Skip to main content

Chiang Mai Koh Phangan Ulaşım

Chiang Mai Koh Phangan Ulaşım
Koh Phangan Chiang Mai almak için, pratikte Tayland tüm uzunluğunu seyahat etmek gerekecek. Aksi adaya bir feribot alarak izledi iki gecede otobüs ya da tren, gerektirecektir. Alternatif olarak, iki saatten az mesafe içinde uçabilir ve daha sonra bir tekne almak.

Uçan aktarmasız

Uçan Chiang Mai Koh Phangan almanın en hızlı ve en basit yoldur, ama şaşırtıcı olmayan aynı zamanda en pahalı. Orada Koh Phangan adasında günleri havaalanı, böylece Surat Thani veya Koh Samui ya içine uçmayı tercih gerekecek. Chiang Mai Koh Samui için baraj noktaları arasındaki uçuşlar genellikle az iki saat sürer.

Koh Phangan Chiang Mai arası direkt uçuş için seçenekler:

 • Thai AirAsia Chiang Mai ve Surat Thani arasındaki doğrudan uçuşlar vardır: Surat Thani, Koh Phangan için tekneler yakalamak ve adaları çevreleyen için işlek liman şehridir.
 • : Bangkok Airways Chiang Mai ve Koh Samui arasındaki doğrudan uçuşlar faaliyet gösteren Koh Phangan güneyindeki büyük ada. En pahalı seçenek Koh Phangan’ın büyük ada komşusu içine almaktadır Uçan, ancak, sadece Koh Samui üzerinde Haad Rin plajına tekne ile bir saat civarında olacak.

Bangkok’ta Durakları Koh Phangan uçak bileti

Tayland’ın Nok Air gereklidir ve sonra Bangkok’a Surat Thani-iki ayrı Uçuş rezervasyonları için Bangkok ve Chiang Mai arasında birçok pahalı olmayan günlük uçuş gerçekleştiriyor. İki ayrı rezervasyon ve aralarında kısa bir süre tampon izin vermeniz gerekecek. Uçak gelmesi ve şimdi düşük maliyetli taşıyıcılar tarafından kullanılan Bangkok’un Don Mueang Havaalanı eski havaalanında kalkar.

Bir çimdik, Koh Phangan almak için başka bir seçenek Chumphon, kuzey Surat Thani bir liman kenti haline sinek etmektir. Chiang Mai ve Chumphon arasında doğrudan uçuş yok. Chumphon küçük havaalanı sadece Bangkok Don Mueang Havaalanı’ndan Nok Air uçuşları ile servis yapılır.

Tayland’da Faydalı Havaalanı Kodları

 • Bangkok’un Don Mueang Havaalanı: DMK
 • Chiang Mai: CNX
 • Ko Samui USM
 • Surat Thani: ÜRT
 • Chumphon: CJM

Otobüs ve Tren ile Ulaşım

tüm otobüsler ve trenler Bangkok duracak olsa Chiang Mai Koh Phangan almak için en ucuz ve en yavaş seçenek, otobüs gereğidir. Muhtemelen Bangkok kalarak yolculuk kırmaya zorunda olacak. , Kara taşımacılığı ve Bangkok’ta bir otel alma Surat Thani doğrudan uçan katma zaman ve masraf ile genellikle daha iyi bir anlaşma olduğu ortaya çalışır.

Bangkok, Chiang Mai bir gecede tren rezervasyon maliyeti ve daha sonra başka Surat Thani Bangkok, genellikle uçuşun neredeyse maliyetine kadar ekleyin. Artı, uçarak seyahat süresi 24 saatten fazla tasarruf edeceksiniz! Bu Chiang Mai Bangkok almak için genellikle oldukça kolaydır.

Surat Thani itibaren Ferries Ulaşım

Farklı feribot şirketleri dışında dağınık terminallerden faaliyet Surat Thani-hepsi oldukça uzak (bir saatten etrafında veya daha fazla otobüs ile) havaalanından bulunmaktadır. Eğer son vapur yaprakları önce tekne terminal havaalanından almak için zamanımız olması gerekir.

feribot terminalleri ve tekne biletleri otobüs ulaşım dahil Kombinasyon bileti size uçuş aynı anda çevrimiçi rezervasyon yapılabilir. Aksi takdirde, feribot terminaline bir charter otobüs ve tekne bileti dahildir havaalanı satış bilet sayaçların avuç biri yaklaşım gerekir.

Havaalanında bir sayaç birlikte bilet alma taksi ile feribot terminali-çok pahalı bir çaba için kendi yolunu bulmaya çalışan daha güvenli (ve daha ucuz) ‘dir.

Farklı feribot şirketleri mevsime göre değişir programları üzerinde işlem; Eğer kalkış saatleri için web sitelerini kontrol etmek gerekir. Her şirket konfor ve Ko Phangan ulaşmak için gerekli zaman miktarı düzeyi değişir.

Bazı feribot şirketleri şunlardır:

 • raca
 • Lomprayah
 • Seatran Keşif
 • (Chumphon dan) Songserm

Phangan gelmeden

Koh Samui Büyük Buda İskelesi’nden feribot devralarak sürece, Thong Sala, Koh Phangan batı tarafında ana liman kasabasında ulaşacaksınız. büyük tatil ve adadaki plajlara limandan bir songthaew (kamyonet taksi) bakılmaksızın hedef etrafında 100 baht olmalıdır.

Koh Phangan Koh Samui Büyük Buda İskelesi’ne Feribot Haad Rin batı tarafında Sunset Beach varıyoruz.

Tam Ay boyunca yolculuk

Koh Samui üzerinde Haad Rin aylık Dolunay Partisi aslında Tayland boyunca yolcuları göçler etkiler. Koh Phangan ulaşım genellikle önce ve yüksek sezon aylarında popüler plaj partisinden sonra hafta satılabilir.

Eğer Dolunay partilerinin keyfini istiyorsanız, erken adaya olsun. Aksi takdirde, parti için tarihlerini kontrol ve ay neredeyse dolduğunda adadan uzak dur!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *