Chiang Mai için Bangkok – Best Way Bangkok, Chiang Mai için Get

Posted on

Chiang Mai için Bangkok - Best Way Bangkok, Chiang Mai için Get
Özetle, sen Bangkok’tan almak için üç seçeneğiniz vardır Chiang Mai Otobüs, tren veya uçuş.

ulaşım iyi modu seçilmesi süre-bütçenin oranı ve rahatsızlık için tolerans bağlıdır. Bangkok ve Chiang Mai arasındaki kapsayacak şekilde kabaca 400 mil vardır.

Chiang Mai Bangkok varış noktası sadece bir saatten biraz fazla sürebilir. Onlar etkili uçuş önce bir saat gelmesi varsayarak yaklaşık 2,5 saat kadar ulaşım 12+ saat kesti. Artı, karayolu gidiş sadece biraz daha fazla pahalılar.

Ama Saatte 500 mil hızla gökyüzünde çizgiler yol boyunca ülkenin şey görmek için garantili bir yoldur.

karayolu gidiş bir tam gün ya da iki otobüs veya trenle bir gecede ya gerektirir. iyi bir uyku pahasına, otobüsler en ekonomik seçenek vardır – Eğer gibi birçok sırt çantalı yapmak görevlisi tarafından soyuldu alamadım varsayarak.

Başka bir seçenek var: senin güzergah bir yavaşlama izin veriyorsa, tren seyahat her zaman daha unutulmaz bir deneyim sağlar ve çevresel ayak izini azaltıyor.

Bangkok Chiang Mai için Uçan

Eller aşağı, uçan Chiang Mai için en hızlı yoldur. Belki de en rahat, çok. Emniyet kabus senaryosunda yerleştirir bile, sadece 90 dakika için katlanmak gerekecek. otobüs alarak oldukça iyi boynuz patlatma kabus 12 saat garanti eder.

Chiang Mai Bangkok uçuşları için rekabet, uçak bileti bol olan (havaalanı kodu: CNX) çok uygun olduğunu. bütçe taşıyıcıları US $ 25 kadar ucuz olarak bazen “promo” ücretler sınırlı sayıda sunuyoruz. Bu tür biletler genellikle bagaj ücretleri veya emniyet kemeri ötesinde herhangi Perks içermemektedir.

biletler muhtemelen hala bir veya iki hafta en az rezervasyon uçuş önceki gün satışa sunulacak olsa da çantalarını kontrol planlıyorsanız öncesinde daha iyi bir anlaşma skor olabilir.

Chiang Mai uçuş az 90 dakika sürer. Bangkok: Bangkok Airways ve Tay Airways yeni Suvarnabhumi Havaalanı (BKK havaalanı kodu) çalışırlar. Gibi bütçe taşıyıcıları Nok Air ve Tay AirAsia eski Don Mueang Havalimanı (: DMK havaalanı kodu) dan yerli uçuşlar yapmaktadır.

sen doğru gitmek emin olun – Bangkok iki havaalanı arayla yaklaşık 40 dakika!

Chiang Mai Uluslararası Havaalanı sadece dört mil güneybatısında Tapae Kapısı, eski şehir girişinde ve ne tartışmasız turizm alanında merkez üssüdür taşımaktadır. Eski Şehir hendek Chiang Mai havaalanından ulaşım şehir trafiğe bağlı yarısından az bir saat sürer.

Not: Chiang Mai büyük iki olaylar sırasında önemli ölçüde bileti artar: Songkran (Tay yeni yıl) ve Loi Krathong / Yi Peng (fener festivali).

Chiang Mai Khao San Road From Otobüs

Uçan Chiang Mai için almanın en etkili yolu ise, otobüs az olduğunu. otobüsler biraz daha hızlı ve daha az trenden bile durur, uykuya binmek yeterince rahat alma ile mesafeyi kapsayacak rağmen ucuz bilet fiyatına dahil değildir.

en ucuz otobüsler Khao San Road, backpacker Muz Gözleme Trail rezil Bangkok kalp kalkmaktadır. Çoğu yalnız konaklama gece ve gezi zamanın bir günü kurtarmak için bir gecede otobüs tercih.

Chiang Mai için Bangkok otobüsler konaklama masası üzerinden ya da Khao San Road ve Soi Rambuttri’deki boyunca dağınık birçok seyahat acentaları birinden rezervasyon yapılabilir. Fiyatlandırma her zaman sabit değildir; en iyi anlaşma bulmak çeşitli yerlerde sorun.

Ayrılmadan planladığınız önce en az bir gün bilet kitap. Otobüs şirketi misafirhanesinde sizi toplamak için yaya olarak bir temsilci gönderecek. Erken birkaç dakika hazır olun; genellikle erken veya geç 15 dakika kadar çevirin. Muhtemelen bir Quickstep de – – Diğer yolcular toplanır olarak Khao San Road uzunluğunu yürümeye hazır olun. Bir grup daha sonra sağ ana yol üzerinde otobüs kurulu gibi toplayacağız; Gerekli bir istasyona hiçbir gezi.

Yolcular orada kalmaya karar ne zaman bir komisyon almak için Bangkok ve Chiang Mai arasındaki turist otobüsleri genellikle önceden belirlenmiş bir otelde durur. Chiang Mai eski şehir şaşırtıcı labirent ortasında sabah erken gelen sadece ilk kullanılabilir otel kapmak için yolcuların bir sürü entices. O değil en iyi anlaşma olduğunu! Orada kalmak için kararlı değildir ve kendi konaklama bulmak uzaklaşmak durumunda genellikle daha iyi bir anlaşma bulabilirsiniz.

Uyarı: Chiang Mai Khao San Road’a en ucuz gecede otobüslerde Hırsızlık on yıldan fazla için ciddi bir sorun olmuştur. Otobüsünün hareket halindeyken sürücünün yardımcısı bagaj tutun içine tırmanır. Daha sonra gizlice her torbadan seçme öğeleri kaldırır. Otobüste yanınızda tüm değerli tutun! Sadece para veya elektronik hedeflerdir düşünmeyin: onlar da, jilet, şarj cihazları, el feneri ve pahalı güneş kremi çalmak için bilinen ettik.

Chiang Mai Bangkok itibaren Deluxe Otobüsler

Kenara Khao San Road kalkan turist odaklı otobüsler, Bangkok ve Chiang Mai lüks otobüsler kuzeydoğusunda otobüs terminali (Mo Chit) kalkmaktadır. Sen BTS alarak otobüs terminali alabilirsiniz.

Bu otobüsler yerine yerli turistler tarafından daha sık kullanılır. Sık sık iyi muamele, atıştırma ve su alırsınız. gösterilen film büyük olasılıkla İngilizce altyazılı olmadan Tay olacak, ama sürüş daha medeni olma eğilimindedir ve gerisi kolaydır.

Seyahat acenteleri lüks otobüsler için bilet satmak olmasına rağmen, bazıları dürüst olmayan maddeler daha sonra normal eski turist otobüsünde yolcu koymak lüks bilet satmak için bilinmektedir. Emin olmak için almak BTS sonra yürüyerek veya geçidine kendinizi kitaba otobüs terminalinin mesafenin kalanını taksi durdurmak Mo Chit için.
Bir aracı vasıtasıyla bilet satın alırsanız, otobüs aksi takdirde aldatıldığını oldum, bir istasyondan bırakmalısınız.

En ucuz turist otobüsleri dahil Neredeyse her otobüs, “VIP” Ancak bu durum böyle değil olduğunu iddia ediyor. Hiç bir “VIP” otobüs için daha fazla ödeme veya yükseltme yapmayın.

Lüks otobüsler Chiang Mai Arcade Otogarı varmak; ulaşım otelinize götürmek için bekleyen edilecektir.

Chiang Mai Bangkok itibaren Tren alarak

Chiang Mai için Gece trenleri ancak, bunlar, doğal ilginç ve eğlenceli konum gecede otobüsler biraz daha uzun sürebilir. gezi yazarı Paul Theroux ünlü belirtildiği gibi, tren seyahat kültürel perdenin arkasında benzersiz göz sağlar.

İkinci sınıf uyuyan trenler gizlilik perdesi ile küçük bir ranza sağlarlar. Düzgün bir sürüş ve ritmik laklak laklak çok daha elverişli otobüs daha uyku içindir. Trenler kesinlikle Tay kırsal manzaranın tadını çıkarmak için en iyi seçenek vardır.

Trenler eski şehir hemen doğusunda, Charoen Mueang Chiang Mai Tren İstasyonu varıyoruz. Sayısız sürücülerin otele istasyonundan almak dışında bekliyor olacak.

trenler seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapılabilir rağmen, birçok ajanlar şirketten birisi istasyonunda bilet satın gitmek zorunda değildir bunun yerine böylece bir gecede turist otobüsü içine konuşmak deneyebilir. İsteğe bağlı olarak, istasyon kendinizi serbest bilet komisyon satın almak için tuk-tuk veya hızlı motosiklet taksi tutabiliriz.

En seçim için şimdiden birkaç gün tren bileti rezervasyonu deneyin. Eğer bir gün öncesine kadar bekleyin, size tercih araç sınıfını alamayabilirsiniz.

Katılımcılar bir şişirilmiş fiyata yiyecek ve içecek satan ama yanınızda atıştırmalık bol ve su almak eğer çok daha mutlu olacağım.

Bangkok Chiang Mai Ulaşım Hakkında Daha Fazla

Büyük festivaller devam ederken yapılan Chiang Mai, özellikle otobüs ve trenlerde, ulaşım çabuk doldurur. Böyle Loi Krathong ve Songkran olarak Tayland’da Popüler tatil anlamıyla bir hafta önceden ya da daha fazla Chiang Mai için en taşımacılık seçeneklerini kitap.

dolunay Koh Phangan adasında güney Bangkok ve sonrası her ay, ulaşım yaklaşırken çok daha yoğun alabilirsiniz. seyahat Binlerce Ko Phangan Haad Rin aylık Full Moon Party baş.

Chiang Mai terk etmeye hazır olduğunuzda, ulaşım seçenekleri Chiang Mai Bangkok almak oldukça iyi aynıdır!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *