Skip to main content

Chiang Mai Gece Hayatı: Kuzey Tayland’da bir gece dışarı zevk nasıl

Chiang Mai Gece Hayatı: Kuzey Tayland'da bir gece dışarı zevk nasıl
Bangkok’ta bulunan azgın parti sahneleri ve Tayland’da adalara karşılaştırıldığında, Chiang Mai gece hayatı kontrolden çıkarak biraz daha azdır. Aslında, şehir çünkü alkol yasaları ve kesinlikle zorunlu kapanış kez oldukça muhafazakar olarak tanınıyor.

Hatta hala büyük bir expat nüfus, öğrencilerin bol ve herhangi bir gece Chiang Mai sırt çantalı sabit bir akışla, hala iyi bir gece eğlenmek için iyi yerler bol bulabilirsiniz.

Chiang Mai Gece Hayatı Temelleri

 • Nedeniyle şehir yönetmelik, yakın gece yarısı birçok genellikle yakın erken içeride oturdu kaç patronları bağlı etrafında bar ve kulüp bir çoğunluğu. Birkaç yerde sadece kurallara riayetsizlik ve sabah saatlerine kadar açık kalmayı tercih.
 • Tapae Kapısı çevresinde geniş alan, hem de hendek çevreleyen tüm alanları, içecekler ile banklarda oturan yakalandı insanlar için büyük para cezalarıyla “alkol bölgeler” ilan edilmiştir. yönetmelik sadece gevşek uygulanır rağmen, ucuz bir parti tadını çıkarmak için daha az kamu alanı bulmak.
 • Böyle her yerde 7-eleven gibi tüm minimarts satışı durdurmak alkol daha küçük bulmak olsa da gece yarısından sonra satmak için bağımsız sahipli dükkanlar hala istekli, gece yarısı.
 • Çok nadiren eski şehir etrafında mekanlarda için bir kapak ücret karşılaşırsınız. Bir istisna içeri girmek için yabancılara bir kuyruklu 10 $ şarj eder Mandalay Gece Kulübü olduğunu. Başka bir yerde bir girişinde para isteyen herkes bir aldatmaca bir parçası olabilir.
 • Alkol yasal olarak bu Tayland’ın doğum Kralı olarak ve genellikle dolunay etrafında zamanlanmış belli Budist tatil günlerinde tatil günlerinde, yerel ve ulusal seçimlerde satılamaz.
 • İlaçlar ancak, etrafında, Chiang Mai ciddi bir sorun değildir. Tayland’da uyuşturucu ile bozuk alıyor ciddi, potansiyel olarak ölümcül suç olduğunu unutmayın.
 • Bunlar boş bira şişeleri depozito-düğünle onları atmak zorunda! Bir geri dönüşüm kutusu bulun veya çöp yanında bunları; girişimci halk onları daha sonra para kazanmaya yakala.

Chiang Mai Hotspot’ları

Bu yalnızca kolayca eski şehir etrafında yürüyerek Chiang Mai gece hayatı küçücük örneğidir. Gece noktaları ise bu parmaklıklar yıllardır mutlu yolcuları yapmaktayız değiştirmek eğilimindedir:

 • THC Rooftop Bar: Sadece yüksek bir binadan tünemiş Tapae Kapısı dışında, sen sırt çantalı ve bütçe gezginler için THC Rooftop Bar-ünlü bir hotspot bulabilirsiniz. Trance müzik değil çok yüksek olduğunda bir bakış açısıyla ayakkabı-off ortam keyifli sosyalleşme bol sağlar. Hiçbir kapak şarj; 1 am kapatır veya hissettiklerinde bunu seviyorum.
 • Baharatlı: Karanlık ve biraz keyifsiz, baharatlı kapalı ve bir defadan fazla yeniden açtı. Gece kulübü yakın diğer barlar kez çok az mesai saatleri dışında seçeneklerden biridir. Salonda kamp kurmak fahişelerin kütlesi rağmen, dans pisti dumanlı ve dünyanın her yerinden gelen gezginler ile kalabalık olur. Hendek dışına Tapae Kapısı sadece küçük kuzeydeki boyunca Baharatlı bulun. Hiçbir kapak şarj; Geç açın.
 • Sarı Zoe: popüler barlar küme eski şehirde sadece Thanon Ratchaphakhinai kapalı bir avlu etrafında bulunabilir. Çoklu canlı müzik mekanları, popüler bir Reggae bar, ağır metal bar, ska bar, küçük diskolar ve tablolar ve şemsiye ile bir sosyal avlu eğlence için seçimler canlı bir atmosfer ve bol sağlarlar. Hiçbir kapak şarj; onlar gibi hissettiklerinde kapanır.
 • Northgate Caz İşbirliği: açık mikrofon geceleri, hazırlıksız reçeller ve büyük canlı caz hendek içine kesinlikle eski şehrin kuzey tarafında yer popüler Northgate Caz İşbirliği ile hayal kırıklığına olmayacaktır şey, varsa Sri Phoom Yolu üzerinde. Bir samimi ortamı ve eğlenceli reçel / açık mikrofon geceleri insanlar geri gelmesini sağlayacak. Hiçbir kapak şarj; 1 am kadar açık

Chiang Mai Night Bazaar çevresinde Barlar

Şaşırtıcı değil, hatta bir Alman bira bahçesi gibi çeşitli temalar ile uluslararası barlar, bir dizi gece pazarına yürüme yorgun büyümek birçok turist hitap etmektedir. barların çoğu Chiang Mai standartlarına göre pahalı.

Thanon Chang Klang ve Thanon Loi Kroh boyunca gece pazarının karşısındaki çubukları bulun. Hiçbir kapak şarj; kapama süreleri değişir.

Chiang Mai Van ve Araç Barlar

küçük kamyonetler veya minik çubuklar dönüştürülen Volkswagen otobüsler Bir avuç şehir boyunca bulunabilir. Bu sevimli küçük mekânları tipik ucuzdur ve eğlenceli bir şekilde bir gece başlatın. Sadece Tapae Kapısı içinde bir “van bar”, hem de hemen kuzeyinde Tapae Kapısı hendek boyunca Thanon Chaiyaphum daha büyük, daha köklü bir bakın. Nedeniyle kendi yapısı nedeniyle, bu çubuklar bazen taşımak ve portatif.

Riverside üzerinde Chiang Mai Gece Hayatı

Sadece Charoenrat Yolu üzerinde eski şehir dışına 15 dakika, orta seviyelerdeki barlarda-bazı nehir kıyısı boyunca yan canlı müzik-alan tarafı ile bir karışımını bulacaksınız. Alan sadece turistik bölgesi dışında olmasına rağmen, barlar çoğunlukla kendi ulaşım ile gurbetçilerin, yerel halk ve insanlar tarafından çıkmaktadır.

Gösterim güzel ama sivrisinekler şiddetli olabilir.

Chiang Mai Bars Go-Go

Sen bulacaksınız “go go” veya hiçbir sıkıntısı “girly” barlar Soi 2, Moon Muang Road boyunca hendek etrafında noktalı ve şehir boyunca. İlk bakışta hendek içinde ve dışında her iki barlar sıraları hale getirmesine rağmen bir Chiang Mai gece hayatı için potansiyel sınırsız olduğunu düşünüyorum, gerçeklik bu çubukların bir çoğunluğu, sadece bir havuz tablosunun bira yudumlarken birkaç düzenli ibaret olmasıdır Batı erkekler toplantı ilgilenen birkaç Tay kızlar daha ve daha fazlası.

Chiang Mai go-go barlar tam olarak keyifsiz değildir ve kimse muhtemelen bir veya daha fazla bayanlar içki ısmarlamak yaklaştı olacak tek adam olarak, bir içecek için içeriye buyur etmekten rağmen.

Chiang Mai Gece açık Gıda Seçenekleri

büyük bir gece sonra, munchies bir durumun ele alınması gece yarısı sokak arabaları bol vardır. THC Rooftop Bar yanındaki Tapae kapıda popüler McDonald geç iş bir sürü alır, ama şehrin çevresinde mükemmel sokak gıda seçenekleri bulabilirsiniz.

satıcıları girişimci bir sürü sadece Sarı içinde Zoe dışında kurulmuş; gıda hatları kapanış saatinde uzun büyür. Ayrıca, sadece hendek içinde eski şehir güneybatı köşesinde pazar tarafından gece yarısı arabaları bol bulabilirsiniz. Şehriye çorbası ve diğer yemekler her zaman bulunabilir.

You may also like