Skip to main content

Chiang Mai itibaren Laos Ulaşım

Chiang Mai itibaren Laos Ulaşım seçenekleri

Laos Chiang Mai almak için birkaç yolu vardır; hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır. Aşağıda size Laos ziyaret başlamak isteyen ne kadar zaman var ve yere göre seçin yardımcı olmak için en popüler seçeneklerdir.

Plane tarafından Laos Chiang Mai itibaren alınıyor

Vientiane (havalimanı kodu: VTE) veya Luang Prabang (havaalanı kodu: ASK) Temelde Laos uçan için iki seçeneğiniz vardır. Vientiane başkenti haline Uçan ancak, sizin nihai hedefi, Luang Prabang görmek ise katlanmak için uzun, dağlık bir otobüs yolculuğu olacak, tipik ucuzdur.

Ayrıca, daha sonra Tayland’da Udon Thani ucuz uçuşlar bulmak Nong Khai ve Laos içine Dostluk Köprüsü havaalanından doğrudan Servisi alabilir.

geliş tesislerine Visa Vientiane ve Luang Prabang de havaalanlarında mevcuttur.

Otobüs Laos Chiang Mai itibaren

iki günlük tekne alarak size uygun değilse, minivan Laos’ta Vientiane Chiang Mai dan gecede çalıştırmak; Yolculuk yaklaşık 14 saat sürer. Fiyatlar Chiang Mai seyahat acenteleri ve misafirhanesi arasında büyük farklılıklar; En iyi dağıtmak için alışveriş.

Eğer sınırı geçerken hızlandırmak için Laos göç formları tamamlamak ederken Bazı seyahat acentaları sabah Size çok basit bir kahvaltı servis 7 civarında Chiang Mai yola edeceğiz ve 6’da etrafında sınırda gelecek.

Sınırları Aşmak

Tayland dışına damgalı edildikten sonra, Laos göçe Dostluk Köprüsü tahrik edilmesi için minivan binecektir. Tek bir vesikalık fotoğraf ve varışta vize işlemek için bir ücret karşılığında istenir. Vize fiyatları ABD doları listelenen Ancak, ücret Tayland Bahtı veya Euro ödenebilir. Mümkünse, en iyi fiyattan yararlanmak için ABD Doları cinsinden ödeme; muhtemelen Tayland bahtı herhangi bir değişiklik alacaktır.

Vize ücretleri ve kısıtlamalar sıklıkla değişir. ABD vatandaşları kadar güncel giriş şartları için ABD Dışişleri Bakanlığının Laos sayfasıyla kontrol edebilirsiniz.

Dolandırıcılık Alarmı: Laos vize-on-geliş Belgeler için sana yardım etmek için para, bir aracı veya bireysel sormamın geçiyoruz. Formlar yardımı olmadan sınırda kolayca yeterli tamamlanabilir. Böyle ilk misafirhanesinde adresini veya Laos’ta bir kişi olarak özel bilgiler hakkında çok fazla endişelenmeyin. Sürece işlem ücretini ödemek olarak, büyük olasılıkla evrak tutarsızlıklar dayalı girişi engellendi edilmeyecektir.

Eğer Laos kip almak için bir şans kadar Tay baht sürücüleri ödeyebilirsiniz – yerel para – ATM’den. Eğer şans, sadece sınırı geçtikten sonra Vientiane ilginç, tuhaf ama-Buda Park göz atın.

Tay Büyükelçiliği’ne giderek

Birçok kişi vize Laos Chiang Mai dan minivan almak üzere Tayland’da uzun konaklamalar için geçerlidir çalışır, sizin sürüş aslında Tay büyükelçiliği önünde sona erer.

Eğer Laos sonra Tayland’a dönmek niyetinde ise karadan geçiş yaparken uçmak ya Vientiane Tay büyükelçiliğinde uzun vize başvurusunda yoksa sadece iki haftalık vize alması unutmayın.

İpucu: , vize işlemek için Tay elçilik sunan önünde kurulan kimseyi Ignore formları ile yardımcı veya fotokopi yapmak; Elçiliğe girmesi halinde bütün kendinizi yapılabilir.

Vientiane için Tay Büyükelçiliği itibaren alınıyor

Sen şehre Tay büyükelçiliğinden ileriye ulaşım düzenlemesi gerekecektir. büyükelçiliğinin dışında bekleyen sürücülerden overpriced teklifleri geçiyoruz. içeri girmemizi önce sürücü ile anlaş: Rue Francois Ngin için en az 100 Tay baht için bir taksi alabilirsiniz – Vientiane gezgin alanda.

Boat tarafından Laos Chiang Mai itibaren

Yavaş tekne, hızlı tekne veya lüks yolculuk: Sen tekneyle Luang Prabang Chiang Mai den almak için üç seçenek vardır. Tekneler Luang Prabang Mekong Nehri boyunca sınır Laos Huay Xai kasaba ve seyahat kalkmaktadır.

Luang Prabang tekneleri çekmek için öncelikle sonra, Kuzey Tayland, berrak Tay göç Chiang Khong olsun size Laos içine damgalanmış olacak Huay Xai nehri geçmeye gerekecek. Tekneler sabah erken yola, bu yüzden büyük olasılıkla Chiang Khong sonra ertesi sabah Laos doğru yola bir gecede yapmak gerekecek. ne zaman kitap Chiang Mai Seyahat acenteleri tek bir paket içine gerekli tüm ulaşım birleştirecek.

Laos Yavaş Tekneler

En popüler ve ucuz bir seçenek, Luang Prabang Chiang Mai yavaş tekneler Pak Beng of-so-hoş değil köyde iki tam gün ve bir gecede alır. Eğer Mekong Nehri boyunca kat olarak nehir ve köy manzaranın tadını çıkarmak için alacak olsa da, yavaş tekneler lüks göre daha azdır. Sen aşırı yüklenmiş bir teknenin üzerine sıkışmış yolcuları aynı grup ile sıkışmış olacak, bu yüzden biraz şans iyi bir deneyim için gereklidir. Birçok gezginler – yerliler ve yabancılar hem – iki gün boyunca parti için bahane olarak tekne kullanın.

tercihen uzak gürültülü motorlarından – Teknede daha iyi bir noktaya sabitlemek için erken gelmesi. Sizinle atıştırmalık bol atın; Teknede yemek daha düşük kalitede ve nispeten pahalı taşımaktadır. Sen yolculuğun ikinci yarısı için Pak Beng içinde paket öğle satın alabilirsiniz.

Laos Hızlı Tekneler

Luang Prabang Tayland rezil ‘hızlı tekne’ unutur asla gürültülü bir kemik tıkırdatan, potansiyel olarak tehlikeli bir deneyimdir. inanılmaz kaotik ve rahatsız ederken, kükreyen teknelerinin su seviyesine bağlı olarak, sadece altı ya da sekiz saat aşağı iki günlük yolculuk kesti! Sürücüler ustalıkla Ancak, yol boyunca diğer sürat tekneleri görünür yıkıntı temin daha azdır, kayalar ve girdaplar atlatmak.

Eğer dar Kanoyla ahşap bir bankta oturup Sen can yeleği ve kask ile donatılmış olacak. Nehirden yağmur ve sprey olarak su geçirmez çanta ve değerli eşyaların genellikle her şeyi ıslatın. sağır motordan kulaklarınızı korumak ve kulaklıklar – tekneler kapsamında değildir – Sen Güneş kremi gerekir.

Lüks Yolculukları

Çok sayıda yeni şirket şimdi tipik yavaş teknelerine lüks alternatifler sunuyoruz. yolculuk hala iki tam gün ve Pak Beng bir gecede ister, çok daha rahat bir sürüş ve daha iyi yiyecek elde edersiniz. Lüks tekneler Chiang Mai konumundan Laos almak için en pahalı bir seçenektir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *