktı.

Bunlar etrafında 1410 yılında tamamlanmıştır.

Birçok kraliyet aileleri yüzyıllar boyunca donjon ikamet aldı ve Château de Vincennes sayısız hükümdarları hem evlilik ve doğum yerdi. İngiltere Kralı V. Henry Meaux’un Fransız kasabasında kanlı bir kuşatma sonrasında 1422 yılında donjon telef olurken Fransa’da Philippe III ve IV, orada evlendiler.

Charles V şato inşa kişisel kütüphanesi vardı. Bir yandan da “Güneş Kral” olarak bilinen güçlü Kral Louis XIV (periyodik Vincennes’de ikamet Palais de Versailles yapım oldu.

Vincennes Şatosu ve Paris’in merkezinde Sainte-Chapelle arasında ilginç bir bağlantı vardır. İkinci yapım aşamasında iken, Vincennes geçici Dikenler Crown emanetler tutmak için seçildi. Vincennes’de Şapeli, muhtemelen Sainte-Chapelle sorumlu aynı mimar tarafından inşa etti. yine taç bir parçasını tutar.

1789 Fransız Devrimi sırasında, yaklaşık 1000 işçi güruh, saldırıya talan ve kısmen Château yıkıldı. Devrim sonrası dönem için Château geçici bir porselen fabrikasında olarak hizmet veren terk edildi.

İmparator Napolyon I devrinde Chateau bir cephanelik ve askeri kışlaya dönüştürülmüştür. Bu bir kez daha dış saldırılara karşı bir savunma site olarak görev yaptı.

kraliyet kontrol altında artık rağmen, Chateau 19. yüzyılda hapishane olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Ünlü mahkumlar Marquis de Sade tartışmalı yazar dahil.

Château de İkinci Dünya Savaşı karanlık geçmişinden ve Paris Nazi işgali ilginç bir yere sahiptir.

Ağustos 1944’te Paris’in kurtuluş savaşı sırasında, Waffen-SS Alman askerleri tutuklandı ve Château 26 Fransız polis ve Fransız Direniş üyelerini idam etti. Paris müttefikler tarafından kurtarıldığı edildiğini öğrendikten sonra SS askerleri kötü kalenin parçaları zarar Vincennes’de patlamalar başladı. Bu nedenle, Nazi zulüm ve onları karşı gelenleri bize hatırlatan önemli, gözden kaçan eğer, anıt alanı bulunuyor.

Şu anda sitenin askeri ve savunma arşivlerin önemli bir koleksiyon yanı sıra kütüphane evler.

Ne görün ve var Yapılacak

(Eğer rehberli tur ile donjon üst seviyelerini ziyaret etmeyi tercih eğer biraz daha) çarpıcı ortaçağ kalesi yaklaşık 90 ila 120 dakika içinde ziyaret edilebilir.

dış ve zemin kat gezerken (bir kez su ile doldurulur) muazzam hendek, muazzam, dikdörtgen müstahkem duvarlar ve dramatik Donjon dikkat edin.

İkincisi Avrupa’nın en yüksek kalan ortaçağ donjon kalır.  Ufukta en önemli yapılarından biri olurdu zaman, bu şato ortaçağ döneminde olmalı ne kadar güçlü hayal etmek kolaydır.

Ayrıca Gotik tarzı Sainte-Chapelle de Vincennes, geç 14. yüzyılda tamamlanmış ve narin vitray övünme görmek emin olun. Paris’te onun görkemli muadili birçok yönden benzer. Bu donjon üst seviyelere tırmanmaya ve Château, Vincennes ormanlık park ve yakın mesafe Paris silüeti bakış açısı elde etmek bir rehberli tur alarak değer olabilir.

Chateau’nun Tesisleri

Eğer hatıra, sanat öğeleri ve kitap incelemek bünyesinde hediye ve kitapçı var.

Orada Chateau’nun hiçbir yerinde restoran ya da kafe vardır, ama Bois de Vincennes evler birçok restoran ve kafe.

Oraya nasıl gidilir

şato metro veya RER banliyö hattı trenle kolayca erişilebilir Vincennes doğu yakın banliyösünde yer almaktadır. Paris merkezine, Château almak için en kolay yolu, Vincennes Şatosu Metro Hattı 1 almak girişine ulaşmak için işaretleri takip etmektir. Ayrıca Vincennes RER A (banliyö treni) alabilir. Chatelet-les-Halles’e veya Nation’dan Kurulu; doğuya sadece kısa bir yolculuk bu.

Otobüs hatları 46, 56 ve 86 de Chateau, karşılık vermektedir.

Erişilebilirlik:  Site işitme ve görme bozukluğu olan ziyaretçiler için erişilebilir. Sadece kısmen de olsa sınırlı hareket ile ya da tekerlekli sandalye (çoğunlukla dış alanlarda ve zemin katlar) bu etmektir. Eşlik eden bir yardımcı nedeniyle eğimli bir eğim ve kırma varlığı gereklidir. Donjon ve “chatelet” erişilemez. Kısmen erişilebilir (dış alanları, donjon zemin kat). Site erişilebilir banyo imkanları ile donatılmıştır. Burada bu sitede erişilebilirlik konusunda daha fazla bilgi  ( “Engellilik” sekmesini tıklayın).

Biletler & Açılış Saatleri

20 Mayıs için 22 Eylül itibaren, Château günlük 10 saatleri arasında 21 Eylül yoluyla 21 Mayıs itibaren 5 pm açıktır, bu 6 pm her gün kadar açık kalır. hediyelik eşya ve kitapçı aynı saat var.

1 Ocak, 1 Mayıs, 1 Kasım, 11 Kasım ve 25 Aralık (Noel): Aşağıdaki resmi tatil günleri kapalıdır.

giriş ücretsiz girebilir altında 26 misafirler için 7 avro ve Avrupa Birliği pasaport veya kimlik kartları ile 65 yaşın üzerinde Ziyaretçi olsa Biletler, 9 Euro çoğu ziyaretçi bulunmaktadır.

Genellikle Kahvaltınıız veya bu cazibe atlayın-satırı bilet almak için gerekli değildir, ama isterseniz,  bu sayfaya çevrimiçi rezervasyon yapabilirsiniz .

Château Rehberli Turlar

Eğer Château rehberli bir tura isterseniz, onlar şu anda sadece Fransızca olarak sunulan konum bilmeli. Ancak, kendinden güdümlü ses turlar sayısız dilde mevcuttur ve en çok ziyaretçi uygun olacaktır.

Keep üst seviyeleri sadece tur erişimin mümkün olmadığını unutmayın; Bu telefonla önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi ve iletişim bilgileri için bu sayfaya bakın. Yine, bu şu anda sadece Fransızca olarak sunulabilir görünmektedir.

Ne görün ve Yakın Çevrede

Château yakındaki ana cazibe yayılan, yapraklı Bois de Vincennes park. Paris’i çevreleyen iki kişiden biri, çoktur “ahşap” Bunun çizer. Onlar ormanlık yollarının dönüm yüzlerce dahil, çimler piknik, insan yapımı göletler ve hatta eski moda bir at yarışı pisti için mükemmel. Eğer arboretum ve bitkiler, baş ilgileniyorsanız botanik bahçesi (Parc Floral) gevşek yaz caz konserleri için ayrılmış gür sahası, mini golf sahası ve bir sahne ile dolu.

Sıcak ve güneşli bir günde, parkta piknik öğle yemeği ile Château ziyaretinizi takip edebilir veya bir kayığa kira ve insan yapımı göl tadını çıkarın. ormanlık yollar aracılığıyla bir uzun yürüyüş de bir gün geçirmek için güzel bir yoldur.

Château ve park hem şehir sınırları dışında sağ olduklarından, onlar çok fazla zaman yok ideal günlük gezi yapmak, ama yine de kentsel eziyet temiz hava ve ertelemek biraz gerekir.

Son olarak, Vincennes kendisinin şehirde dolaşmaya eğlenceli olabilir. metro etrafında ana alışveriş caddeleri geniş değildir, ancak rahat, neredeyse köy benzeri bir yapıya sahip. Zaman izin veriyorsa, Paris’e geri trende atlamalı önce kasaba biraz keşfetmek “uygun”.

You may also like