Chateau de Vincennes: The Complete Guide

Posted on

 Chateau de Vincennes: The Complete Guide

Kuigi Versailles on tuntud nimi, enamik turiste ei ole kunagi kuulnud Chateau de Vincennes. Kuid see on suurepärane loss asub lähedal idapiiril Paris – ja kergesti kättesaadav hopping Metro.

Tõeline keskaegne linnus täielik koos Donjon (hoida), tornid ja vallikraav kindlus oli peamine saidi Kings Prantsusmaa juba alates 12. sajandist. Samuti pakutakse kaitsta Paris välismaa rünnakute ja monarhia populaarsete ülestõusud.

See on ammu üle võtnud Prantsuse riik, ja nüüd enamasti toimib meeldetuletuseks kuningliku võimu ja sõjalise võimeid. Ikka, see on väärt külastamist keegi huvitatud Prantsuse keskaja ajalugu ja monarhia, eriti osana päevast reisi laialivalguv, lehtköögiviljad  Bois de Vincennes park. 

Kindluse ajalugu

Kohas, kus tänapäeva Chateau seisab algselt põhjused kuninglik jahimajas, tellitud Prantsuse kuningas Louis VII keskel 12. sajandil. Need kuningliku põhjustel hiljem laienes Kings Philip Augustuse ja Louis IX suurde mõisa.

Aastate keskel-to-hilja 14. sajandil, see oli oluliselt laiendanud kaitsja keskaegne linnus. King Philip VI käsul rajati 170 jala kõrgune keep või Donjon  mis oli siis Euroopa kõrgeim. See võtab aega umbes kaks sajandit ja järjestikuste kuningliku tellimusi täita konstruktsiooni suurejooneline, nelinurkne kindlustatud seinad, mis külgneb üheksa dramaatiline tornid.

Need olid valmis ümber 1410.

Paljud kuningliku perekonna asus elama ka Donjon sajandite jooksul, ja Chateau de Vincennes oli koht nii abielu ja sünni paljudele monarhide. Philippe III ja IV Prantsusmaa abiellusid seal samas King Henry V Inglismaa hukkusid Donjon in 1422, pärast verine piiramisrõngas Prantsuse linna Meaux.

Charles V oli isiklik raamatukogu ehitatud külalistemajas. Võimas kuningas Louis XIV (tuntud ka kui “Sun King” perioodiliselt elanud kell Vincennes samas Palais de Versailles oli ehitamisel.

Seal on huvitav seos Chateau de Vincennes ja Sainte-Chapelle Pariisi kesklinnas. Kuigi viimane oli valmimisel, Vincennes valiti ajutiselt hoida säilmed Okaskroon. Kabel Vincennes, tõenäoliselt ehitatud sama arhitekt vastutab Sainte-Chapelle. hoiab endiselt katkend kroon.

Prantsuse Revolutsiooni ajal 1789 mob umbes 1000 töötajate ründas, rüüstamine ja osaliselt lammutatud Chateau. Ajavahemikul pärast revolutsiooni Chateau loobuti ajutiselt toimiv portselanitehas.

Ajal valitsemisaeg keiser Napoleon I, Chateau oli ümber arsenal ja sõjaväeosadesse. See kord oli kaitsja saidi väliste rünnakute.

Kuigi see ei olnud enam kuninga kontrolli, Chateau jätkas vanglale ajal 19. sajandil. Kuulsad kinnipeetavate esitati vastuolulisi kirjanik Marquis de Sade.

Chateau on ka huvitav koht pimedas ajaloo II maailmasõda ja natside okupatsiooni Pariisis.

Ajal lahing Pariisi vabastamine augustis 1944 Waffen-SS Saksa sõdurid vahistati ja hukati 26 Prantsuse politseinike ja liikmed Prantsuse Resistance Chateau. Pärast õppimist, et Paris oli vabanenud liitlaste väed, SS sõdurid maha plahvatusi Vincennes, halvasti kahjustamata osad linnus. See on seetõttu oluline, kui tähelepanuta, mälestusmärk saidi meenutavad natside hirmutegusid ja need, kes vastu neid.

Täna saidi majad oluline koguda sõjalise ja kaitsev arhiivi, samuti raamatukogu.

Mida näha ja teha seal

Silmatorkav keskaegne linnus on võimalik külastada umbes 90 kuni 120 minutit (natuke rohkem kui valite külastada ülemise taseme Donjon poolt giidiga).

Kui kohe välisilme ja esimesel korrusel, teate tohutu vallikraav (üks kord veega täidetud), tohutu, nelinurkne kindlustatud seinad ja dramaatiline Donjon.

Viimane jääb Euroopa kõrgeim ülejäänud keskaegse Donjon.  See on lihtne ette kujutada, kuidas võimas see Chateau peab olema olnud keskajal, mil see oleks olnud üks silmapaistvamaid struktuuride silmapiiril.

Samuti veenduge, et näha gooti stiilis Sainte-Chapelle de Vincennes, valmis 14. sajandi ja hooplemine õrn vitraaži. See sarnaneb paljuski oma suurejoonelisema vaste Pariisis. See võib olla väärt giidiga ronida ülemise taseme Donjon ja saada perspektiivi üle Chateau, metsamaa park Vincennes ja siluetile Pariisi lähedal kaugusel.

Majutusasutuses Chateau

Seal on kohapeal kingitus ja raamatupood, kus saab tutvuma mälestusesemed, kunsti esemeid ja raamatuid.

Puuduvad restoranides või kohvikutes Chateau, kuid Bois de Vincennes majad mitmed restoranid ja kohvikud.

Kuidas sinna saada

Chateau asub Ida lähedal äärelinnas Vincennes, kergesti kättesaadav Metro või RER pendeldaja line rongi. Alates Pariisi kesklinnas, lihtsaim viis saada Chateau on võtta metrooliini 1 kuni Chateau de Vincennes, siis järgige märke jõuda sissepääs. Võite võtta ka RER A (Linnalähirongi), et Vincennes. Board Châtelet-Les-Halles või Nation; see on ainult lühike reis itta.

Bussiliinid 46, 56 ja 86 ühtlasi Chateau.

Juurdepääs:  Sait on kättesaadav külastajatele kuulmis- ja nägemispuudega. See on ainult osaliselt kättesaadav piiratud liikumisvõime või ratastooli (peamiselt väljaspool piirkondi ja korrustel). Sellele lisandub aide tõttu on vajalik kaldtunneli kalle ja juuresolekul munakivid. Donjon ja “Châtelet” ei ole kättesaadav. osaliselt juurdepääsetav (väljaspool piirkondades korrusel alates Donjon). Sait on varustatud kättesaadavad vannituba. Vaadake lisateavet kättesaadavus selles kohas siin  (vajuta “Puue” tab).

Piletid ja lahtiolekuajad

Alates 22 september – 20. mai, Chateau on avatud iga päev 10:00-05:00 Alates 21. mai läbi 21. septembril jääb avatuks kuni 06:00 iga päev. Kingitustepoest ja raamatupood on sama tundi.

See on suletud järgmistel riigipühadel: 1. jaanuar, 1. mail 1. november 11 november ja 25. detsember (jõulupüha).

Piletid on 9 eurot kõige rohkem külastajaid, kuigi kanne on 7 eurot külalised alla 26 ja üle 65 külastajaid Euroopa Liidu passi või ID-kaardid saab sisestada tasuta.

See ei ole tavaliselt vaja eelnevalt broneerida või saada vahele-the-line piletid see atraktsioon, kuid kui te eelistate,  saate broneerida online sellel lehel .

Ekskursioone Chateau

Kui soovite võtta giidiga Chateau, peaksite teadma, et nad ainult pakutakse Prantsuse sel ajal. Kuid ise giidiga audioringkäikude on saadaval paljudes keeltes ja mis sobiks kõige rohkem külastajaid.

Pange tähele, et kõrgematel Keep on kättesaadav tour ainult; tuleb need eelnevalt broneerida telefoni teel. Vaata seda lehte rohkem teavet ja kontaktandmed. Jällegi, need tunduvad praegu pakutakse ainult prantsuse keeles.

Mida näha ja teha Lähedal

Peamiseks tõmbenumbriks lähedal Chateau on laialivalguv, lehtedes Bois de Vincennes park. Viiki selle “puit” üks kahest, mis ümbritsevad Paris, on palju. Nende hulka sadu hektareid metsamaa teed, muru täiuslik piknike, inimtegevusest tiigid ja isegi vanamoodne hobuste võiduajamiste raja. Kui olete huvitatud taimed, pea püsimist botaanikaaed (Parc Floral) täis lopsakas õitsemine, minigolfi ja lava reserveeritud laid-back suvejazz kontserte.

On soe ja päikseline päev, järgige visiit Chateau Piknikulõuna pargis või rentida sõudepaat ja nautida tehisjärved. Pikk jalutuskäik läbi metsamaa suusarajad on ka armas võimalus veeta päev.

Kuna nii Chateau ja park on õigus väljaspool linna piire, nad teevad suurepärane päev reisi kui sul ei ole palju aega, kuid siiski on vaja natuke värsket õhku ja hingetõmbeaeg alates linna lihvima.

Lõpuks linna Vincennes ise võib olla lõbus tiir ümber. Peamised ostutänavatest ümber metroo ei ole ulatuslik, kuid on lõdvestunud, peaaegu küla nagu tunne. Kui aeg võimaldab, uurida linna natuke enne hüppamist rongi tagasi Pariisi “õige”.