Chiang Mai En Budist Tapınakları ziyaret etmek

Posted on

Chiang Mai ilginç Budist tapınaklarının yüzlerce. Bazı bazı yerel Budistler popüler olan ve bazı yabancılara Budizm hakkında bilgi edinmek için bir şans sunuyoruz bazı güzel sanat içeren tarihsel olarak önemli bulunmaktadır. İşte görülmeye beş değer.

Gittiğiniz zaman, (a adında bir tapınak olduğunu hatırlamak wat Tay dilinde) sadece turistik değil. Chiang Mai Budist tapınaklarının çoğu Budist ve topluma hizmet için orada, bu yüzden mütevazı giysiler ve sessiz olması beklenecektir. Neredeyse tüm Chiang Mai Budist tapınakları ücretsiz veya bir bağış isteyin.

Wat Chiedi Luang

Chiang Mai En Budist Tapınakları ziyaret etmek

Yeni zeminler evlerin, süslü tapınak binalarının ön, Wat Chiedi Adam zamanlar evinin şimdi Grand Palace gerekçesiyle bulunduğu Emerald Buddha oldu 600 yaşındaki tapınağın kalıntılarına ev olmasına rağmen. oyma filler çevrili tuğla ve taş yapı, tamamen restore ancak bir kez Chiang Mai yüksek binası oldu edilmemiştir.

Wat Pan Tao

tamamen ahşaptan yapılmış çünkü Wat Chiedi Luang Bu küçük tapınak hemen yanındaki kapı dikkate değer. kentin diğer tapınaklar çoğunda kaplıdır “Bling” yoksun olsa da, Wat Pan Tao süslemeleri zarif ahşap oymalar bir ziyaret layık.

Wat Phra Singh

Wat Phra Singh “Aslan Buda” anlamına gelir ve Chiang Mai eski kentinde bu 600 yaşındaki tapınak iyi tanınır budur. Büyük tapınak gerekçesiyle de etkileyici çatı hatları ve karmaşık duvar çalışmaları ile sayısız süslü bir tasarıma binalar ev.

Wat Doi Suthep

Doi Suthep, Chiang Mai’nin batısındaki büyük dağ tarafı alan, Buda, pırıl pırıl altın chiedi ve dua takipçilerinin puanlarının görüntüler yüzlerce ile dolu bu tapınaktır. Tapınağın tabanından birkaç yüz adım tırmanın üstüne almak ya da 30 baht teleferik almaya.

Wat Chiang Man

Chiang Mai eski tapınağı 1292 yılında inşa edilmiş ve Lanna tarzı mimarisinin olağanüstü bir örneğidir. oyma filler çevrili altın chiedi ziyaretçiler arasında favori ama yeni tapınak binaları kırmızı çatılar ve altın oymalar süslü olduğunu da olağanüstü.