Skip to main content

Chiang Mai ir Wat Phra Tas Doi Suthep: The Complete Guide

Chiang Mai ir Wat Phra Tas Doi Suthep: The Complete Guide

Chiang Mai ir pilsēta piepildīta ar tempļiem. Kā jūs izpētīt Vecrīgu jūs nevarat staigāt vairāk nekā dažas pēdas bez redzēt vienu un tie visi ir labi vērts savu laiku, kā ceļotājam. Bet viens no ziemeļu Taizemes vissvētākajām tempļi, viens, kas apņem Doi Suthep kalnu uz rietumu nomalē Chiang Mai, noteikti ir kaut kas, ko nedrīkst palaist garām. Plānojot ceļojumu kalnā, lai redzētu templi, ir diezgan viegli pūlēties no Chiang Mai, un ir dažādi veidi, kā to izdarīt. Nav svarīgi, kurš variants Jums izvēlēties, skati no tempļa un skaistumu apkārtnes padarīt par vērtīgu dienas brauciena attālumā no pilsētas.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk Wat Phra Tas Doi Suthep, iegūt tur, un ko gaidīt, kad jūs ieradīsieties.

Vēsture

Suthep pati par sevi ir rajona rietumu Chiang Mai pilsētas un viens, kas izpaužas tā nosaukumu no blakus kalna (doi nozīmē kalnu Taizemes ziemeļos), un templis uz samitu Wat Phra That Doi Suthep, kas atrodas uz kalna. Kalns, kā arī kaimiņu Doi Pui, veidojot Doi Suthep-Pui National Park. Runājot par iespaidīgo templi, celtniecība uz Wat Doi Suthep sākās 1386. un saskaņā ar populāro leģendu, templis tika uzcelta rīkot kādu kaulu no Budas pleca.

Viens no šiem kauliem tika uzstādīts uz svētu baltu ziloni (svarīgs simbols Taizemē), kas pēc tam uzkāpa Doi Suthep kalnu un apstājās pie pīķa. Pēc trumpeting trīs reizes, zilonis noteiktas un maigi nomira džungļos. Vieta, kur viņš gulēja, tagad ir vieta, kur Doi Suthep svētnīca tika nodibināta.

Kā nokļūt līdz Wat Phra That Doi Suthep

Ir vairāki veidi, kā iegūt sev līdz Doi Suthep redzēt Wat Phra That Doi Suthep, tajā skaitā nomas auto, motociklu vai motorolleru, ja esat pieredzējis braucējs, pārgājieni, iegūt braukt sarkanā songthaew (sarkans kravas automašīnas, kas darbojas kā kopīgas taksometri visā Chiang Mai), iznomājot songthaew par ceļojuma ilgumu, vai arī veicot ekskursiju.

Braukšana: Ja jūs nolemjat braukt sevi (vai nu ar automašīnu vai motociklu), jūs lietojat 1004 (sauc arī Huay Kaew Road) uz Chiang Mai Zoo un iet Maya Mall maršrutā. Maršruts ir taisni viens, bet ceļš pats ir dažas līknes, lai ikviens ar minimālu motociklu vai motorolleru pieredzi vajadzētu apsvērt alternatīvu transportu. Bet, ja jums ir jūsu starptautiskas autovadītāja apliecība un justies ērti ar zirgiem, tas ir labs DIY variants kalnā. Brauciet līdz ceļa beidzot paplašinās, un jūs redzat pūļus un karodziņi kokiem.

Ņemot songthaew: Viens no populārākajiem veidiem, kā nokļūt līdz Wat Phra That Doi Suthep ir caur daudzām sarkano songthaews kas kursē ielām Chiang Mai. Ja jūs vēlaties veikt vienu templi, viņi atstāj no Huay Kaew Road pie Zoo, kas maksā 40 bats vienai personai katrā virzienā. Parasti draiveri gaidīt astoņus līdz 10 pasažieriem pirms izbraukšanas.

Jūs varat arī čartera songthaews no jebkuras vietas pilsētā, kas ir laba izvēle, ja jūs ceļojat ar grupu. Tas izmaksās 300 THB par vienu ceļu (tik daudz cilvēku kā jūs varat fit), vai 500 THB ja vēlaties vadītājs gaidīt augšā un aizvedīs atpakaļ uz leju, pēc tam, kad apmeklējot templi.

Pārgājieni Ikviens noskaņojums kādu izmantošanu var izvēlēties pārgājienā līdz templi, izmantojot Suthep Road, garām Chiang Mai universitātē, lai atrastu sākumu pārgājienā. Kad jūs redzat zaļo zonu, jūs pamanīsiet dažas stendiem un zīme lasīšanas “Nature Pārgājiens”. Pagriezieties pa labi uz šo šauro ceļu, iet taisni apmēram 100 metrus tad pirmo (un tikai) pa kreisi. Sekojiet ceļš uz taka galvu.

Kad jūs nokļūt pamatnes templī, jums ir divas iespējas, kā iegūt līdz pat to. Jūs varat pastaigāties up 306 soļus, ja jūs sajūta enerģisks, vai arī varat veikt trošu stila vagoniņš, kas ved no 6.00 – 6.00 pm. Maksa ir 20 THB par Thais un 50 THB par ārzemniekiem.

izkārtojums

Kad esat kalnā (izmantojot jebkuru veidu esat izvēlējies), jūs redzēsiet lielu kopu suvenīru stendi un stendos pārdod ēdienus un dzērienus, pirms jūs galvu uz augšu uz templi. Uzkodas, ja tu esi izsalcis, tad ir pienācis laiks kāpt 306 soļu kāpnes (vai veikt ar funikulieri). Kāpņu telpa ir jāpapildina ar skaistu dārgakmeņu Naga (grezni čūskas), un, kā jūs staigāt, majestātiskā kāpnes ir lieliska vieta, lai fotografētu.

Terase augšpusē soļiem ir vieta, kur jūs atradīsiet statuja baltā ziloņa, ka (kā leģenda ir tas) veica Budas relikvijas tās atpūtas vietu uz tempļa pamatiem. Tas ir arī, kur jūs atradīsiet dažādus citus tempļus un pieminekļus, lai izpētītu. Templis ir sadalīts ārējo un iekšējo terasēm un soļi novest pie iekšējo terasi, kur ir celiņš ap zelta Chedi (svētnīca), nostiprinot relikts. Pamatojums ir sulīgs un mierīga, un tur ir daudz vietas, lai labas foto ops vai vienkārši vienkārši klusu pārdomām.

Ko sagaidīt

Plāno tērēt vismaz pāris stundas pētot templi un apkārtni, un, ja jums ir vairāk laika, tur ir iespēja pārgājienā dažādas takas un peldēties ūdenskritumiem nacionālajā parkā, kas ir mājvieta templi. Ieeja templī maksā 30 THB vienu personu, un, kā jūs plānojat savu ceļojumu, atcerieties, ka kleita ir jābūt respektablu, kas nozīmē, pieticīgs un pleci un ceļgali būtu jāsedz. Ja esat aizmirsis, wraps ir pieejami, ja nepieciešams. Jums būs nepieciešama arī, lai izņemtu savas kurpes ieejot templī.

Kaut kas cits ir atcerēties, ka Wat Phra Ka Doi Suthep var iegūt ļoti aizņemts, tāpēc, ja jūs varat, mēģiniet laikam jūsu apmeklējumu, lai dienas laikā pēc iespējas ātrāk. Pretējā gadījumā dienu ceļojums uz templi padara atsvaidzinošu un kulturāli interesanta diena (vai pusi dienas) ekskursiju no Chiang Mai.

uzsver

Tas nav noslēpums, ka Chiang Mai ir mājvieta daudziem tempļiem, kas jums var būt redzējis vairākus vizītē uz Ziemeļu Taizemes pilsētas. Bet pat tad, ja jūs esat bijusi jūsu aizpildiet tempļi (vai domājat, ka jūs esat redzējuši tos visus), plānojot ceļojumu, lai redzētu, Wat Doi Suthep ir vērts savu laiku, pat tad, ja tikai ar foto cienīgs skats.

Papildus šiem iepriekš minētajiem viedokļiem, zelta, mirdzoši templis pati par sevi ir izcelt, bet nav jāsteidzas jūsu apmeklējumu. Tur ir kaut kas skaists redzēt ik uz soļa.

Wat Phra Ka Doi Suthep templis atrodas arī meditācijas centru, kur gan vietējie iedzīvotāji un apmeklētāji var mācīties un praktizēt meditāciju.

You may also like